Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ellenérzések a szoptatással...

Ellenérzések a szoptatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nehéz megfogalmazni mit is érzek. Talán az undorhoz tudnám hasonlítani ezt az érzést. Fogalmam sincs, hogy miért alakult ki nálam, tudom hogy ez nem normális. Talán ez is érdekelne hogy aki hasonlóan érez ő tudja, hogy miért? Valami oka biztosan van.

Pár embernek beszéltem erről, ők azt mondták na majd ha lesz gyerekem másképp fogok érezni meglátom hogy milyen szép dolog is ez. Nem így lett. Megprobáltam, pár hétig csináltam de egy idegbeteg roncs voltam mert úgy éreztem magamra erőltetek valamit a babám miatt (mivel neki ez a legjobb) de legszívesebben kiszállnék a testemből. Anyatej szagától konkrétan hányingerem van, alig ettem azokon a heteken.

Másokat egyébként nem akarok lebeszélni a szoptatásról. Bár az nekem furcsa mikor egy gyereknek már tele a szája foggal, szalad, és meg mindig az anyja mellét szopja.


Nem tudom miért írtam ezt most le, jól esett kiírni magamból. A lelkem mélyén piszkál a dolog hogy ha ez egy természetes dolog, akkor nekem miért nem az.



ápr. 21. 18:53
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
22%
"Valami oka biztosan van." Igy van. Főleg a kisgyermekkori molesztált gyermekeknél fordul ez elő. Kisgyermekkori-nem kamasz. Két teljesen különböző a molesztált áldozatok viselkedése.
ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Nálam a molesztálás kizárva. Terhesség alatt gondolkodtam pszichológusan, de nem jutottam végül el.
ápr. 21. 18:59
 3/45 anonim ***** válasza:
89%
2 Szerintem menj el, legfeljebb egy jól beszélgetsz ha nem talál semmit. Lehet még magad sem dolgoztad fel-már mint a lelked-de a tested jelez.
ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
41%

Én is utáltam, gyűlöltem, undorodtam.

Ennek ellenére 13 és 10hónapig szoptattam, mert szerintem amikor gyereket vállal az ember, minden nyűgjével vállalja.

ápr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
82%

Én is gyűlöltem, és undort éreztem tőle. Ennek ellenére amikor megszuletett az egyetlen lányom, életem értelme, a sors meg is oldotta, mert egyáltalan nem volt tejem, pár csepp csak, a maximum egyszer 10 ml volt.

Már a kórházban tápszert kapott.


Ennek ellenére majdnem két hónapig próbálkoztunk, de végül a védőnő mondta, hogy hagyjuk abba, nem kell erőltetni.


A lányom már 14 éves, semmilyen problémát nem okozott, hogy tápszeres volt.


És soha nem voltam molesztalva, semmi ilyesmi nem történt velem.

ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
24%

"Nálam a molesztálás kizárva."


Egyáltalán nem biztos. Az ilyen traumatikus élményeket gyakran teljesen elfelejti az ember, csak a háttérben pusztít tovább.

ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
77%

De, igen, #7-es válaszoló, volt kérdés. Mégpedig az, hogy aki hozzá hasonlóan érez, tudja-e hogy miért van ez.

Attól, hogy a te gyerekedet két éve szoptatod, a te dolgod. Ettől se jobb, se rosszabb nem vagy a kérdezőnél, épp ezért nem kellene ennyire lekezelően válaszolnod a kérdésére.

ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
28%
#8. Tudod, a tisztelet ketirányú dolog. Azon esetleg egy pillanatra elgondolkodtál-e, hogy ha a kerdező nem ilyen stílusban nyilatkozik meg, akkor pl. én is más hangnemben válaszolok?! Naugye. Szóval ha már játszod a fogadatlan prókátort, akkor hallgasd meg a másik felet is.
ápr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, rengeteg nő, anya utálja a szoptatást ilyen olyan okból, csak a nyilvánosság előtt nem ezt mondják, mert a la lèche liga és annak fanatikus követői támadást indítana ellenük. Én is undorítónak tartom. Ez van. Beszélgettem erről pszichológussal, nem sikerült megfejteni hogy miért, nem, nem voltam molesztálva. Egy emlékem van róla, mikor az iskola játszóterén anyuka elővette és beletömte a kb 2 éves szájába. Emlékszem a döbbenetre meg az undorra. 2 gyerekem van, tápszeresek voltak. Nekünk így volt jó.
ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
76%

A kérdező megpróbálta a szoptatást, leírta az ellenérzéseit, erre te rátámadtál, mert TE bezzeg tudod szoptatni a gyerekedet és téged bánt az ő kérdésének a hangneme. Mit is kellene ezen tisztelnem? A válaszod egyszerűen lekezelő volt, ezen nincs mit meghallgatni.

Továbbra is fenntartom, hogy se jobb, se rosszabb nem vagy a kérdezőnél attól, hogy évek óta szoptatod a gyerekedet. De el kellene fogadnod, hogy ezzel nincs mindenki így, nagyon sokaknak van ellenérzése a szoptatással kapcsolatban, de a legtöbben leírni sem merik, mert az olyanok, mint te, #7-es, egyből támadtok.

ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!