Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért adják fel olyan sokan...

Miért adják fel olyan sokan a, szoptatást már az elején?

Figyelt kérdés

Nyilván mindenkinek a maga döntése, csak kíváncsi vagyok, ugyanis az én környezetemben a legtöbben csak 1-2 hónapig szoptatnak, mert utána "nincs tej".


Az első nehézségeknél elkezdik tápszerezni a babát, aztán a kimaradó szoptatás miatt csökken a tejtermelés, akkor megint jön a tápszer és így tovább, míg el nem apad a tej.


Nekem is nehezen indult be az elején, de azt olvastam, minél többet van cicin a baba az elején, annál több tej termelődik, ezért rendületlenül szoptattam. Volt, hogy 2 órát is.


A férjem folyton tolta, hogy éhes a gyerek, adjak neki tápszert,de mondtam neki is, hogy ha átállumk tápszerezésre, akkor aztán ennyi fejem sem lesz. Persze, néhány alkalommal az én babám is kapott, mikor azt éreztem, hogy kész, egyszerűen nem lakik jól, volt hogy egyszer pár napig minden este kapott és azt hittem, innentől nem is lesz elég tejem, de elkezdtem pluszban fejni napi egyszer, hogy serkentsem a tejet és továbbra is kitartóan szoptattam.


Így egy hónapos korára már szépen beállt a dolog a kezdeti nehézségek ellenére, már egyáltalán nem kap tápszert azóta, nagyon sok tejem lett.


Na de, mi az oka annak, hogy ilyen sokan már az elején feladják a szoptatást és inkább választják a tápszert, ami aztán majd totális elapadáshoz vezet?



2021. júl. 22. 21:31
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
79%

Szóval aki nem zakkant bele a szoptatásba mindenáron, az le lesz pontozva a sárga földig? :D

Woow, de értelmes egy társaság fog itt összegyűlni megint.

2021. júl. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
27%
Szóval aki kitart és vállal pár kellemetlenséget az "szoptatásnáci". Ez aztán az értelmes hozzáállás
2021. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Halló, emberek, nem írtam sehol, hogy egy tápszeres gyerek kevesebbet ér vagy betegesebb lesz vagy bármi, nem értem, miért sértődtök még és teszitek ezt oda a kommentbe.


Én csak kíváncsi voltam a kérdésben feltett jelenség okára. Ha valaki azt mondja, hogy nem volt kedve felkelni éjjel és szoptatni, az is oké, csak a kérdésre válaszoljon.

2021. júl. 22. 21:50
 14/42 anonim ***** válasza:
86%

Mert mondjuk van élete, másik gyereke akit el kell látni, egyéb igénye es teendői amikor is nem oké 24 órából 22-t mellen tartani a gyereket minden más karára.


Amúgy annyira megy a fogadjunk el mindent es mindenkit, miért nem lehet azokat is elfogadni akik nem tudnak/akarnak, nem elég kitartóak vagy épp idegenkednek a szoptatástól?

2021. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
91%

Az számomra nem a "kellemetlenség" kategória, hogy a gyerekem nem gyarapszik megfelelően, nekem a melleim véreznek minden szoptatásnál és brutálisan fáj az egész, vagy hogy éjjel 40-50 percnél többet nem tudok egyhuzamban aludni (heteken át, nem 2-3 napig).

Kellemetlenség, hogyha sokat napozok és utána fáj a bőröm, vagy ha induláskor a kocsiban kiborul a kávém, vagy a gyerek az autópályára rákanyarodáskor közli, hogy pisilni kell. Ezek kellemetlenségek.

2021. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
88%

Első fiam tápszeres : azt mondta az orvos ...amit akkor szent írásnak vettem .Hány ml kell szopni melyik mellből milyen időközönként .Nekem egy óriási nyűg volt a napom abból állt mérés előtte utána pótlás. A pótlás miatt cumizavar .Nem volt kedve megküzdeni. És persze az állandó tanácsok mit rontok el és hogyan kell. Amikor kezdtem ebbe bedepizni elengedtem és lett tápszeres.

Második gyerek.Senkire nem hallgattam ,csak saját magamra .Ha kérdés merült fel bennem megfelelő helyen tájékozódtam a védőnőnek és az orvosnak pedig mondtam amit hallani akart.Igen drnő 3 óránként 90 ml. Szóval ő lassan 2éve szopizik.

2021. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
81%
Mióta a környezetem számára is látható lett, hogy babát várok, mást sem hallottam, mint szoptatás így szoptatás úgy. Így kell csinálni, ennyiszer, ezt egyek, igyak, azt ne, milyen a mellem, milyen a bimbóm, ez a legjobb, szent nedű, szopjon sokat, kis cicista legyen, jajj milyen jó ha cicizik (már ezek a szavak is undorítóak), jajj hát itt van rögtön 4 szoptatási tanácsadó száma, védőnő is kiselőadást tart, ismerős is, de még a falu végi Mari néni is hogy legyen tej. Mire megszületett már attól is rosszul voltam, hogy mindjárt a mellemre teszik. Nem volt jó, ő sem akarta. Aztán bűntudat keltés, hogy a tápszer méreg, leukémiás lesz tőle a gyerek meg anyámkínja. Elegem lett. Fejtem egy kicsit, mellette pedig tápszeres lett. Rettenetesen túl van tolva ez a szoptatásmánia. És a riogatással ellentétben, egyáltalán nem volt macerás éjjel felkelni és kikeverni a tápszert. Se a cumisüveg mosogatás, sterilizálás nem volt macerás, ellenben a több órás szoptatásmaratonokkal. Köszönöm nem.
2021. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
86%

16-oshoz hasonlóan rossz tanàcsok tömkelege vezetett oda.

Semmi normális segítséget nem kaptam. Senki nem vette észre, hogy a gyerek izomzatával gond van, ami nem csak a szoptatásnak tett be, de megkésett fejlődést is okozott, mind mozgás, mind beszéd terén.

Ha a kezdet kezdetén ezt észre veszik, és nem csak engem ostoroznak ("anyuka, csak tegye mellre non-stop, magán múlik az egész", "nincs olyan, hogy nem elég" - de olyan van, hogy képtelen kinyerni, nem képez vákuumot, amit pedig kinyer, azt kibukja, nincs megfelelő inger, akkor hiába van non-stop...),...

Egyébként 2 hónap szoptatás, össz 4 hónap fejés és akkor engedtem el, amikor a kínkeservesen

2 napi fejéssel kinyert 1 fél evésnyi adagot is rám hányta...

Második gyerekkel minden rendben volt, de még vele sem ment tökéletesen simán, de az elsővel átéltek segítettek. 2 múlt, most fogom elválasztani.

2021. júl. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
80%
Túl sok oka lehet, és nem hinném hogy bárki tartozik neked, meg a hozzád hasonló, mások életében vájkáló anyáknak bármiféle magyarázattal. Van akinél kényszer megoldás, van akinél döntés, a lényegen nem változtat. A lényeg pedig az, hogy foglalkozz a saját életeddel, és tessék szépen megnyugodni. Nem varázsmelled van, a tej se varázsital benne, a csecsemő táplálasára szolgál, amit ugyanúgy megtesz a tápszer is. A kötődés se lesz erősebb nálad, és neme leszel ettől jobb anya. Viszont az ilyen vádaskodó kérdésektől a szememben rosszabb ember leszel.
2021. júl. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező ezek akik így reagálnak mind mind frusztrált nők. Itt név és arc nélkül kiadhatják magukból a feszkót.
2021. júl. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!