Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tanácsadó ezt javasolta, te...

Tanácsadó ezt javasolta, te megpróbálnád?

Figyelt kérdés

Fiatal, nagyon dicsérik, ajánlották többen is. Tegnap járt nálunk. 2 tanácsát nagyon furcsállom, nem tudom elképzelni hogy ezt mégis hogyan gondolja.

1. Négykézláb legyek a babám felett és úgy tegyem a szájába a mellem.

2. Feküdjek be a babámmal egy kád meleg vízbe, ez szinte anyaméh közeget imitál neki így megnyugszik és kedvet kap a szopizáshoz. Friss 5 napos császáros hegem van és erős gyermekágyi vérzésem, így komolyan kádazzak?

Ami még van, hogy hiába próbáltunk ki a segítségével vagy 10 pózt, a babám csak úgy szív, ha magam előtt fogom, a másik kezemmel meg lenyomom a mellem oldalát, hogy ne takarja el az orrát. Így viszont már full be van állva mindkét vállam, lapockám, sőt mindenem és már most utálom az egészet.


2021. aug. 11. 12:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

A négykézláb szoptatás valóban egy létező szopis pozíció, mellgyulladáskor kifejezetten hatékony módja a szoptatásnak.


[link]


A fürdést egy ideig még én is hanyagolnám, de miután biztonságos, már nem vérzel, a sebed is rendben van, utána viszont szerintem is szuper módja az anya-baba egymásra hangolódásnak. Én imádtam együtt fürödni így a lányommal, miután már lehetett, sokat segített az alváson meg a hasfájáson is. Szóval nem csak szopizás szempontjából érdemes kipróbálni. De az nekem is fura, hogy a körülményeket nem vette figyelembe a tanácsadáshoz.

2021. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%
Csinálná a franc! Szerintem ez egy idióta. Négykézláb kényelmetlen, úgy érezném magam, mint egy tehén aki áll a mezőn. Fürdés meg fertözésveszélyes.
2021. aug. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%

Emberek! Nem a pózzal van a gond.


Hanem, hogy FRISS 5 NAPOS CSÁSZÁROS! Ez az ami miatt ez így nonszensz. Ahogy a fürdőkád is.

2021. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%

Még csak 5 napos a baba!!!! Még csak most tanul szopni, több hét, mire igazán sikerül.


Nekem 6 hét volt, mire már nem is fájt a szoptatás (sajnos befelé forduló mellbimbóim vannak).


Kitartás!

2021. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14es,látom értetted a kérdést.


Halomnyi párnával kitámasztom magam, próbáltam mindenhogyan. Most inkább lefejve adtam oda neki, sokkal jobb volt. Természetellenes ez a testtartás. Hiába bújok össze vele, tartok be minden tanácsot, zárok ki minden zavaró dolgot, komolyan csak erre koncentrálok, de csak ebben a testtartásban hajlandó enni, még ezt a "tehenes" pózt is kipróbáltam, a kádat nem fogom. De még ebben a tartásban is max 3-4 percig eszik, aztán nem és üvölt. Mint egy deathmetal énekes. Kórházban is megvizsgálták, gyerekorvos, védőnő meg 2 tanácsadó, hogy miért nem eszik, de minden rendben van vele. Cumit, cumisüveget, bimbóvédőt sem kapott pedig. Van egy nővére is, nem fogok bajlódni ezzel az egész etetéshisztivel hónapokig.

2021. aug. 12. 11:43
 16/16 anonim ***** válasza:

"Most inkább lefejve adtam oda neki, sokkal jobb volt."

Akkor add így, teljesen rendben van. :)) Ha van türelmed mindig fejni, akkor maradhatsz is ennél. Semmilyen hátrány nem fogja érni, ha nem közvetlenül a melledből szívja ki, hanem így.


"Friss 5 napos császáros hegem van és erős gyermekágyi vérzésem, így komolyan kádazzak?"

Semmiképp. Esetleg később megpróbálhatod, mikor elmúlik a gyermekágy. Igaz én így kádban biztosan nem szoptatnék, de kinek mi...

2021. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!