Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes baba hozzátáplálása?

Anyatejes baba hozzátáplálása?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék vitát gerjeszteni, tisztában vagyok vele, hogy 6 hónapos kortól javasolt elkezdeni. Azonban nem tudom, hogy speciális helyzetekben mi a teendő. A fiam 4 hónapos 100% anyatejes. 2-2,5 óránként szopizik még mindig, amit ennyi idősen sokallok. És mostanában néha még gyakrabban kéri a cicit. Éjjel is többször kell cicizni. Nem enni, mert sokszor csak komfortszopizni akar. De tudom, ez még normális is lehet. Viszont sokszor nagyon sír szoptatás alatt, és fogalmam sincs, hogy miért. Tejem van, nem is túl erős a tejleadóm, mindig büfiztetem, akár közben is, hasa már nem fáj, nem cumizik... De így sokszor már szenvedés a szopizás. Arra gondoltam, hogy elkezdeném korábban hozzátáplálni, hátha az segít. Szépen tartja már a fejét, hason nyújtott karral is tartja magát, fordul minkét irányba, mindent szájába vesz, rágcsál. Ilyen esetben ez probléma lenne?
2021. máj. 1. 10:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ha én tudnám, nem tettem volna fel kérdést a gyakorin. 😄
2021. máj. 1. 11:55
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Oh azok a varázs kencék😂😂 Majd rájössz mikor már pár fogon túl lesztek, hogy mit érnek ezek
2021. máj. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

Ha 4 hónaposan elkezded a ht-t,csak azt éred el,hogy még a hasa is fàjni fog. Éretlen az emésztőrendszere. Amúgy a fiamnak is 2 hónaposan már kezdődött a fogzási tünet és majd 8 hónaposan bújt ki az első.

És ha nyűgös,a mai napig szoptatom 2 óránként is,mert ugye tudod,nekik a cici nem csak étel. Egyébként a füle nem lehet begyulladva? A fiam akkor ordított szopi közben meg köpte ki, a vákum miatt erősebben fàjt. Lázas se volt, csak ennyi tünete volt. Érdemes lenne neki megnézni a gyerekorvosnak.

2021. máj. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
Ja még valami. Az anyatej 2,5 óra alatt emésztődik, simàn lehet éhes is. Főleg ha épp kevesebbet szopott az utolsó etetésnel. :)
2021. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
31%

Az én lányom 2 óránként szopott.. Ha tudnád, meddig...

Összesen 2 évig szoptattam. Szopott reggel, tízórakor, délben, délután, este 2x,plusz éjszaka.

Az utolsó fél évben csökkent le a szopik száma.


A kencék sem érnek sok mindent. Adj neki rágókát!


Az én lányom 3 hónaposan kezdett el fogzani. 10 hónaposan jött ki az első fog hegye!!!

2021. máj. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hú nálunk még a rágóka sem. Nem érdekelte 😏
2021. máj. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Voltunk vele orvosnál nemrég, nem talált semmi betegségre utaló dolgot nála. Elképzelhető, hogy a foga fáj, de mégis mit tehetnék ellene? Ez meg így nem állapot, hogy szenved szinte minden szopizás alatt vagy egy hónapja...
2021. máj. 1. 17:12
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
19-es, ez aztán kultúrált megnyilvánulás volt, szívből gratulálok hozzá! Nem tudom miért akadsz ki, hogy névtelen idegenek lepontoznak, miért veszed magadra? A kérdező megfogadja a tanácsodat vagy nem. Amúgy hasznos szerintem amit javasolsz
2021. máj. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
43%
19, gondolom nekem 17nek szántad. Nem a pontozáson akadok ki és igen, már sokszor nem feltetlenül kultúráltan, hanem azon, hogy vannak nők, akik a részletek pontos ismerete nélkül lehordják a másik anyukát 'me ménem szoptatsz, azt kell, az a jó, a tápszer jujujj', pont azért, mert az ilyen 'kedvesek' miatt volt nekem is lelkiismeret furdalásom, holott tudtam, hogy nem tehetek mást, a gyerek éhes, a mellem meg nem kell már neki, ha fejem tetejére állok se és igen, ezek ellen a szoptanácik ellen meg fogok szólalni mindig, mert nem normális, hogy lesajnálóan néznek, ha valaki tápszerrel etet. 🤷‍♀️
2021. máj. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Pedig még lesz amin nem tudsz segíteni és ő meg sír. Ez még csak az eleje. A java ez után jön.
2021. máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!