Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatásról leszoktatás:...

Szoptatásról leszoktatás: hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Nem szeretném nagyon drasztikusan, egyik napról a másikra leszoktatni, de már 13 hónapos lesz jövő héten, és még mindig nem eszik igazán szilárdat (értsd: teljesen önállóan eszik mindent, nagyon kis ügyes, kanalazni is tud már, de 2-3 falat után csak játszik, jobb esetben, rosszabb esetben sír, hogy vegyem ki az etetőből, nyilvánvalóan sosem éhes, azért sem eszik rendes mennyiséget), plusz éjszaka is többször kel szopizni, ami azért így több, mint egy év után kezd kicsit kifárasztani :D


Ha eleinte csak a kisebb étkezéseknél valahogy elterelem a figyelmét, és csak ebéd után, vacsora után kapna cicit, az szerintetek elég kíméletes? Ti hogy csináltátok? Hogy kezdtetek neki ennek az egésznek?


Most azért alapból így napközben szopizik még 5-6 alkalommal, plusz éjszaka a mittudoménmitől függően 2-6 alkalommal ébred egy-egy körre. Szóval így kábé mint 4-5 hónapos korában. Ami azért cuki meg minden, biztonság és lelki szükségletek meg satöbbi, de na. Napi 2-vel és nyugodt éjszakákkal szerintem már kiegyeznék. Ti eddig a pontig hogyan jutottatok el?


2021. aug. 21. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Úgy csinálnám, ahogy írtad, elterelés és evés utáni szopi.
2021. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Evés után szopi


De így sem fog menni


Tapasztalat..


Egyébként nagyjából ilyentájt kezdett kicsit jobban enni a gyerekem..


Később a szoptatás abbahagyásával annyi változott, hogy az anyatejet sem kapta.. nem evett többet sajnos.


Abbahagyni pedig úgy sikerült, hogy lejebb ment a szoptatások száma.. aztán megsokszorozódott..csakdrasztikusan sikerükt elvenni.


“ édesem ez most az utolsó alkalom”


És nem adtam többet.

2!!! Hónapig kérte még napi többször, úgy, hogy nem inogtam meg.

Most fél évvel később is néha bekattan neki..


Remélem neked könnyebben megy.

Nálunk rengeteg hiszti volt körülötte, emiatt szoktattam le.

2021. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen felesleges, nem feltétlenül fog jobban enni tőle és az éjszaka átalvása se garantált.

Nincs elkésve az evéssel. Ne erőltesd mert könnyen két szék közvl a pad alatt találod magad. Se enni nem fog, se szopizni.

2021. aug. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké, de lassan már nekem lesz teher a szoptatás. Eredetileg úgy terveztem, hogy majd 1 éves koráig szoptatom, és utána nem lesz már rá szükség, mert enni fog rendesen. Hát nem jött össze :D De azért ha már szoptatok, ennél kevesebbet szeretnék, nem a tápanyagbevitelének 98%-át anyatejből szolgáltatni.
2021. aug. 21. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Elég sok minden lesz még, amit hiába tervezel valahogy, a legkevésbé se úgy fog alakulni. ;) Ilyen a gyereknevelés.
2021. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre már rájöttem menet közben :)
2021. aug. 21. 18:32
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem adod oda neki és ennyi. Ne legyél akaratgyenge.
2021. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként én úgy voltam vele, hogy tápszert nem akarok adni neki, hamár tejem van.

Így a 1,5 évet lőttem ki, bàr tudom, hogy a tápit akár 2 éves korig is javasolják..


Nálunk ekkor tesója lett.. majdnem 1 évet szoptattam őket együtt.

Akkor volt nagyon elég.

Most a kicsi 1,5 éves..


Próbálom finoman csökkenteni a szoptatàsok számàt.

Vele ez elég szèpen megy. Ma pl egyszer kapott pluaz éjjel.

Most esti alváshoz sem..


Nekem is bagyon elegem van a szoptatásból.

Több. mint 3 éve szoptatok

2021. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!