Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek kezdettől tápszeres a...

Akinek kezdettől tápszeres a gyermeke, hogyan dolgozzátok fel lelkileg?

Figyelt kérdés
Titeket nem bántanak, mert valami miatt nem tudtok szoptatni?
2010. aug. 30. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam volna elképzelni h tápszert adjak a babámnak,sok tejem volt.Aztán hirtelen váltanunk kellett,és rájöttem hogy igy is megteszek mindent érte,megadok neki mindent amit tudok.Nehéz volt,de rájöttem hogy adott helyzetben ez neki a legjobb.
2010. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit van ezen feldolgozni való? Nem lehet mindenki tejcsárda.
2010. aug. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bántani nem bántottak, de erőlködtek, hogy márpedig szoptatni kell, én mondtam, hogy megpróbáltam mindent,de nem ment (minden összeesküdött ellenünk: magzatvíz elfolyása miatt fertőzés, amitől aluszékony lett, sárgaság miatt szintén aluszékony volt, anyósom a nyakunkba rakott egy hitelt, ami miatt nem voltam teljesen stresszmentes, hogy úgy mondjam... szóval...)mellesleg nagyon nem kellett a tápszer árának fix költségként való beiktatása a büdzsébe, ami amúgy is szarabb lett.

Aki nincs benne a te helyzetedben, az úgy sem tudja átlátni. Tehát engedd el a füled mellett a megjegyzéseket és fordíts hátat.Mellesleg nekem is lelkiismeret-furdalásom volt emiatt, aminek pláne nem használtak a rosszalló pillantások, meg a kioktató szurkálások. Pár hónap alatt elmúlik....

Ja! És lehetőleg olyan anyukákkal beszélgess, akik szintén nem tudnak szoptatni, egymást meg lehet nyugtatni.

2010. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézz vissza pár kérdéssel lejjebb!:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


Akkor inkább a tápszer!

Ha nincs tejed, attól még a babának valamit ennie kell! Régen házhoz vitték a babát másik anyukához szopizni, ma már kiváló tápszerekkel oldják meg a fejlődését. Szerintem ne legyen bűntudatod, ha úgy érzed, te mindet megtettél, ne kínozd magad! Élvezd inkább a kisbabádat, mert ha gyötröd magad, akkor rossz emlék lesz ez az időszak! Sokan szoptaníttal tápszerezik a babát, hogy legalább a szoros testi közelség legyen meg.

2010. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2 hetes korától kellett neki adnom tápszert este az utolsó szopi mellé, illetve néha délután is, mert estére nagyon kevés lett a tejem. Engem nagyon bántott a dolog, mindent az égvilágon megtettem a több tejért, de akkor sem volt elég. Végül 4 hónapig volt anyatejes + kevés tápszer, azután a tejleadó reflexem is megszűnt, maradt a reggeli esti szopi, végül ez ment 6,5 hónapos koráig. Azóta tápszert kap. (1 éves) Én nehezen tettem túl rajta magam, de most már máshogy látom. Makkegészséges, életvidám kissrác. A tápszer nekik van kitalálva, táplál, és tele van vitaminnal. Éhezni nem szabad hagyni!!!!
2010. aug. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam pont 1 hónapos.A kórházban csak anyatejet kapott,2 óránként jártam a nővérekhez,hogy segítsenek,mert 2 emberes volt a dolog,olyan hisztit vágott le minden evés előtt.Ez 1 héten keresztül ment,mert addig voltunk bent (kora szülött lett).Itthon már jobban ment a dolog,de nem hízott,hanem fogyott,amit nem engedhettünk meg magunknak,mert épphogy 2 kg volt.Ekkor fejni kezdtem neki és 2 nap után már kellett pótlás.Aztán úgy tűnt,hogy majd nem kell,de mivel szerencsére egyre többet eszik (üvegből) és a tejem mennyisége nem nőtt (300-400g/nap) ezért egyre több pótlást kell neki adnom.Eleinte zavart a dolog,de már nem érdekel,a lényeg,hogy egyen és mivel ha fejre állok se lesz több tejem,nincs mit tenni.És imádja a tápszert.
2010. aug. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel elég későn indult be a tejem,egyszerűen nem érdekelte a cicim.Pedig bimbókiemelőn kezdve mindent kipróbáltunk,így végül a tápszert kapta 1 hónapos korától.

Úgy csináltuk otthon,hogy fejtem elektromos mellszívóval,és kapta a tápi mellé

2010. szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem nagyon megviselt. Főleg hogy állandóan mindenki ezt kérdezgette, még idegeneknek is ez volt az 1. kérdésük hogy szoptatok-e. Nem bántottak szavakkal, de a nézés... Ettől még sz@rabbul éreztem magam, már a depresszió kapujában jártam, hisz állandóan ezen rágtam magam. Aztán mondtam, hogy elég mert ez igy a babának sem lesz jó. Mikor rám mosolyog jól lakottan, nem azt küldi felém, hogy na anyám nem szeretlek mert nem szoptatsz. Ő tudja azt hogy igy is imádom mindennél jobban a világon.

Sajnálom nagyon hogy igy alakult, de sajna már nem tudok mit tenni. :-(

És most hogy kezdek kievickélni ebből a bűntudatból, azóta látom,hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémámmal. Mig rágtam magam, addig csak azt láttam,hogy körülöttem mindenki szoptat, csak én vagyok a világon az egyedüli akinek ez nem megy.

2010. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!