Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás...

Igény szerinti szoptatás kialakíthat evészavart?

Figyelt kérdés

Gyermekorvosunk próbál már a baba születésétől kezdve lebeszélni az igény szerinti szoptatásról, mondván, hogy ha túl sűrűn etetjük vagy akkor is ételt kap, amikor nem jövünk rá, mit szeretne (és így nem tudjuk lenyugtatni más úton), az ilyen gyerekekből lesznek azok, akik később a konfliktusaikat vagy bármilyen bánatukat evéssel "kezelik".

Hozzátenném, hogy mi (szülők) mindketten genetikailag soványak vagyunk, felmenőink is ilyen alkatúak voltak, így nagyon messzire kellene esnie az almának a fájától ahhoz, hogy a gyerekünk majd súlyfelesleggel küzdjön, de szerintem az orvos nemcsak az elhízás veszélyét látja benne, hanem akár anorexia, bulímia kialakulásának lehetőségét is. Ezt nyilván mi sem szeretnénk.



2021. szept. 6. 12:38
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
egyéb (hozzászólásban)
70 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az orvosod nem tanult táplálkozáspszichológiát. Gyerekorvosnak biztos jó (reméljük). Pszichológusként azt mondanám, hogy picit olvasson utána annak, milyen komplexek az evészavarok, és mennyire nincs összefüggésben az igény szerinti szoptatással. Kiskorban a szoptatás nem csak evés, de megnyugvás is, és ha valamivel, akkor az elfojtással lesz összefüggésben, meg a félelemmel az újtól, az idegentől, ha nincs kielégítve a baba ilyen irányú vágya. Erről viszont van irodalom bőven.
2021. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Az igèny szerinti szoptatas èpp hogy egészsèges ètkezèsi szokasos kialakítasàhoz segìt hozzà. Fontos, hogy az ember akkor egyen, mikor èhes. Nem azèrt, mert ,,kell". Ha az igènyei, jelzèsei vàlaszra talàlnak, akkor megszokja, hogy ő is vàlaszoljon ràjuk.

De arra fontos odafigyelni, hogy nagyon sokàig a szoptatas nem csak ètel. Innivalò, megnyugvàst ès biztonsàgèrzetet biztosìt. Edzi az arcizmokat, elősegíti az arccsontok ès àllkapocs megfelelő fejlődèsèt. Tele van immunanyagokkal, gyulladàscsökkentő anyagokkal.

Az igèny szerintit szoptatàs mellőzèse tùl korai elvàlasztàshoz vezethet, ami sem az anyànak sem a babànak nem jò.

Az sem igaz, hogy ha nem anyatejre van szüksège, akkor is azt kap, ès ez evèskènyszerkènt rögzülne. Ha nem kell neki, nem fog szopni. Ez aktìv izommunka a baba rèszèről, nem fogja vèletlenül csinàlni. Az èn gyerekem , ha màs baja volt, es akkor mellre tettem/kèrte magat, akkor 2 szìvas utàn kiköpte. Volt, hogy megint szìvott 2-t, ràjött nem az a gond, megint kiköpte. Ebből màr èn is ràjöttem azonnal, hogy nem anyatej kell, hanem valami mas, ès eszerint reagàltam. Pl tiszta pelus, kènyelmetlen valami.

2021. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az "iszsz" és a "minden nyikkre mellre tenni" közt van különbség. Előbbi inkább segít összehangolódni, kialakítani a bizalmat anya és baba közt, hogy válaszolunk az igényeire. Utóbbi pedig a lehető legrosszabb, ami túletetéshez, gyomorfájdalmakhoz vezethet.
2021. szept. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Hu imádom az ilyen korszerű gondolkozású orvosokat. Nyugtass meg, hogy ezt az anorexiás dolgot nem ő mondta, mert akkor megkérdőjelezem a hozzáértését is. Ha kételyeid vannak keress fel szoptatási tanácsadót, de én nem hagynám magam, ha már ügyesen szopizik a kicsi és mindkettőtöknek jó.
2021. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Én a lányomat igény szerint szoptattam baba korában. Már 8 éves és fényevő. Nem hogy a “bánatát” evéssel kezeli, de az evést sem. Keveset eszik és soha nem éhes. Na jó, eltúlozva, de tényleg rossz evő. Szerintem semmi köze a stresszevésnek az igény szerinti szoptatáshoz.
2021. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként engem a régimódi percrepontos óramű szerint etettek és evészavaros lettem. Nem biztos, hogy ettől, de van rá sansz.

#3 voltam.

2021. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Én is igény szerint szoptattam, engem is próbált le beszélni a gyerekorvos. De mondtam, hogy nem fogok 3 óránként etetni, ha egyszerűen nem éhes nem fogom tömni, vagy ha épp nem akkor éhes. Egyik gyereknek se lett semmi baja, egészséges, normális súlyú gyerekek mind a ketten, nem folytják évesbe a bánatukat se.
2021. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Nekem azzal jött a doki hogy szigorúan 3 óránkênt kell szoptatnom, meg a szokásos blabla. Ráhagytam, majd igény szerint szoptattam. Mindig megdícsért mikor voltunk nála hogy milyen jó hogy ilyen sokáig tudom szoptatni (most 2 éves), kevés ilyen anyuka jár hozzá. Na vajon miért.

Az evészavar nem ettől függ.

2021. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Mindkét gyerekem igény szerint volt szoptatva, örülök, ha végre hajlandóak időt szakítani az evésre, vékonyak is mindketten (én is az vagyok és voltam gyerekként is).


Már nem lepődök meg, gyerek témában milyen szélsőséges vélemények vannak, de hogy gyerekorvosok mit képesek kommunikálni, az már jobban zavar. Ha a szomszéd néni mondta volna, valszeg kiröhögöd magadban, de mivel orvos mondta azt gondolod, jobban ért hozzá, mint te...

2021. szept. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Idősebb a kedves orvosotok?
2021. szept. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!