Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik leszoktatták a babajukat...

Akik leszoktatták a babajukat az ejjeli szopizásról, hogy alakultak onnantól az éjszakák?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy van a leszoktatos időszak, ami gondolom brutál nehéz, de onnantól egyszerűen nem kell a gyerek, vagy ugyanúgy kel csak konnyebben visszaalszik pl apaval, vagy ha csak vizzel kinalom? Jelenleg masfel eves a gyermekünk, a helyzet egyre rosszabb, lefekvestol reggelig kb 8x szopik, masfel orankent kel. Másik dolog, ami miatt igy döntöttünk, hogy szeretnénk a kisteson dolgozni, de meg mindig nem jött meg a mensim, es ugy tudom, amig ejjel szoptatás van, addig nem is fog. Igaz ez?
2021. aug. 22. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Na jó azért az is fontos infó lenne,hogy hány éves az a baba.Ha még 8 alkalommal igényli,hogy etesd akkor vagy nagyon kicsi,vagy nem jó valami a hozzátáplálással és éhes marad.


Nekem 7,5 hónapos volt amikor elkezdte átaludni az éjszakát,vagy egyszer kelt csak fel enni éjszaka.(változó volt)

A mai napig van,hogy éjszaka megébred,de már 1.5 éves.Ilyenkor már reggelig csak inni adok neki,fel sem kel teljesen,inkább csak nyekereg a kiságyban és oldalra teszi a cumit.

2021. aug. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis hány hónapos :x
2021. aug. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja másfél éves.Fáradok,bocsi,nekem ikreim vannak..


Akkor ott valami gebasz van a hozzátáplálással,vagy hozzá van szokva,hogy minden megébredésre cicivel és tele pocakkal megy aludni vissza.Ezt 1 éves korban sem szokták már nagyon hagyni.Nappal mit kap enni,hányszor? Éjszakára mit adsz neki?

Egész egyszerűen kezd el lecserélni az éjszakai evéseket ivásra,ha megébred csak altasd vissza.

2021. aug. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sem oké valami az evésével. Az enyémek extrém korán leszoktak az éjjeli kajálástól, de az átlag is az, hogy kb 1 évesen már leszoknak arról az 1-2 kelésről, ami addig volt.
2021. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Én 15 honaposan szoktattam le az ejszakairol. Azóta atalussza az éjszakát.

Úgy szoktattuk le, hogy kb egy hétig amikor felkelt, akkor a férjem ment át hozzá. Most 2 éves még nappal 3-4szer szopik de éjjel már egy ideje nem kéri, fel sem kel.

2021. aug. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
16 hónaposan szoktattam le a szoptatásról (nagyon könnyen és gyorsan ment, előtte éjjel kb 2-3x kelt és csak cicivel aludt vissza). Azóta egyszer tuti kel minden éjjel, de kb már nem is iszik, csak alvás előtt sok vizet iszik, így cserélni kell egyszer a pelust, azért szokott felkelni mert nagyon tele van. Két nap múlva lesz másfél éves.
2021. aug. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendes ételből nagyon keveset eszik, nagyon keves dolgoz eszik meg sajnos rossz evő. De ejjel ugy veszem eszre csak cumizni kel, mar köztünk alszik mert 6 honapos koraig birtam a folyamatos ki bemaszast az ágyból.
2021. aug. 22. 20:50
 8/11 Derjaderja ***** válasza:

Az én nagyon rossz alvó lányomnál 14-15 hónapos korban előjött egy ilyen furcsa cicifüggés. Addig is kelt, de akkor ilyen kényszeresen rágta es végül fel is ébredt.

Rájöttem, hogy éhes. Estére bevezettem neki junior italt elalvás előtt. Imádta és kb másnaptól átaludt. Cici az elalváshoz kellett de annyi.

Pedig jól nőtt a súlya, jól evett is.

Még azt adták tanácsként, hogy este vmi kanalazós, könnyen ehető ételt kapjon vacsira, amikor már fáradt, és az is bevált, pl tejbegríz (de én nem teszek bele cukrot).

2021. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

13hósan szoktattam le, de nem csak éjjelről hanem úgy amblok.

Addig 5-6 alkalonmal kelt. Egyik napról a másikra nem adtam neki, másnaptól 1x keltünk.

Most 2 és fél éves még mindig 1x kel

2021. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Rendes ételből nagyon keveset eszik, nagyon keves dolgoz eszik meg sajnos rossz evő."


Ahogy mondtam,itt is a probléma.Egy 18 hónapos babának már jórészt főtt ételt,és szilárd ételt kellene ennie,a szoptatás ebben a korban már csak kiegészítés.

Most nem akarok gonosz lenni,vagy valami,de nem kifejezetten a te főztöddel van baj? Evett már másnál,pl nagymama? Ott is válogatott?

Mit próbálsz neki adni? Pépeset sem eszik?


Nagyon sok gyereknek hiába nő ki az összes foga nincs megtanítva a szilárd étel evésére,mert egyszerűen könnyebb szoptatni,ha nem fogadja el az ételt.

Ezt itt most te döntöd el,bocsi.A szoptatás fontos,de már nem létfontosságú egy ilyen korú kisgyereknek.(mert ő már kisgyermek,nem baba)

Kicsit..nagyobb gyerekként kellene kezelned,mert ő már nem kicsi,sokadjára is ismétlem.Reggelire egyen péksüti félét,műzlit,szendvicset,gyümölcsöt,tejbegrízt,akármit ami nem anyatej.Ha csak pár falatot eszik már az is jó! De hozzá kell szoknia.

Legyen ebéd is,tök mindegy mikor,de egyen főtt ételt.Tésztás ételeket (akár mehet a bolognai spagetti vagy a milánói,az enyém imádja,pedig ő is rossz evő..),leveseket,főzelékeket,paprikás krumplit általában szeretik,a pörköltet is..

Ha nem eszi csak egy kicsit tördelve még akkor tördeld,add oda neki a kanalat had próbálja hátha az izgalmasabb..


Vacsorára is próbálj bele csempészni valami értelmeset.Kenyeret (nyugodtan mehet rá sajtkrém,kőrözött,tojáskrém,bármi...),megint itt a tejbegríz,itt játszik a gyümölcspüré is,minden ami laktató,de nem megterhelő a gyomornak.


Éjszakára legyen innivalója.Víz,tea,és ha felkel úgy is,hogy normálisan evett az nap akkor NEM kell megint csak óránként szoptatni.

Igyon,ha van neki add vissza a cumiját és aludjon.


A gyereknek meg van a maga elképzelése,és igénye,de amit most csinálsz az nem igazán jó neki.A rossz evő gyerekbe is így vagy úgy,de kell juttatni rendes táplálékot.

2021. aug. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!