Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes baba hozzátáplálása?

Anyatejes baba hozzátáplálása?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék vitát gerjeszteni, tisztában vagyok vele, hogy 6 hónapos kortól javasolt elkezdeni. Azonban nem tudom, hogy speciális helyzetekben mi a teendő. A fiam 4 hónapos 100% anyatejes. 2-2,5 óránként szopizik még mindig, amit ennyi idősen sokallok. És mostanában néha még gyakrabban kéri a cicit. Éjjel is többször kell cicizni. Nem enni, mert sokszor csak komfortszopizni akar. De tudom, ez még normális is lehet. Viszont sokszor nagyon sír szoptatás alatt, és fogalmam sincs, hogy miért. Tejem van, nem is túl erős a tejleadóm, mindig büfiztetem, akár közben is, hasa már nem fáj, nem cumizik... De így sokszor már szenvedés a szopizás. Arra gondoltam, hogy elkezdeném korábban hozzátáplálni, hátha az segít. Szépen tartja már a fejét, hason nyújtott karral is tartja magát, fordul minkét irányba, mindent szájába vesz, rágcsál. Ilyen esetben ez probléma lenne?
2021. máj. 1. 10:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem tűnik speciális esetnek, de ahogy gondolod, szerintem nem old meg semmit.
2021. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

“Viszont sokszor nagyon sír szoptatás alatt, és fogalmam sincs, hogy miért”


Valószínű, hogy jön a fogacska, már időszerű. Ha még nem is látszik semmi, neki az ínye alatt már zavaró, kellemetlen leher.

2021. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

2óránként evett a lányom is, majd ez lecsökkent szinte 1órára es visított a cicin. 4,5hós volt ekkor. Még 2hétig próbálkoztam úgy, hogy mértem mennyit eszik, és rájöttem hiába vam tejem, ha ő csak 60, nagyon max 100at szív ki. 1hónap alatt épp, hogy nem fogyott, oly minimális volt a hízása. Szoptatási tanácsadóval is beszéltem, hátha lehet valamin javítani, de nem, szépen elválasztotta saját magát és szomorúan, de beláttam tápszer lesz a megoldás. Szóval 5hónaposan tápszerre váltottunk és lassan elkezdtem hozzátáplálni. Azóta nem ordít, visszakaptam a mosolygós lányom és gyarapszik szépen. Most már 9hós és már csak reggel-este kap tápszert.

Lehet ilyesmi van nálatok is, szerintem 1hétig mérd mennyit eszik és meglátod.

2021. máj. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg a foga zavarja inkább. Attól hogy előbb elkezded hozzátáplálni, egyik "problémát" sem oldod meg. Speciális eset amúgy az, ha nem eszik, nem hízik a gyerek. Ez nem. De amúgy te tudod mit csinálsz
2021. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megpróbálom, hogy mérem, figyelem. Szerintem igenis speciális az, hogy szinte minden szoptatás alatt sír...
2021. máj. 1. 11:14
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy nem jó, ha sír, de abban igaza van annak aki írta, hogy nem biztos, hogy speckó a helyzet, a doga is bezavarhat valóban. En irtam, hogy mérd. 1 hét alatt kiderül, ha nem eszik mennyiséget, akkor meglátod és elindulhatsz másik irányba, ha megvan a mennyiség, akkor pedig a foga lesz. A fogcsírák már mocoroghatnak az ínyében.
2021. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
*doha helyett foga
2021. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
Egyáltalán nem speciális. Az én fiam is sírt szoltatáskor mikor jött az első pár foga. 🤷
2021. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A védőnő javaslatára bekentem párszor evés előtt az ínyét, nem segített. És már kb. egy hónapja tart ez, fog még sehol.
2021. máj. 1. 11:40
 10/20 anonim ***** válasza:
62%

Hónapokig mozgolódik az íny alatt egy fog, mire kijön. A kislányom 2 hónapos és fogzik, ettől még lehet, hogy csak 6 hónaposan fog látszani is.

A bekenős dolgok meg amúgy is semmit sem érnek, kb.mint a hasfájásra valók. Szóval ettől simán lehet fog. De te tudod..

2021. máj. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!