Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszaka óránként, kétóránként...

Éjszaka óránként, kétóránként kell a 11 hós fiam, szoptatással tudom visszaaltatni jó esetben. Miért kel fel ilyen sűrűn?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a fogzás, telihold, frontok... de én már kész vagyok teljesen. Imádok szoptatni, és ő nem is igen fogad el mást, csak pár ételt. Vacsira tejpépet kap, hogy ne legyen éhes, de a 150 ml adagnak kb az 1/3-t eszi meg és rászopik. Inni éjszaka nem hajlandó. Ringatással és simivel sem alszik vissza, csak a cici, egyébként napközben is így alszik el. Közös szobában alszunk, de kezdettől a kiságyra szoktattam, mert tisztára elnyomorgok, ha egymás mellett alszunk hosszabban, persze sokszor belealszok a szoptatásba a kimerültség miatt. 3 éjszakát külön aludtunk a férjemmel a fiamtól, hátha mi zavarjuk az álmát, de nem változott semmi, egész éjszaka rohangáltam a két szoba között, így visszamentünk.

Van valakinek vmi ötlete? Szívesen kelek szoptatni, kétszer is akár, de óránként... Segítsetek!


2010. aug. 24. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok válaszolni a kérdésedre, de mi ugyanezzel a problémával küzdünk, már lassan 3 hete. Ugyanez a szitu, szinte csak a cicit fogadja el, éjjel nem iszik, külön ágy, stb., csak az én lányom 7 hónapos. Remélem, kapsz hasznos választ!
2010. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Ha a legtöbb vélhető ok kilőve, akkor márcsak kettő marad. Az egyik a szeparációs szorongás, ami 1 éves kor körül (is) gyakori. A másik pedig a "valami", azaz a "nem tudjuk" kategória.

Egyik ellen sem nagyon lehet mit tenni, éshát igen, sajnos továbbra is az lenne a jó, ha szoptatnád ilyenkor is, ha ez megnyugtatja őt. Csakhát elég fárasztó tud lenni, elhiszem. :( Mi családi ágyaztunk nagyon sokáig, úgyhogy én inkább csak hírből ismerem az ilyen helyzeteket. Biztosan nem tudnátok ezt kivitelezni valahogy, legalább csak átmenetileg? Ennél jobb és hatékonyabb tippet nem tudok.. :-S

2010. aug. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valahogy a 11 honapos babaknak ez szokasuk,a fentebb emlitett okok miatt is.

Szinten reszem volt benne 10 hosan orankent kelt,melettem aludt ugyhogy nekem csak picit volt megterhelo(szopival aludt vissza).

Ezutan szep fokozatosan kezdtek megszunni az ejszakai ebredesek.

2 eves koraban aludta at eloszor az ejszakat.

2010. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!