Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan aki csak a szoptatás...

Van olyan aki csak a szoptatás befejezése után fogyott?

Figyelt kérdés
Jól étkezem, sokat szopik a babám is, mégsem fogyok semmit. Van olyan hogy a szoptatás alatt a szervezet stoppolja a fogyást?
2021. aug. 3. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Sportolsz is mellé?

Illetve úgy kérdezem hogy több kalóriát égetsz el egy nap mint amennyit megeszel?

Én szoptatás alatt nem fogytam, csak utána, amikor elkezdtem eljárni mozogni

2021. aug. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyelőre a mozgás nem fér bele sajnos :-(
2021. aug. 3. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól eszel, csak sokat, vagy nem eleget mozogsz.


Nem vagy kalóriadeficitben.


Okkal mondom.


Elkezdtem szàmolni, és a megfelelőnel gondolt étkezésem meglepetést tartogatott.

Miután ezt tudatosítottam, nem kezdtem mást, csak kontrolláltan enni, elindult lefele.

Aztàn elkezdtem mozogni is, viszonylag hamar lefogytam.

Ezek után.. de 1,5 évig azt gobdoltam, hogy a szoptatás és a hormonok miatt nem fogyok..

2021. aug. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

( napi 15 perc sem?


Én ennyit csináltam


3.)

2021. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amint abbahagytam a szoptatást, egy hónap alatt lement 5 kiló. De ezt inkább annak (is) tudom be, hogy elkezdtem a TÉNÉ-t.
2021. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szoptatás abbahagyása után fogytam. De ennek nem sok köze van a szoptatáshoz. 1 éves volt a kislányom, amikor már nem kérte és akkorra rendezeődtek annyira a mindennapjaink, hogy elkezdtem odafigyelni a kalóriafogyasztásra-égetésre. Mozogni is onnantól tudtam a délutáni alvások alatt. Youtuberól először csak 20 percet, később már egy órát. 10 hét alatt 8 kiló.
2021. aug. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

A szoptatás befejezése után könnyebb fogyni?

Valaki szoptatás közben fogy de tényleg van olyan akiről akkor mennek le a kilók ha már abbahagyta?

Szoptatás befejezése után visszaállt a melletek? Ha igen, mikor?

Lassan egy hónapja nem szoptatok. Talán mintha már kisebbek lennének a melleim, de eléggé lógnak. Terhesség előtt nyáron sokszor melltartót sem hordtam, szép tartásuk volt. Most meg...

Ha szoptatás befejezése után lógós melleid lettek, akkor ez már látszott a szoptatás alatt is?

Tehát ha mondjuk 2 évig szoptatok, akkor csak utána derül ki, hogy milyen lesz végül a mellem? Vagy ez már közben, mondjuk 4 hónap után is látszik?

Hogyan apadt el/ apasztottátok el a tejet a szoptatás befejezésekor?

Néhány hónapon belül szeretném abbahagyni a szoptatást. Jelenleg még 3x szopik a kisfiam, fokozatosan váltottuk ki eddig is az étkezéseket. Kérdésem, hogy amikor már csak 1x kap cicit, este, az utolsó alkalom után hogyan apad el a tej? Normális szakirodalmat nem találtam erről az interneten...

Szoptatás befejezése után hízni fogok?

Terhesség előtt 58-60 kg voltam. De azelőtt jo pár évvel voltam kevesebb is. Szülés előtt 78 kg voltam, azota 24 kilót fogytam eddig, 54 vagyok most. Próbálok odafigyelni, meg ugye a szoptatás miatt is több kalóriát égetek gondolom. De én szeretnék ilyen maradni, jól...

Szoptatás befejezése után a mell méretével mi lesz?

Nekem szülés előtt olyan 75/A-B melleim voltak. Most szoptatás alatt 85/C. Aminek nagyon örülök, végre van mellem😄 kicsit lógósabb lett, de az nem zavar. Mire számítsak? Marad ilyen vagy össze megy ugyanolyan kicsire? Kinek hogy alakult?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!