Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Foggal született a babám. Más...

Foggal született a babám. Más is járt így?

Figyelt kérdés

Pár napos csecsemőm foggal született.

Nagyon jó a technikája , ügyesen rákap a bimbora, tejem beindult.


Viszont az egész bimbom tiszta seb. Holyagok is voltak rajta, azok elmúltak (vagy kidurrantak).


Mit tudnék csinálni, hogy elviselhetőbb legyen?


Kórházban azt mondták, hogy mivel nem mozog neki a fog nem kell különösebben foglalkozni vele, majd megtanul ezzel együtt szopizni.


Lansinoh bimbovedo krémmel kenem, előtte néha befújom octenisepttel. Anyatejet is kenek rá közvetlen szoptatas után.


Bimbovédot próbáltuk , nekem jobb volt mikor sikerült ra kapnia, de ha szopizott is akkor vagy 5 percet. Többnyire kiköpte, vagy be se szívta, vagy öklendezett tőle.


Válaszaitokat elore is köszönöm.


U.i.: tesóját 13 hónapig tudtam szoptatni, bár neki 8 honaposan bújt ki az első foga .



2021. júl. 15. 02:41
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Egy táltos a pici 😃 viccet félre

Nekem volt egy ismerősöm, akinek pár éve a kislánya foggal született, de azt ki is húzták neki. Egy másik ismerősöm, aki már 28 éves lesz, szintén azzal, de akkor neki is kihúzták. Esetleg másik dokival is kellene beszélned, hogy ő mit javasol.

2021. júl. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Nem lenne jobb, ha ilyen "fejő géppel" (bocsánat, nem jut eszembe a rendes neve) leszívnád a tejet és cumisüvegből szopiztatnád?

Gondolom az érzés nem lenne ugyanolyan, de kevésbé fájna.

2021. júl. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Szoptatàsi tanàcsadótòl kèrj segìtsèget! A tejfogàra szüksège lesz, a fejès meg nem ugyanolyan hatèkony, mint a szoptatàs.
2021. júl. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszaitokat! Keresek egy tanácsadót a környéken, illetve megkérdezem a mi gyerekorvosunkat is, hogy mit javasol :)
2021. júl. 15. 09:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem foggal született a babám, mégis kiharapta a bimbókat. Szerintem nem feltétlenül van összefüggés. A helyes technikát idő míg megtanulja. Amikor már nagyon nem bírtam és pihentetni akartam a bimbókat, én azt csináltam, hogy lefejtem (mellszívó a neve), és valamilyen szoptatásbarát módon adtam neki. Pl svéd itatópohárból, vagy kávéscsészéből is nagyon szépen megisszák. A cumisüveg bezavar, azt nem javaslom. Amúgy gratulálok, ez tényleg nem mindennapi dolog :) és legalább megúsztál pár fogzás miatti álmatlan éjszakát 😄
2021. júl. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Ja, és ne adj neki bimbóvédőt se, meg cumit se, azok is bezavarnak :)
2021. júl. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!