Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt mennyire...

Szoptatás alatt mennyire sikerülhet így teherbe esni?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, egyénfüggő, de mar 16 honapos a gyermekünk, szeretnenk tesot, de még mindig ejjel-nappal szopizik. Mensi még nem jött meg. 16 hónap utan van ra esély, hogy igy is osszejohet egy ujabb baba? Van aki hasonlo cipoben lett terhes? Ilyen esetben meg lehet valahogy állapítani, hogy van-e peteeresem? :)
2021. aug. 28. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a nagy 5 hónapos korában terhes lettem (tervezetten), csak szoptattam akkor még. De ettől neked nem lesz jobb, mindenkinek máshogy regenerálódik a szervezete.
2021. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg kell próbálni. Mindenkinél másképp megy. Van, aki teherbe esik szoptatás alatt ciklus nélkül, más ciklussal se.

Nekem 8 hónap után jött meg, 15 hónapos volt, amikor próbálkozni kezdtünk és 3. ciklusban össze is jött.

Ismerek olyat is, aki szülés után 2 hónappal teherbe esett szoptatás alatt mensi nélkül.

Meg olyat is, akinek nem jött össze amíg teljesen abba nem hagyta a szoptatást.

2021. aug. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi 7 hónapja próbálkozunk és semmi. 23 hónapos a "nagy" most és 5 hónapja jött meg. Én vtam nőgyógyásznál pár hete. Nekem van peteérésem, de nem sikerül így sem egyelőre. Nekem már csak alvás előtt szopik.
2021. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én pont most voltam nőgyógyásznál ezzel, nekem ugyan már megjött párszor a szülés óta, de elég esetlegesen, szóval rákérdeztem. Szerinte, bár vannak akik simán teherbe esnek szoptatás mellett, az átlag nem ez, mert két teljesen ellentétes folyamatról van szó, a hormonok egymás ellen dolgoznak ezekben az esetekben. Pedig nekem is volt most peteérésem, megnézte UH-n, szóval nem lehetetlen nálam sem, de azért ő azt javasolta, hogy ha nagyon akarom azt a babát, akkor érdemes lenne a szoptatást hanyagolni.
2021. aug. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!