Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azoktól kérdeznék, akik két...

Azoktól kérdeznék, akik két éves koruk után szoktatták le a gyereküket a szoptatásról?

Figyelt kérdés
Kisfiam már elmúlt két éves, de eszébe sincs leszoknia, engem már néha zavar, és reggel, dél, és estére van korlátozva a szopizás. Reggel ahogy felkel, első dolga, hogy kéri, délben pillanatok alatt elalszik szopizva, és este is kéri, de akkor kicsit nehezebben alszik el. Ezen kívül eszik szinte mindent, bár nem sokat. Akik hasonló helyzetben voltak, hogy szoktattátok le? Nekem ő már 3. gyerek, de a többivel nem volt gond a leszokás. Kérné napközben többször is, főleg ha már fárad, de olyankor megérti, hogy nem kap már.

2018. okt. 11. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor összejött a tesó és kellemetlen volt nekem, akkor annyit mondtam, hogy elfogyott. Tudta mit jelent, mert egyből mondta, hogy akkor venni kell a boltban.

Onnantól csak ennyit mondtam neki és egy idő után már nem akarta.

2018. okt. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
nagyon nehéz volt...pedig már 2,5 éves volt...egyszer eldöntöttem, hogy többet nem...egy darabig probálkozott...meg odabújni engedtem, csak szopizni nem
2018. okt. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Mindkét lányomat 3 éves koráig szoptattam. Nekem nem volt gáz, úgy gondoltam, hogy majd maguktól leválnak rólam. Így is lett. Eleinte csak napközben nem kérték, aztán valahogy este sem - alváshoz. Nem volt sírás, nem vitte el a cica, nem kenegettem keserű kenőccsel (igen, volt aki ilyen tanácsokat adott). Szerintem türelem.....
2018. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2,5 evesen total magatol hagyta abba, csodalkoztam is, hogy ez ilyen egyszeruen ment.
2018. okt. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2,5 eves, probaltam 2 evesen a hirtelen leszoktatast, nem jott be, igy a fokozatosat csinaljuk, napi 6-10 szopirol mar szepen sikerult leszoritani napkozben csak 1-2-re, es este elalvashoz is kap, de mar elveszem tole par perc utan. Ejjel is ezen alszik meg vissza, meg reggel ebredes utan. Nekem azt javasoltak, hogy huzzak korlatokat, es lehetoleg a szamara legkevesbe fontos szopit kezdjuk el elhagyni, a legfontosabbat hagyjuk utoljara, es olyan potlo dologra terjunk at, amit nem banunk meg kesobb sem (en hordozassal, ringatassal probaltam eloszor az alvos szopikat kivaltani, ami visszafele sult el, mert ejszaka is azt kerte, ill. en nem szeretnem, ha raszokna a cumira vagy az ujjszopasra, akkor inkabb minimalis cicizest engedek. A napkozbenit mostmar sokszor el is tudjuk hagyni, es alvasnal is konnyebb lett. En most probalom egyre rovidebb ideig hagyni az estit, az ejszakait hagyjuk utoljara, a reggelinel meg mar sokszor megy a figyelemeltereles. Szerintem 3 eves kora korulre el fogjuk tudni hagyni teljesen. Segit, ha kiviszed, nem bent vagytok.
2018. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!