Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan gyermek, aki még 2...

Van olyan gyermek, aki még 2 évesen is csak cicin tud elaludni?

Figyelt kérdés
Lehetséges,hogy magától nem mond le a baba a ciciről és végül muszáj tőle elvenni?Lehetséges ez lelki sérülés nélkül?
2010. aug. 29. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
2010. aug. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első vagyok ismét. A linkben olvashatsz még más babákról, akik 2 évesek és ciciznek. Az enyém is mindjárt két éves lesz, ő meg csak cumisüvegen tud elaludni, nappal is és este is :(( Én se tudom, hogyan tovább, mert így gyakorlatilag a fogmosás is felesleges nagyrészt. (Bolti tej van az üvegében).
2010. aug. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Még csak 13 hónapos lesz,de kissé aggódom,mert nagyon cicifüggő.
2010. aug. 29. 23:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Enyémek 2 éves korukig éjjel keltek,akkor volt még 1-1 rövid szopi,ezt amikor elhagyták,és elkezdték átaludni az éjszakát,akkor "nyúltam" az elalvás előtti szopihoz.2 évesen már hiszti nélkül meg lehet beszélni vele,h csak anyához bújás van-így is volt,hozzám bújtak,úgy aludtak el.Amikor ez már ment,csak melléjük feküdtem,meséltem,és ott voltam amíg elaludtak.Végül szépen elértük,h mesélek,kislámpa fel,nagy le,és kijövök.Fokozatos volt a dolog,nem sírtak miatta sosem.Mind a 4-nél így csináltam.:)
2010. aug. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Igen. Az én lányom kb. 2 éves koráig így aludt el este és délután is. Amikor úgy tűnt, hogy már nem alszik el rajta rögtön, csak akkor váltottunk és az alvás előttre kerültek a szopik. A délutánit nem sokkal később elhagytuk (már bölcsis, ott pedig ez kimaradna), de az esti még megvan. Szopik, aztán megy aludni.


Ha hagyod, hogy igény szerint válassza el magát, akkor nincs szükség erőltetésre. Tudni fogod, hogy mikor nem kell már neki az elalváshoz. Akkor lesz elég érett ahhoz, hogy egyedül (vagy legalábbis nélküled) aludjon el.

2010. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hasznosnak találtam a válaszokat.
2010. szept. 1. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!