Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavaros lett a babám!...

Cumizavaros lett a babám! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Teljesen egyértelműek a tünetek, a nappali szoptatások zöménél elutasító, ordít, sír, tiltakozik. Hiába próbálkozom ilyenkor, nem eszik eleget, 20 perces étkezésből mondjuk 3-4 perc az, amit rendesen szopizással tölt. Cumisüvegből alkalmanként kapott csak, cumira viszont a 11. héten szokott rá és azzal egy időben kezdődtek a tünetek. Azért is gondolom, hogy nem a cumisüveggel van a baj, mert már 2 hete ment ez a viselkedés, mire eszméltem, addig üveget egyáltalán nem kapott. Egyre rosszabb hangulatban telnek a szoptatások, mindennap legalább egyszer kénytelen vagyok üvegből is adni neki lefejt tejet, de sajnos nem győzöm fejéssel, napok kérdése és jön a tápszer. A fb-os szoptatós csoportban mindenki csak annyit mond, hogy cumi elhagy és türelem, de mire rájöttünk, hogy ez áll a háttérben, addigra olyan keveseket kezdett enni (merthogy így inkább akkor nem eszik), hogy 5 napig széklete sem volt (előtte naponta akár 2 is). Nem biztos, hogy így nyáron jó dolog szórakozni azzal, hogy majd visszaszokik. Nem tudom mit csináljak. Mindenhol falakba ütközöm, mert valódi segítséget nem kapok, szeretném még szoptatni, fontosnak is tartom, de már gyomoridegem van mindegyik etetésnél, hogy vajon sikerül-e valamennyit így etetni. Számolom a perceket, hogy mennyit eszik rendesen.
2021. jún. 12. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Megpróbálhatsz kisebbeknek való cumit tenni az üvegre, így nehezebb lesz az üvegből enni mint szopizni.
2021. jún. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Ha pár bapig nem adsz neki üvegből, bàr gyilkos lesz, megoldódik.


Szerencsés vagy, nàlam egy rossz technikàt is felvett az egyszeri(!) cumisüveg után, ami sebesedést okozott.

De így is 1,5 hét alatt visszajött a “cicista” gyerekem.

Soha többet nem kapott üveget, inkább fecsiből kapott, amikor muszàj volt.

2021. jún. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Meleg van, ilyenkor egyébként se remek az étvágy, plusz (nem írtad mennyi idős), de 3-4 hónaposan egyébként is jön egy olyan időszak, amikor "nem érnek rá enni", minden fontosabb, kapkodják a fejüket. Az ügyesedés révén is sokkal gyorsabban végeznek.

-Ne idegeskedj

-Tényleg vágd ki a cumit a kukába

-Ha továbbra is "gyors" pótlást adsz, esély sincs

-Bízz a gyerekedben, nem hülye, ha van tejed nem fog mellette éhen/szomjan halni.

2021. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem biztos hogy cumizavar ez. Van elég tejed? Úgy értem annyi amennyi az igénye? Ekkora baba 5 perc alatt kiszopizza a cicit, és ha nincs benne elég, vagy többre vágyik, akkor jön a bömbi.
2021. jún. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha szoptatsz, akkor cumisüvegből miért kap?
2021. jún. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress fel és hívj ki egy szoptatási tanácsadót. Megéri. Hasonló szitun vagyok túl mint te, ráadásul a cumizavar miatt a szoptatás is kegyetlenül fájt. Tanácsadó segitségével 1 hét alatt megoldódott a probléma.
2021. jún. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!