Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás...

Igény szerinti szoptatás kialakíthat evészavart?

Figyelt kérdés

Gyermekorvosunk próbál már a baba születésétől kezdve lebeszélni az igény szerinti szoptatásról, mondván, hogy ha túl sűrűn etetjük vagy akkor is ételt kap, amikor nem jövünk rá, mit szeretne (és így nem tudjuk lenyugtatni más úton), az ilyen gyerekekből lesznek azok, akik később a konfliktusaikat vagy bármilyen bánatukat evéssel "kezelik".

Hozzátenném, hogy mi (szülők) mindketten genetikailag soványak vagyunk, felmenőink is ilyen alkatúak voltak, így nagyon messzire kellene esnie az almának a fájától ahhoz, hogy a gyerekünk majd súlyfelesleggel küzdjön, de szerintem az orvos nemcsak az elhízás veszélyét látja benne, hanem akár anorexia, bulímia kialakulásának lehetőségét is. Ezt nyilván mi sem szeretnénk.



2021. szept. 6. 12:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A laktáció tudománya itthon elég ismeretlen a gyerekorvosok abszolút nem is kompetensek szoptatás témában (ha csak nem IBCLC gyerekorvosról van szó). Arra jó, hogy ha beteg a gyerek meggyógyítsa, meg méregesse, beoltsa, de ennyi. Nem tanulnak róla, nem foglalkoznak vele, vannak dolgok, amiket gondolnak és mivel orvosok az emberek azt gondolják, hogy fúúú akkor az tuti úgy van. Holott kis túlzással szoptatásban nem képzettebb a boltos Marinéninél, mert sok gyereket az is látott már életében, meg az asszonyokkal megbeszélték ki hogy csinálja, meg már a lányával meg a menyével is meg stb. szóval évtizedes tapasztalata van ugye...


Amúgy mikor nekem előadta a mi gyerekorvosunk, akkor egyszer kíváncsiságból számoltam, hogy több mint 70-et szívott úgy a gyerek, mikor altattam, hogy nem nyelt. Kb. négy hónapos volt ekkor. Nem azért, mert nem volt tejem, elláthattam volna az egész utcát annyi volt, simán szemen tudtam volna lőni akárkit még két éves kora után is. Szabályozta magának. Nem csak eszik a mellen, ez tévedés. Nem lehet megetetni, ha nem akarja. Ha nem tudja megoldani, hogy ne jöjjön, akkor elengedi.

2021. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
:) az orvos nem naprakész.
2021. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont arról hallgattam Popper Péter pszichológus előadását (fent volt youtube-on), hogy valószínűleg az ősember olyan mai kisiskolás korig szoptatott (lévén nem volt még bolt:)) és hogy a mai ember orális fixációja (a szextől a cigiig, rágóig, túl sok dumáig és az evészavarokig) talán abból ered, hogy túl korán leszünk elválasztva. Nem értek azzal egyet, hogy ma is ilyen sokáig szoptassunk :) nem azért írom, csak érdekességképp, mennyire máshová tudnak kilyukadni az ilyen elmélkedések.
2021. szept. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem is hallottam.Van 4gyermekem,mindegyiket igény szerint szoptattam hosszan(20hónapos korig)nagyon jó evők,sportolónak,nem esznek feleslegesen unalomból.A pici babák nem csak táplálkozás céljából,hanem megnyugvásként,fájdalom csillapításként is szopiznak.Nem hiszem,hogy okozhatna ilyen gondot.
2021. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

13# pedig csak azért nem szoptatunk eddig, mert szexualizálta nyugati ember a melleket, holott marhára nem arra van, hanem arra, hogy az anya a gyerekét táplálja. Nem véletlen hívják (nem csak magyarul) a 6-7 éves korban kihulló fogakat tejfogaknak, az anyatejjel antitesteket kapnak a gyerekek, akiknek amúgy az immunrendszere vagy 6 éves korukig nem is működik 100%-osan, szóval nem árt a kiegészítés és lehet még sorolni.


Pl. a mongoloknál az anyatejet isteni csodának tartják, ami a lehető legtisztább és legjobb dolog, a tiszta ártatlan gondolatokat is úgy fejezik ki, hogy olyan tiszta, mint az anyatej. A mongol mondás szerint az lesz a legjobb birkózó, aki legalább hat évet szopott, márpedig a birkózás náluk nagyon fontos.


Mongóliában mindenhol szoptatnak a nők, a piacon menet közben, koncerten, akárhol, meg simán lehozzák az újságcikkeket úgy, hogy nem kisbabát szoptat a nő csak úgy mellékesen a képen, mindenkinek természetes, sőt az öregeknek is adnak lefejt anyatejet, mert marha egészséges. Senki se botránkozik meg, senki se szégyeníti meg a nőket, mert ez a normális, mindenki tudja, hogy milyen jó az anyatej.


[link]

Pl a fenti nő egy ismert edző, nem bébi azért, akit szoptat és az összes reakció a képre annyi, hogy csodajó, szoptassa meg rendesen, judóra született.


[link]

ez egy mongol celeb, a jobb oldali gyerekre az összes reakció a mongoloktól szinték annyi, hogy remek, remek


Szóval, egy olyan kultúrában, ahol a mellek megmaradtak annak, amire valók és úgy használják őket, ahogy kell (nem ilyen agymenések, hogy a doktor úr megszakértette, hogy x óránként x percet stb.) teljesen normális az, hogy nem csak a bébik szopnak, és ezt csak az utóbbi időben kezdi megint felfedezni magának a nyugati kultúra, hogy milyen egészségügyi, lelki stb. előnyei vannak. Elég szomorú szerintem.


Amúgy a mi társadalmunkban is egyre többen szoptatnak sokáig, csak nem teszik a kirakatba, pont a megszégyenítés miatt, ami ezzel jár.

2021. szept. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

😂😂az igény szerinti szoptatás nincs hatással a gyerek lélekére de a 3 órasi igen

Hagyjuk már semmilyen hosszútávú hatása nincs annak hogy ki hogyan, mennyit, mivel szoptat senki nem emlékszik rá és nem is fog

Mindenki szoptasson azzal és úgy ami neki kényelmes

2021. okt. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!