Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy a szoptatás miatt...

Lehet, hogy a szoptatás miatt nem tudok lefogyni?

Figyelt kérdés
Szülés utáni 3-4 hónapban fogytam 14 kilót, de az elmúlt 1 évben visszajött 10! és azóta sehogyan sem tudom leadni. Többen mondták, hogy szoptatás alatt van, aki pikk-pakk ledobja a kilókat és van, akinek ez lehetetlen és én pont a második csoportba tartozom. Van ilyen, vagy ez csak kegyelmes hazugság?

2021. ápr. 10. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Ismerek olyat,akinek már a védőnő mondta hogy ne szoptasson mert tönkremegy bele.Ő nagyon sokat fogyott.

Én szülés után 2 héttel ledobtam a 14 kg vizet magamról és a súlyom stagnált a 6kg rajtam maradt míg szoptattam.Szotatás abbahagyása után kb 6-8 hónappal ment le az a 6kg+.Úgyhogy szerintem lehet benne valami.

2021. ápr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 10kg ot híztam szoptatás alatt
2021. ápr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
sportolsz?
2021. ápr. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Én sem fogyok a szoptatástól, a barátnőmmel majdnem egyszerre szültünk, ő meg csont és bőr lett.
2021. ápr. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyermekemnél a szoptatás alatt végig fogytam, először gyorsabb ütemben, utána lassan, végül bő egy éves kora után megállt a súlyom. Most fél éves a második gyermekem, csak hízok. Semmit nem csinálok másként, mint az elsőnél. Egészségesen étkezem (nem diétázom), heti rendszerességgel tornázom (a tej íze miatt nem végzek komoly edzést, egy 15-20 perces gyakorlatsort csinálok), és csak jönnek a plusz kilók. A nőgyógyászom szerint hormonális okai vannak, amint visszaáll az egyensúly, leáll a hízás. Izgatottan várom.
2021. ápr. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Általában hízni szoktak szoptatás alatt.
2021. ápr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az elmúlt 5 hétben heti 4-5 alkalommal tornáztam (pilates, kardio felváltva), a fehérlisztet teljesen elhagytam és alig fogytam 1 kilót.

Mondjuk ami pozitív, hogy nem is híztam. De baromira kellemetlenül érzem már magam a bőrömben

2021. ápr. 11. 07:56
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
En inkabb egy vervetelt kernek pajzsmirigy hormonok iranyaba. Inkabb annak az alulmukodese szokott lenni a tipikus ok kisgyerekeseknel, nem a szoptatas.
2021. ápr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 hónapja szoptatok, eddig híztam kB 15 kgot, úgy hogy semmit se változott az életmódot, se nem eszek többet, se nem mozgok kevesebbet. Én nagyon el vagyok keseredve, hogy miért van így, előző gyerekemet amikor szoptattam, inkább fogytam.
2021. ápr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!