Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért adják fel olyan sokan...

Miért adják fel olyan sokan a, szoptatást már az elején?

Figyelt kérdés

Nyilván mindenkinek a maga döntése, csak kíváncsi vagyok, ugyanis az én környezetemben a legtöbben csak 1-2 hónapig szoptatnak, mert utána "nincs tej".


Az első nehézségeknél elkezdik tápszerezni a babát, aztán a kimaradó szoptatás miatt csökken a tejtermelés, akkor megint jön a tápszer és így tovább, míg el nem apad a tej.


Nekem is nehezen indult be az elején, de azt olvastam, minél többet van cicin a baba az elején, annál több tej termelődik, ezért rendületlenül szoptattam. Volt, hogy 2 órát is.


A férjem folyton tolta, hogy éhes a gyerek, adjak neki tápszert,de mondtam neki is, hogy ha átállumk tápszerezésre, akkor aztán ennyi fejem sem lesz. Persze, néhány alkalommal az én babám is kapott, mikor azt éreztem, hogy kész, egyszerűen nem lakik jól, volt hogy egyszer pár napig minden este kapott és azt hittem, innentől nem is lesz elég tejem, de elkezdtem pluszban fejni napi egyszer, hogy serkentsem a tejet és továbbra is kitartóan szoptattam.


Így egy hónapos korára már szépen beállt a dolog a kezdeti nehézségek ellenére, már egyáltalán nem kap tápszert azóta, nagyon sok tejem lett.


Na de, mi az oka annak, hogy ilyen sokan már az elején feladják a szoptatást és inkább választják a tápszert, ami aztán majd totális elapadáshoz vezet?



2021. júl. 22. 21:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
84%
Rossz tanàcsokat kapnak, elbizonytalanìtjàk őket, nem olvastak utàna, traumatikus szülès utan nem volt velük a gyerek stb. Mikor kb. minden ellenük dolgozik, akkor szèlmalomharc a jobb utat vàlasztani.
2021. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
95%
Gyulladásos folyamatok ,állandó fájdalom szoptatáskor. Vagy nem megfelelő bimbó és csak szenvedés a kiemelő használat . Fejések,hasfájás ,allergia.Mit ehet az anyuka és mit nem .Egyéb betegség miatt szedett gyógyszerek. Az első fiamnak pl le volt nőve a nyelve nem tudott szopni.Akkor azt sem tudtam ,hogy mi az csak hogy egyszerűen nem megy. Végtelenségig lehet sorolni szerintem az okokat .Az elavult orvosi tanácsok. Csak 3óránként csak egyik mellből és társai.
2021. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
90%

Mert hiába lógótt nonstop a mellemen, fejtem, ittam a tejszaporítókat, fogadtam tanácsadót, egyszerűen nem volt egy kortynál több sosem. Nálunk az egész família genetikailag is ilyen. Van, aki ezt nem bírja felfogni, de attól még létezik ilyen is. Amikor már kezdett rámenni a dolog a lelki világomra meg az idegeimre, hagytam a fenébe az egészet. A gyerekem tápszeren felnőve is erős, egészséges, nem beteges, és nekem ez a legfontosabb. Nem érdekel egy okoskodó szoptatásnáci véleménye sem. Senki sem kérdezi meg tőle felnőttként, mit evett baba korában. Nem ettől lesz senki vagy valaki.

Ja, lehet lepontozni ;)

2021. júl. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
3-as, tekintve, hogy te a jelek szerint mindent megpróbáltál, nyilván nem rólad szól a kérdés, akkor még miért veszed magadra?
2021. júl. 22. 21:42
 5/42 anonim ***** válasza:
85%

Nekem kudarc volt az egész szoptatás téma, kényelmetlenül éreztem végig magam. Nem szerettem, a gyerek is tekergett, feszengett a kezemben. Kényelmetlen volt.

Mivel annyi tejem nem volt, hogy fejjek és mondjuk éjjel a férjem etesse cumisüvegből, ezért nekem kellett kelni folyamatosan. Ez teljesen kicsinált szellemileg, 3 hét után már sírtam a kialvatlanságtól és attól, hogy a cicijeim sebesek voltak, a gyerek meg folyton sírt. Ezen nem segített az sem, hogy már csak a szoptatás gondolatától feszült lettem.


4 hétig próbálkoztunk a szoptatással, számomra az az időszak rosszabb volt, mint a szülés... Végül áttértünk tápszerre és mintha egy csapásra kicseréltek volna engem és a lányunkat is. Sokkal kiegyensúlyozottabbak lettünk mind a ketten, nem feszengtem az etetésekkor, a lányunk is szépen evett, gyarapodott. Akkortól kezdtem el igazán élvezni az anyaságot.


Most már 5 éves nagylány, nem lett egy beteges, elesett gyerek, ahogyan az sem igaz, hogy kevésbé ragaszkodna hozzám amiatt, mert tápszeren nőtt fel. Egyedül azt bánom, hogy egy hónapon át kínoztam magunkat az elején.

2021. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
70%

Mert többet ér nekik a lelki egészségük, és úgy gondolják, hogy a gyerekük mellé egy kiegyensúlyozott anya kell, nem pedig egy szoptatás náci anya, aki mindig mindent feláldoz a szent szopi oltárán.

Az a gyerek nem fog belehalni, hogyha tápszert kap.

2021. júl. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
18%

Amit 1 leírt ahhoz annyit fűznék, hogy van olyan is aki nem hajlandó vállalni a kezdeti kényelmetlenséget. Hát nehogy már mindig cicizzen az a gyerek. Neki van saját élete. Biztos nem szoptat sebes bimbóval..... Stb

Nekem volt olyan ismerősöm aki csak időre volt hajlandó szoptatni, mérte mindig és ha nem evett eleget akkor tápszer. Ha 2 szoptatás között kellett neki akkor tápszer. Persze egyre több lett a tápszer. Közben mondta nekem hogy alig várja hogy elapadjon és cigizhessen

2021. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
64%
Én azért hagytam abba, mert undorítónak találtam. A gyerek bekapta a mellbimbómat és elkezdtem öklendezni. Annyi tejem meg nem volt, hogy fejjek. Semmivel se kevesebb, mint egy anyatejes gyerek.
2021. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
64%
Megjottek a szoptatasnacik!
2021. júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
26%
Nem értem miért kell ilyen barom jelzőket aggadni valakire csak azért mert számára fontos a szoptatás.
2021. júl. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!