Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás vége után mennyi...

Szoptatás vége után mennyi időre jött meg a menstruációtok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 15 hónapja szültem, még nem jött meg. 1 hete hagytam abba a szoptatást, mire kell számítani?

Nektek mennyi időbe telt míg helyre állt a rend? Kistestvért szeretnénk ezért is kattogok ezen.

Mennyi idő után érdemes orvoshoz fordulni, ha nem jön meg?


2021. máj. 13. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

6 hónapig normális, ha nem jön meg


Nekem megjött mind2 alkalommal 8-9 hónappal

Első esetben 1napos majd 45 napra rá 3 napos mensi után terhes lettem.

Most azonnal beállt egy rövidebb 25 napos ciklusra..

2021. máj. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk csak csökkentettem a szoptatást napi 4 alkalomra mikor 15 hónapos lett a kislányom, rá 2 hónapra megjött. Szerintem max 2-3 hónapra számíts.
2021. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2 évig szoptattam.


8 hónapos volt a lányom, amikor megjött.


Szóval bőven szoptattam még akkor. Rögtön rendszeres is lett.

2021. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
(Nekem mindkétszer előbb jött meg, mimthogy abbahagytam volna a szoptatást. Az elsőnél 3 hónap után jött meg, 4 hónapig szoptattam (úgyahogy), a másodikkal 8 hónap után jött meg, majdnem 3 évig szoptattam)
2021. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Nekem 10,5 hónappal szülés után jött meg először, persze akkor csak egy napig tartott, utána már normálisan, ahogy előtte.


Szoptatás alatt magas a prolaktin szint, ami miatt nincs peteérés, így menstruáció sem, de ha csökken a szoptatás gyakorisága, akkor ez a szint már ugrálni kezd, ami miatt megérhetnek újra azok a bizonyos peték, menstruációt eredményezve.


Tehát ha abbahagytad a szoptatást, szinte biztos, hogy az elkövetkező 1-2 hónapban meg fog jönni, de ha kitartóan próbálkoztok, és az első megérett pete meg is termékenyül, lehet már meg sem jön újra...😀 Sok szerencsét! 👍

2021. máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok

*a szülés után


Kimaradt

törölte valamiért.. bocsi

2021. máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind 3x 3-4 hónappal szülés után megjött, pedig még szoptattam.
2021. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapig szoptattam és nem jött meg hamarabb, de aztán később sem, mert 7 hónapos volt a lányom, amikor ismét teherbeestem. Második babát 10 hónapig szoptattam és 1 eves kora után jött meg először.
2021. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ. Már 2 hónapja csak este szopizott elalváshoz, illetve hajnalban, de ez is bőven kijött 3-4 alkalomra. Aztán az utolsó 2 hétben drasztikusan apadt a tejem, úgyhogy csak egyszer kapott elalváshoz.

Szóval nálam sajnos nem jött be az, hogy kevesebbszer szopizik és megjön. Mindenesetre bizakodó vagyok akkor hogy 2-3 hónapon belül megjön. Vagy nem, mert babát várok... még jobb lenne. :D

Köszi mindenkinek!

2021. máj. 13. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!