Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszakai szoptatásról szeretné...

Éjszakai szoptatásról szeretném leszoktatni a babámat, hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
15 hónapos az alany, már ott tartunk, hogy masfel orankent kel, akkor is, ha épp nem fogzik. olvastam sokszor, hogy van aki leszoktatta a gyerekét az éjjeli szoptatásokról, hogyan kezdjek ennek neki? Én onnantól már van rá esély, hogy tényleg átaludja az éjszakát, vagy legalábbis ritkábban fog kelni és elég lesz neki max 2 korty viz mondjuk?
2021. aug. 9. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Adj neki cumisüvegben tápszert este, az majd eltelíti. Ha mégsem azért ébred, mert éhes, akkor éjjel vizet adj neki.


Amúgy nap közben is másfél óránként szoptatod?

2021. aug. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is ugyanez a kérdésem lenne, én is szeretném már lassanként lehozni a szerről. Mi együtt alszunk, úgy veszem észre, hogy sokszor nem is a szopizásra van szüksége, hanem simán csak összebújni. Esetleg ezt kipróbálhatod. Nem mondom, hogy csodát tesz, mert nálunk így is még sokszor ébred, de talán valamivel kevesebbszer, és hamar vissza is alszik.


Kitartást!


U.i: egyéb praktikák is érdekelnek engem is.

2021. aug. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nappal nem szopik másfél orankent, ha nappal szopik, akkor eszik is, de ejjel csak nyammog rajta. Mi is vele alszunk mar 6 honapos kora ota, mert maskepp nem bírnám... Probaltuk a tapszert is lefekves előtt, vacsora+ tejital + szopi, megis kelt masfel ora mulva... :/
2021. aug. 9. 08:41
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Hát akkor egy megoldás van: éjjel nem adod oda neki a melledet. Ez kegyetlennek tűnik, nehéz is lesz valószínűleg az első pár napban, de te írod, hogy csak nyammog, szóval nem éhes. Simogasd a hátát, fejét, adj neki vizet, de ne szoptasd. Esetleg ha nincs neki "alvó rongyija" vagy ilyesmije, akkor azt most bevezetheted.
2021. aug. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam éjjel is a simogatast, de csak idegbe jön tőle :D
2021. aug. 9. 09:00
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
A sátán mellbimbóját próbáltátok? A cumit mármint.
2021. aug. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

De most komolyan. Hogyan tudnám leszoktatni? 1. Nem adod oda neki. 2. Adsz neki mást (cumi, tápszer, rongyi).

Más megoldás nincs, ha hagyod hogy cummogjon a melleden, magától nem fogja abbahagyni csak mert neked rossz.

Türelem, kitartás, következetesség. 👍

2021. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Értem én, hogy a kis lelkét nem akarod megbántani, hiszen szeret éjjel nyammogni másfél óránként, különben nem csinálná. De neked meg arra van szükséged, hogy kialudt magad. Innentől kezdve egyszerű, neki nem valódi szükséglete a nyammogás, neked viszont valódi szükségleted az alvás, úgyhogy egyszerűen ne szoptasd éjjel.
2021. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!