Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás közben harap a...

Szoptatás közben harap a babám. Hogy szoktattátok le?

Figyelt kérdés
5 hónapos kisfiamnak kint van 2 foga és folyamatosan szenved a fogzástól, hamarosan kibújik a következő kettő is. Emiatt sokszor megharapja a mellbimbóm a szopi elején, ha fáradtabb, vagy nem jön elég gyorsan a tejleadó. Már sokszor rástresszelek hogy megint harapni fog és szerintem emiatt is indul nehezebben a tej. Próbálok rászolni és kivenni ilyenkor a szájából, de van hogy csak jobban kikészül tőle és ez nem tesz túl jót a kapcsolatunknak. Nem tudom mi tévő legyek, már most kétségbe vagyok esve hogy mi lesz ha kint lesz a felső két foga is. Tudnátok tanácsot adni hogy ilyen kicsi babával hogy lehet megértetni hogy ne harapjon? Vagy ez fogja a szoptatás végét jelenteni? Egyébként csak anyatejes baba.

2021. júl. 30. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha rám harapott valamelyik gyerekem, becsúsztattam a szájzugába a kisujjam és leválasztottam, utána visszacsatlakoztattam. A kislányomnál egyszer, a kisfiamnál pár nap alatt kb. 5-ször volt erre szükség. Valószínűleg olcsón megúsztam.

Ha nagyon vészes, akkor lehet, hogy szoptatások előtt bedörzsölném icipici Dentinixszal az ínyét (tudom, hogy utána szokás), hogy ne akarjon harapni a fogzás miatt.

2021. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen, mint írtam hasonlóan próbálom én is, közben mondom neki hogy "nem", van amikor hatásos, de van amikor csak feszültebb lesz tőle. Szerencsére nem minden szoptatásnál csinálja, de jó lenne ha leszokna róla, mert nagyon tud fájni.
2021. júl. 30. 13:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a híve, de szerintetek a bimbóvédő átmenetileg megoldás lehet?
2021. júl. 30. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Bajt gondolom nem okoz, ha megpróbálod. Én úgy általában a kísérletezés híve vagyok, megpróbálod aztán kiderül, hogy beválik-e. Meg jó ötlet lehet még szakembertől, szoptatási tanácsadótól segítséget kérni, vagy erre szakosodott facebook csoportokban.
2021. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vexike ***** válasza:
Nekem a 9.hónapban egyszercsak el kezdett minden alkalommal harapni mikor cicire tettem. Ujjal mindig leállítottam, betettem az ujjam a szájába, azzal gyorsan le lehet állítani (itt olvastam előtte). Eltettem a csőrős poharat, és 3 hét múlva (addig pedig minden cicire-tevésnél ) egyszercsak visszaállt a béke, nem volt harapás utána.
2023. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!