Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen a fix időpontokban...

Milyen a fix időpontokban történő szoptatás?

Figyelt kérdés
2 hónapja szültem, igeny szerint szoptatok. Csak kíváncsi vagyok arra, hogy aki nem igény szerint szoptat hanem fix 3 óránként pl 20 percet az hogy szoktatta erre a babáját? Tűri ha mondjuk ordít a baba és akkor is csak a megadott időben ad neki cicit? Pusztán csak kíváncsi vagyok.
2021. máj. 17. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Akkor hogy eszik eleget? Nekem 1,5-2 óránként vokt iszsz de teljesen kiitta mindig és éhes is lett újból.
2021. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem azért ez nem ilyen. Nyilván ha ordít megeteti pl 2 órára is. Csak nem arról szól, hogy mindenért cicit kap. A cici csak kaja. Nem nyugtató meg stb. Előbb utóbb amúgy is beállnak a gyerekek erre a 3 órás ciklusra. Legalábbis körülöttem az összes gyerek beállt és en felnőttként is 3 óránként eszem.
2021. máj. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Én 2 és fél óránként etettem. Ezek a fix időpontok nem mindig fix időpontok voltak, nyilván, ha másfél óra után ordított, megetettem. De nem volt 'komfortszopi' és nem mindenre mellet kapott, nem alhatott rajta.
2021. máj. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Derjaderja ***** válasza:
48%

Én sem teljesen iszsz-t csinálok, de ez azt jelenti, hogy csak ráerősítek a gyerek rendszerére. Pl. a sétát a szopi utánra teszem, és akkor hozzászokik, hogy kb milyen történések követik egymást es mikor van evés. De én hagyom mellen elaludni és ha már rajta van, akkor komfortszopizni is, de nem ez az első, ami eszembe jut ha nyűgös (persze van egy olyan sírás, aminél tudom hogy ez a baj).

Vagy pl igyekszem nem szoptatni asztalnál, mert az nem tetszik. Nehéz, mert van egy 2 éves is aki lassan eszik, és viszont felügyelnem kell, ha csak én vagyok otthon.

De ha mondjuk a nagy már mindjárt végez, a kicsi meg még olyan mérsékelten nyűgös, akkor inkább szórakoztatom még 5 percet, aztàn szépen felmegyünk csendespihenőre és ott rendesen ehet, nem ülve meg másra figyelve. Ilyesmi.

De ezt a szigorú 3 órát nem csinálja ma már szerintem senki. Anyámékat még úgy instruálták, hogy ki kell tenni maga elé az órát és 20 perc.

2021. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk nagyon szépen beállt egy idő után. 2 óránként szoptattam reggel/este. Kivéve a növekedési ugrásoknál. Akkor nonstop. :)


Anyósom mesélte , hogy a férjem kicsiként 4 óránként szopizott. Nem kérte hamarabb. Aludni is 4 orat egyben aludt.

Viszont a férjem öccsénél nem ment egyszerűén a napirend kialakítása, sőt. Nála sosem lehetett tudni mikor akar szopizni, mikor mit szeretne.


Szóval van amelyik baba beallitja magának az időintervallumot, de van amelyik nem.

2021. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk tökéletesen bevált az igény szerinti 3 hónapos koráig. Utána át kellett volna térnem a fix 3 órás időpontokra, ugyanis onnan kezdve nem jelezte, ha éhes, csak amikor már kb. rosszul volt. Ahogy fejlődött a kis értelme, minden érdekelte, minden lekötötte és egész egyszerűen úgy belemerült a játékba, a környezete felfedezésébe, még akkor is, ha ez is csak a karomból történhetett mert még pici volt, hogy egyszerűen nem jutott eszébe a szopizás. Mire észbekaptam, hogy aluszékony lett, ingerlékeny lett és a súlyfejlődése is megállt, addigra majdnem elapadt a tejem, hiszen leapadt a kevesebb igényhez. Szóval nagyon jó az igény szerinti szoptatás, amikor még ösztönlény a baba, de utána nem árt elkezdeni figyelni az órát is.
2021. máj. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Én igény szerint szoptattam őket az első évben. Utána már csak fix időpontokban. A kisebb ma töltötte a 21 hónapot, most hagytuk el a reggelit, és csak este kap, 24 hós korára pedig szeretném elválasztani. Már beszél, kérni kérné gyakrabban.


Egy 2 hónapos babó mellől még nehéz ezt elképzelni, mert ennyi idősen a szopi a mindenük, de idővel könnyebben el fogod tudni terelni a figyelmét, megkínálni vízzel, tudod, hogy nem lehet éhes, mert most vágott be egy tányér tésztát, stb :)

2021. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Én nem hiszek az ISZSZ-ben. Legalábbis nem abban, amit az egyik szoptatási tanácsadó rám akart erőltetni. Szerinte minden jelzésre mellre kell tenni a babát: ha eszi az öklét, ha nyöszörög stb. Nos ez szerintem azért nem jó, mert lehet, hogy a foga miatt eszi az öklét, köze nincs az éhséghez. A babának pedig tudni kell szépen lassan megoldani a problémáit. Egy hasfájásos nyöszörgésre pedig jobb szerintem egy kis torna meg simi, mintha cicit tömnék a szájába. Ha hasfájós és még ráeszik, csak rosszabb lesz...


Az én babám fix időközönként eszik, de igény szerint. Megtanulta, hogy a cici evésre van. Amikor éhes, akkor természetesen megkapja. Ő maga állt be arra, hogy 4-5 óránként eszik, naponta 4-5x. Boldog, kiegyensúlyozott baba. Az éjszakát 4 hetes kora óta átalussza, akkor sem ébresztem. Van, hogy reggel 5-kor kel, van, hogy 8-kor, olyankor megetetem és utána rendszeresen 4-5 óránként kér cicit. Most 2,5 hónapos.

2021. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Huh látom, hogy aki nem ISZSZ szoptat (ami az én szoptatási tanácsadóm és az orvosom szerint sem a legjobb megoldás nagyobbacska babáknál), azok máris le vannak pontozva.
2021. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

Az en fiam tapszeres, 3 orankent etetem, de ha mondjuk 2 ora mulva sir es latom hogy ehes nyilvan adok neki, vagy ha epp alszik akkor hagyom 3esfel-4 orat aludni de annal tobbet nem, igaz o sarga is volt es fontos neki a gyakori eves hogy kiuruljon belole a sargasag.😊

Szerintem jo a babanak is es nekem is,ha van egy napirend amihez lehet igazodni,akar alvas teren,akar ha nagyobb lesz es el kell menni valahova.

2021. máj. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!