Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért próbálják meg lebeszélni...

Miért próbálják meg lebeszélni az anyukákat a szoptatásról manapság?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés, ahol anyuka írta, hogy nagyon nehezen megy a szoptatás a 3 hetes kislányával, fél, hogy el fog fogyni a teje, ad plusz tápszert, mit csináljon.


Erre a kommentelők javarésze elkezdte mondogatni, hogy jó a tápszert is, ő is azt kapott, azon is felnő a gyerek, ő aztán biztos nem szenvedne, satöbbi.


Na de, könyörgöm, 3 hetes a babája, miért nem azt mondják el neki a nyugtatgatás helyett, hogy az első 4-5 hét, míg beáll a kereslet-kínálat, az ilyen? Mármint, anyuka láthatóan szeretett volna szoptatni, akkor nem ilyen jellegű tanácsokra lenne inkább szüksége?


Igazából már feltűnt ez a jelenség egy ideje, mármint, hogy ha valakinek nehezen indul be a teje vagy kicsit nehezebben tud szoptatni az elején, azt egyből elkezdik győzködni, hogy ne szoptasson, hagyja abba, jó a tápszer. Ahelyett, hogy szoptatási tippeket adnának...


Nyilván a tápszerrel sincs gond, és ha valakinek tényleg nincs teje vagy nem megy a szoptatás, akkor tökéletes az is, de 3 hetes baba mellett miért arról próbálják meggyőzni anyukát, hogy adja fel, mert nem megy karikacsapásra?



2021. júl. 29. 13:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%
Mert kímélni kéne magát az anyának, ahelyett hogy azon aggódik hogy nincs teje. Ha nincs akkor nincs és kész,jöhet a tápi meg egy elégedett baba.
2021. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%

Azért mert rástresszel és ideg beteg lesz miatta. És nem ér annyit

Nekem megmondták, hogy nem fog menni a szoptatás, 2 hónapig erőltettem...

De már zokogtam, mikor minden szoptatás után 0 azaz nulla g - ot mutatott a mérleg.

Felnőtt tápszeres is, 1 éves koráig lelkiismeret furdalasom volt, hogy a testvére kapott anyatejet, ő pedig nem.

2021. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Aki tápszert adott a gyerekének az nincs annyira tisztában ezekkel a kereslet-kínálat dolgokkal, hogy mikor, hogy és mennyi. De azzal mindenki tisztában van, hogy a szoptatás nem mindig könnyű, hogy sokáig tart, hogy "macera", hogy fáj stb. Sokan egyszerűbbnek tartják a tápszert...pl én is, bár olvastam a kérdést de én nem szóltam hozzá.
2021. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
40%
Mert egyre kényelmesebbek az anyukák. Sokan magukat helyezik előtérbe. Nem is értik, hogy van akinek fontos a szoptatás. Hát minek kínlódik? Adjon tápszert. Aki meg leírja segítő szándékkal, mivel segíthet magán az ősanya meg szoptatás náci
2021. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%

Mert nem èrtenek hozzà. Ès meg vannak sèrtődve a szoptato anyàkra, mert nekik nem ment.

Ha ugyanarra a kèrdesre gindolunk, akkor annyi lenne a dolga az anyànak a sikeres szoptatashoz, hogy mellen hagyja a gyereket, akkor is , ha òràkig eszik. De ez neki kènyelmetlen, inkabb szenved a fejessel meg stresszeli magat.

2021. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
38%

Sokan, akiknek nem sikerült szoptatni, ezzel igazolják magukat. Hogy másnak sem sikerül.


Van olyan anyuka, aki elhiszi azt, hogy a szoptatás valami nagyon nehezen kivitelezhető dolog, és minden apró problémától megijed. Valamint ezt terjeszti is.


Van olyan, aki nem akar erre időt szánni, vagy félti a mellét, vagy csak nem akar szoptatni. És erre mást is buzdít.


Sok anyuka nem akarja azt sem, hogy más szoptasson. Számomra érthetetlen, hogy miért.


Pedig csak egy jó szakember kellene, aki ad 1-2 jótanácsot annak, akinek valamilyen probléma felmerül. Valószínűleg hamar meg lehetne oldani a bajok 99%-át.


Én 2 évig szoptattam mindenféle probléma nélkül. Nem sebesedtem, nem lett mellgyulladásom, és rengeteg tejem volt.

2021. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
35%
Igen, akinek lehetne, azt is lebeszélik, mert teljesen énközpontúak lettek az emberek, a nagy halak meg profit orientáltak. Nincs rosszabb, mint a liberális kapitalizmus.
2021. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

"Ha nincs akkor nincs és kész,jöhet a tápi"


De ez egy hülyeség, a tej a többségnél nem úgy lesz, hogy megszületik a baba és ömlik rá 2 napra, hanem annak be kell indulnia, a babának fel kell szaporítani szoptatással, aztán még a kereslet-kínálatnak is be kell állnia.


Ez egy folyamat, ami 4-5 hétig is eltarthat. Én sem azt mondom, hogy akinek sehogy nem jön a tej, az még 3 hónap múlva is idegbetegen erőltesse a szoptatást, csak azt nem értem, miért nem inkább bátorítják még segítik az anyukát a lebeszélés helyett.

2021. júl. 29. 14:13
 9/25 anonim ***** válasza:
72%
Milyen kereslet-kínálat álljon be 4-5 hét múlva, ha addig sincs egy csepp tej sem? Ha erre vártam volna éhen hal a babám...
2021. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

Én hozzászóltam, és azt írtam, hogy ha tápszerezni kell, nem a világ vége, én is felnőttem ugyanúgy.


Egyértelműen látszódott, hogy teljesen kivan a kérdező. Ha ráerősítünk, hogy csináld csináld akkor vagy jó anya, felejtsd el a tápszert, kínlódj, azzal nem biztos, hogy megoldottuk volna a problémát, inkább csak mélyítettük volna benne az elkeseredettséget.


Elmondták mit lehet tenni, tegye mellre mindig, folyamatosan, a baba szopizása felszaporítja a tejet, de igen, lehet, hogy órákig mellen fog lenni a baba stb. De ha nem sikerül, nem kell belekeseredni és nem biztos, hogy megéri tönkre menni a szoptatás oltárán (azaz tudja elfogadni, ha nem megy).

De akármilyen hihetetlen is, nem mindenki képes heteken át szenvedni a szoptatással. Lehet, hogy valakinek nem fáj, nem gyullad be, nem sebesedik ki, de azért azt állítani, hogy ez másnál se fordulhat elő és nem tudom.. csak kitalálja meg kényeskedik, az nettó gonoszság.


Attól, hogy valaki nem képes testi vagy pszichés okokból szoptatni, attól még IGENIS lehet 100%-as jó anya! Egyáltalán nem ezen múlik.

Lustának nevezni valakit, aki lelkileg nem elég erős, eltökélt ahhoz, hogy mindenáron szoptasson, megint csak gonoszság.

(Igen, nyilván van olyan, aki tényleg csak lusta vagy félti a mellét, de nem kell mindenkire ráfogni, aki AKÁRMILYEN okból nem tudott szoptatni).


Hozzáteszem, hogy én mindent el fogok követni azért, hogy szoptassak, az első hetekben tényleg a meztelen mellkasomon lesz folyton (hordozókendővel is) és szoptatni fogom amikor csak látom, hogy szeretne. Iszsz párti vagyok, én erre készülök lelkileg és testileg is, ill. a környezetemet is erre alakítom ki. Bele van kalkulálva nálam, hogy nehéz és küzdelmes lesz a szoptatás az elején, és én felveszem a kapcsolatot mindenképp szoptatási tanácsadóval is szülés előtt.

De ha minden igyekezetem ellenére nem fog sikerülni, azért eret nem fogok vágni, és nem fogok ítélkezni meg lustának titulálni senkit, aki nem tesz meg a végletekig mindent, hogy szoptasson. Ha nem megy, nem megy és ennek igenis lehetnek pszichés okai nem csak testi.

Ezt el tudom fogadni, és ha valaki szenved, nem fogom mindenáron arra bíztatni, hogy igenis küsztesse tovább a dolgot, hanem elmondom neki, hogy a tápszer nem a világ vége. Ezek és ezek a módok vannak, amikkel lehet tenni a szoptatás elősegítéséért, de ha nem megy akkor se történik az ég világon semmi.

2021. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!