Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tejet mindig le kell fejni...

A tejet mindig le kell fejni későbbre, ha nem akar inni a kicsi?

Figyelt kérdés

2021. szept. 14. 20:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Fájdalmas a szoptatás? Fájdalmas a lefejés?
2021. szept. 14. 20:15
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Alapjáraton egyik se fájdalmas. Az elején lehet kellemetlen, amíg hozzászokik a mellbimbód a fokozott igénybevételhez, de abszolút megszokható.

Akkor kell fejni, ha túltelítődik a melled, ezzel megakadályozhatod, hogy begyulladjon. Ha már nagyon feszül, érdemes fejni belőle, de csak megkönnyebbülésig. A lefejt tejet steril tárolóban le lehet fagyasztani későbbre, neten találsz pontos infót arról, hogy hány fokon meddig tárolható.

A fejésre többnyire csak az elején lesz szükség, amíg be nem áll a kereslet-kínálat.

2021. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon jól írja a kettes. Annyit tennék még hozzá, hogy akkor érdemes még fejni, ha szeretnék cumisüvegből is etetni, vagy dolgod lenne a baba nélkül és így másnak kell üvegből etetnie.

De fejni nem KELL. Csak egy lehetőség. Én pl 2 gyereket szoptattam hosszan úgy, hogy sosem fejtem le tejet, sosem tettem el, csak ciciből ettek. Max akkor fejtem picit, ha sokat aludtak és fájdalmasan túltelítődött. De akkor is csak annyit, hogy megkönnyebbüljön

2021. szept. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Illetve, hozzátáplálásnál fel tudod használni főzelékekbe.
2021. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2 évig szoptattam, egyszer sem fejtem. Nem kötelező egyáltalán.
2021. szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!