Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért próbálják meg lebeszélni...

Miért próbálják meg lebeszélni az anyukákat a szoptatásról manapság?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés, ahol anyuka írta, hogy nagyon nehezen megy a szoptatás a 3 hetes kislányával, fél, hogy el fog fogyni a teje, ad plusz tápszert, mit csináljon.


Erre a kommentelők javarésze elkezdte mondogatni, hogy jó a tápszert is, ő is azt kapott, azon is felnő a gyerek, ő aztán biztos nem szenvedne, satöbbi.


Na de, könyörgöm, 3 hetes a babája, miért nem azt mondják el neki a nyugtatgatás helyett, hogy az első 4-5 hét, míg beáll a kereslet-kínálat, az ilyen? Mármint, anyuka láthatóan szeretett volna szoptatni, akkor nem ilyen jellegű tanácsokra lenne inkább szüksége?


Igazából már feltűnt ez a jelenség egy ideje, mármint, hogy ha valakinek nehezen indul be a teje vagy kicsit nehezebben tud szoptatni az elején, azt egyből elkezdik győzködni, hogy ne szoptasson, hagyja abba, jó a tápszer. Ahelyett, hogy szoptatási tippeket adnának...


Nyilván a tápszerrel sincs gond, és ha valakinek tényleg nincs teje vagy nem megy a szoptatás, akkor tökéletes az is, de 3 hetes baba mellett miért arról próbálják meggyőzni anyukát, hogy adja fel, mert nem megy karikacsapásra?



2021. júl. 29. 13:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
68%

#20

Nagyon sajnálom h ilyen környezetben vagy.

Nálunk "lusták" az asszonyok, táppal etetett anyukám is, nővérem is tápot használt, babás barátnőm is, sógornőm azt se tudom szoptatott-e, annyira nem mérvadó ez a mi körünkben.

Ha nem ment a szoptatás hát nem ment és ha nekem se fog valamiért, pont az lesz h a tápszerre fognak rábeszélni kínlódás helyett.


Szuper ha valaki tud szoptatni és mindenképp érdemes megpróbálni. De ha nem megy, teljesen értelmetlen bűntudatot ébreszteni.

2021. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
33%

Kismamák lebeszélése a tápszergyártók és kereskedők érdeke.

Normális anyukának a gyerekének az egészsége a fontos, és vállal

minden kényelmetlenséget, hogy amíg lehet, anyatejet adjon neki.

Ugyanis a tápszerbe hiába pakolnak bele mindent, azok az anyagok,

melyekre a csecsemőnek a fejlődéséhez a legnagyobb szüksége van, csak is az anyatejben léteznek. Ami még nagyon fontos, a testi kapcsolat, ami a gyerek pszichés-érzelmi fejlődéséhez nagyon fontos és semmi sem pótolhatja.

Nem is kell olyan magas IQ, hogy ezt valaki felfogja. A természeti népek is maguktól tudják.

Fontosabb a melled formája, mint a gyereked egészsége?

A melled regenerálódik. Amit nem adtál meg a megfelelő időben a gyerekednek, az nem pótolható.

2021. aug. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
34%

22! Ez így van!


Nekem nagyon stresszes volt az első 3 év. A gyermekem betegen született, kórházról-kórházra jártunk 3 évig.


2 évig szoptattam igény szerint. A védőnő meg a dokija szinte könyörgött a gyerek 1 éves korában, hogy szoptassam még, ne vegyem el tőle.


Nem akartam amúgy elválasztani, csak a stressz meg a szoptatás miatt nem néztem ki túl jól. Végül még egy évig bírtam.


Érdekes, nem azt ajánlották, hogy váltsak tápszerre/tejitalra!!!

2021. aug. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
56%

Ahhoz sem kell magas IQ hogy felfogjátok, nem mindenki azért ad tápszert a gyerekének, mert félti a mellét, de hiába mert sokaknak ezt az alacsony IQ szintet sem sikerül megütni. Cserébe profin megy a hazudozás, lelki zsarolás, miszerint a tápszeres baba nem fejlődik érzelmileg, meg nem kötődik az anyjához. Igaz ezt oda vissza megcáfolták már páran, de kit érdekel, ugye. Mások csesztetése mindenekfelett.

Még jó, hogy tejet tudtok adni a gyeteknek, ha már emberséget és a másik tiszteletét tőletek tuti nem fogja megtanulni.

2021. aug. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
52%
"Ahhoz sem kell magas IQ hogy felfogjátok, nem mindenki azért ad tápszert a gyerekének, mert félti a mellét, de hiába mert sokaknak ezt az alacsony IQ szintet sem sikerül megütni." Nekem van egy olyan érzésem, hogy az itt mocskolódó lustaasszonyozó szoptatáspártiak egy része férfi...
2021. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!