Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csinálja ezt a lányom?

Miért csinálja ezt a lányom?

Figyelt kérdés
Pár napja kapkod a cici után szopizast közben, meg feszíti a testet, sír, ordít, rugkapal, keresi a cicit ami ott van előtte. Egy ideig szopizik szépen, aztán 3-4 perc után ezt csinálja. A szájában a cici és csak sír rajta. Elég hasfajos, de eddig ezt nem csinálta. Hogy fájhat már akkor a hasa amikor a szájába ér a tej.. Ordít amint bekapja a mellem. Megfeszl, úgy kell fogni ki ne ugorjon a kezemből annyira vergődik.
2021. ápr. 29. 19:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Így nem tud szegény rendesen enni sem, pedig nagyon éhes. Ha üvegből adok neki lefejt tejet az teljesen jó, viszont az én mellem állandóan be van gyulladva ha ő nem szívja ki csak lefejem. Lehet hogy a gyulladás hat ki a tejem re?
2021. ápr. 29. 19:25
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy türelmetlen, és nem tudja megvárni a tejleadást. Esetleg próbáld meg,hogy fejsz egy picit előtte, és tejleadás után próbálod megetetni. Illetve nem csodálom, ha nagyon stresszes vagy, amikor vergődik és sír, de ha te befeszülsz, akkor sem indul meg rendesen. Próbáld meg, hogy becsukod a szemed, veszel egy mély levegőt, lassan kifújod, mikor elkezded szoptatni, nekem sokszor segített és megindult a tejleadás.


Nekem nagyon sokszor volt gyulladt a mellem mindkét gyerekkel, még 1 éves koruk után is előfordult párszor, nem tudom alkati dolog-e. De a tej ízét szerintem az nem befolyásolja...

2021. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként javítson ki valaki, ha rosszul tudom, de a szopizás beindítja az emésztésüket is - így fájhat a hasa szoptatástól, persze nem attól a tejtől, ami épp a szájában van :)
2021. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is azt tanácsolnám, hogy fejéssel indítsd el a tejleadó reflexet. Esetleg próbáld meg hamarabb is kezdeni a szoptatást, ne legyen annyira éhes még.
2021. ápr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sok tejem van, így tuti azonnal jön ahogy a szájába veszi, ennek ellenére is fejjek le előtte?
2021. ápr. 29. 20:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nem teljesen így működik :) A tejleadó reflex által jut a mirigyekből a tejcsatornákba a tej. Én megpróbálnám, nem kell sokat, csak amíg megindul, utána pedig azonnal mellre tenni a kicsit.
2021. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Nekünk pl hipotonia miatt voltak ezek amiket le írtál, és kényelmetlen volt neki kB minden póz és mivel gyengék a szajizmai így nehéz is volt neki szopizni, későn derült ki hogy ez a baj, ha előbb tudjuk akkor hamar javult volna a szopi gond. Mindegy.. Nem adtam fel és kinlodtunk még sokáig. Hasfájás is társult mellé nekünk, minden ki próbáltam semmi se vált be, teljes tejmentes diéta se és egyik csoda szer se, max a Mira víz ami viszonylag segített.

13 hónapos, a mai napig kaki gondok vannak.

2021. ápr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy egyszerre sok jön neki. Én is azt javaslom, hogy próbáld meg, hogy kicsit fejsz előtte.
2021. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet pont az erős tejleadóreflextől.

Előfejés helyett/ mellett próbálj ki más pózt.

Nyugágypózt, vagy tartsd a mellednél magasabbra a babát, a gravitáció ellen dolgozva..


Az előfejés nem minden szitubem megoldható


De lehet izomgond is.

2021. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!