Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónapos a lányom. Kezdettől...

2 hónapos a lányom. Kezdettől fogva anyatejet kap. Szépen gyarapszik. Igényszerinti szoptatás van még mindig. Szeretném bevezetni a 3 órás alvást és 3 órás fennlét+etetés. Szeretném az éjszakai szoptatást megszüntetni. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
2008. júl. 9. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az éjszakait ne szüntesd meg, ha sikerül kihúznod a 3 órákat, akkor az éjszakai evés lecsökken egyre, amit majd ő szép lassan elhagy, ahogy növekszik.

A 3óránkénti etetésre pedig úgy tudod rászoktatni, h egyszerűen 3óránként adsz neki enni. Ha 2 hónapos, akkor már le lehet kötni a figyelmét játékokkal, szórakoztasd kicsit, ha nem alszik. Ez most már így szerintem nem lesz olyan könnyű. Én első perctől igény szerint 2-3 óránként szoptatok. :) Úgy, hogy délelőtt éhesebb a babám és olyankor 2-2.5 óránként kér. Ennél rövidebb időn belül soha nem adtam neki enni, uis ha 1 másfél óra múlva esznek rá az előzőre, akkor lesznek hasfájósak! Mi nem lettünk emiatt azok. Nekem sikerült és mostanra már leszokott az éjszakai evésről is, este 10-től reggel 6 ig alszik. A hajnali 3 órát már kihagyja. Magától. Az éjszakait egyébként sokan vízzel teszik le, az apuka ad egy hétig vizet a babának, kiskanállal, cumisüveggel...ki melyikből, lényeg, h ne érezze meg a baba az anyaszagot. Aztán már inkább alszik tovább. Én ezt nem hiszem, h jó megoldás, de sokan így tesznek. Nekem az esti séta is betett szerintem. Az egész napos levegőzés, és hogy most már igényli a törődést, így nagyon sokat foglalkozok vele, lefárasztom mindennel, majd fürdés, evés és alvás. Van amikor, hamarabb ébred, úgy 4-5 körül..változó. én ezt javasolnám neked is. A séta a 3órás evéses áttérésre is segít, mert a levegő elnyomja a babákat és a játék. Sok szerencsét!

2008. júl. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az én babám is 2 hónapos.Én is igény szerint szoptattam, azt mondtam,hogy biztos szomjas. Mostmár oda jutottunk,hogy fél óránként költött fel, borzasztó fáradt voltam. Végül kitaláltuk a férjemmel,hogy ez igy nem mehet tovább és ki kell alakitanunk rendszeres étkezést , mert valószinű,hogy lusta enni, eszik egy picit, aztán mikor kicsit éhes megint sir. Úgyhogy a múlt éjjel külön szobába tettük és először 3 órát aludt, azután megettem és 2 órát aludt, közben sirt, de nem mentem hozzá.Azután megint evett és 2 órát aludt nyugodtan. Sikerült igy nekem pihennem 7 órát megszakitásokkal. kicsit furcsa volt,hogy nem hallottam cuppogni, de legalább pihentem. Az éjszakai szoptatást én is szeretném megszűntetni, hogy tudjak pihenni. Ebben nincs tapasztalatom, de ha sikerül megirom :)További jó babázást
2008. júl. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon hasznosak számomra.
2008. júl. 10. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!