Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sikerülhet a szoptatás bimbóvé...

Sikerülhet a szoptatás bimbóvédővel? Ti meddig tudtatok így szoptatni?

Figyelt kérdés

Sajnos csak bimbóvédővel tudom szoptatni 1 hetes babámat. Jelenleg 30 és 50 g között eszik vele. (hamar elfárad és elalszik a cicin)

Akik bimbóvédővel szoptattak, meg tudnátok nyugtatni? Bimbóvédővel ki tudja üríteni a baba a mellet? Ugyanúgy fogom tudni szoptatni mint nélküle? Nektek meddig sikerült? Ha 6 hónapig csak anyatejes lenne, már örülnék.

Nekem az Avent bimbóvédőt ajánlották a kórházban, van esetleg ami ennél is jobb?

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!


2014. szept. 20. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, èn is csak bimbóvédővel tudok szopiztatni. Eleinte azèrt mert pici a lányom szàja ès rossz a technikája, most azèrt mert ìgy nekem nem fáj (nèlküle igen). Azt nem tudom mennyi ideig lehet ìgy szopiztatni. Az èn babàm 2 hónapos most, rendesen gyarapszik ìgy nem gondolom, hogy gond lenne a vèdővel. Nem a tìpusa a lènyeg hanem h a baba elfogadja, ha jó neki az aventes akkor sztem ne vàlts. Azt meg h teljesen kiüríti egy fejővel le tudod ellenőrizni, de ha szopi után nyugodt akkor ne aggódj elèg neki annyi amennyit kiszív. A többit fejd le ìgy lesz jó sok tejci ha szeretnèd. :)
2014. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagylányom 10 hónapos korában önként lemondott a ciciről utána még hónapokig volt tejem. 6 hónapos koráig csak anyatejes volt. A kicsi 5 hetes, csak anyatejes. Csak bimbóvédővel szoptattam és szoptatok most is. Úgyhogy ne aggódj!
2014. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Anatómiai gondok voltak a mellbimbómmal, első babát 3 hónapig szoptattam bimbóvédővel, másodikat két hónapig. Utána el tudtuk hagyni, ment anélkül is. A nagyobbik gyerkőc két éves korig szopott, a kicsi két és fél éves múlt, még szopik. Az első időkben minden szoptatás után fejtem.
2014. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia az elsöt végig azzal szoptattam 1 évig mert bénán szopott és fájt a bimbóm mindig... A mostani babám nagyon ügyes most nem kell védö. Kiürül a mell a védövel is ne aggódj, csak változtass pozíciót többször...
2014. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is azzal kezdte, 3 hónapig csak azzal ment, aztán egyik napról a másikra elhagytuk :) Most 8 hónapos, még mindig szopizik reggel-este!
2014. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem kisebesítette az első nap a kórházban, úgy ajánlották a védőnők a bimbóvédőt. de nem mindegy milyet használsz. az Avent-ből két méretet próbáltam, nem volt jó neki, nem tudott velük enni, úgy szoltak a csecsemősök, hogy fogy a gyerek. A tommy tippee egy fokkal jobb volt, de a végén a Medela közepese vált be. Tehát nem mindegy a méret, és a márka sem, ki kell próbálni párat mire megtalálod az igazit. szerintem a Medela közepessel kezd, a Brendonban kapható.

Nekem enélkül nem is evett és most sem eszik, nagyon szereti mert a szájacskájával sokkal könnyebben rá tud cuppani. Illetve mivel műanyag-műanyag, a cumit is elfogadja, de nem szokik át a cumira, utána simán cicizik is, mindkettőt elfogadja, persze nem biztos hogy az anyaga miatt, de szerintem a bimbóvédősök inkább elfogadják a cumit mint akik nem használják (azzal együtt a legjobb ha nem kell használni, de én azt mondom, inkább szívogassa a bimbóvédőt mint hogy begyulladjon a melled és 10 napig feküdj 40 fokos lázzal, mint én az elején).


viszont mint írtam, nekem nélküle már nem szopizik! megszokja. de nem baj, nyugodtan szoptasd vele egy évig is, ettől semmivel sem lesz rosszabb a kapcsolatotok nálam ugyanúgy megnyugszik :)


a tejed pedig szaporítani kell, egy hetesen egyébként a 40-50 ml rendben van. lassan majd 50-70 körül kell neki enni, ha nincs ennyi tejed, próbáld ki a 7-5-3-1 módszert (fejés) és igyál minden szopi előtt és után egy jó nagy pohár vizet.

2014. szept. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Nekem cumizavara lett tole de az nem is nagy gond hanem nem tudta igy megfeeloen kiszivni. Hamarabb elfaradt. Atszoktattam cicire kemeny volt de megerte mert meg egy evesen is szoptatom es nem kell sterilizalni es hordani a bimbovedot. Gondold meg. Csak szoptatasi tanacsado segitsegevel kezdj neki ha ugy gondolod.
2014. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
en is bimbovedövel szoptattam(MAM M-es meg Medela S és M-es) az Avent tul nagy volt és nem tapadt jol...
2014. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem szoptatási tanácsadó mondta az avent legnagyobbat. Medelától véresre szívta.

Mi el tudtuk hagyni, de akivel szültem, 5 hónapja szintén aventessel szoptat. Neki lll-s tanácsadó ajánlotta.

Azt mondták, pont azért kell, hogy nagy legyen, mert úgy védi a bimbót plusz, az egészet bekapja.

2014. szept. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sebes mellel jöttem ki a kórházból vettem bimbóvédőt,hogy meggyógyuljon a cicim. Nyűgös volt és állandóan sírt nem tudtam,hogy mi a baja. Jött a vnő és mondta,hogy mérjem meg cici előtt és után írjam le és nap végén adjam össze. Minimum annyi kell ennie,hogy a súlyát megszorozzuk 120al és a kijövő összeg a napi szükséglete. Mértem és kiderült,hogy a minimum felét ette meg. Nem tudta kiszívni a bimbóvédő miatt. Rettenetesen utáltam magam,hogy hogyan tehettem ezt vele. Utánna le is vettem nem érdekelt,hogy sebes vagy fáj. 3 kg-val született most 6,5 kg és 3 hónapos.Kis húsgolyó. Ráadásul kicsi volt a bimbóm is és nem is keményedett meg.volt 1-2 hét szenvedés,de mostmár jól felszívta. Ráadásul nekem elvette a szoptatás élményét is. És azóta sebes sem lett. Én nagyon nem vagyok bimbóvédő párti?
2014. szept. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!