Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatásnál...

Igény szerinti szoptatásnál mit jelent az, hogy a "baba minden jelzésre mellre kerül"?

Figyelt kérdés
Sok cikkben olvastam ezt a mondatot, de nem világos számomra, hogy ez pontosan mit jelent? Minden sírásnál mellre kerül? Vagy csak az "éhes" sírásnál?

2021. szept. 22. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Az első hetekben ez kb azt jelenti, hogy 24-20at cicin van.

Ez kb 6-12hetes koráig megy így (ez mellesleg segíti a tej szaporítását, és beáll a kereslet-kínálat)

A mell a babának nem csak az ételt jelenti. Ő iszik/eszik és meg is nyugszik a cicin (komfortszopi)

Legkésőbb a 12. hét után a babacelkezdi felfedezni a világot és egyre kevésbé igényli a folyamatos közelséget. Beáll egy kb 2-3óránkénti etetési rend. (Nyilván rugalmasnak kell maradni ettől függetlenül hisz vannak napok pl mikor több inger éri ilyenkor több komfortszopira van szüksége)

2021. szept. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Más baja is lehet. Nem ésszerű azonnal mellre tenni. Gyorsan csekkolni kell mi lehet. Pl az elején a szőlő reflex miatt csücsörített, cuppogott vagy ha az ujjamat odatettem szopizott. Ekkor tudtam hogy tuti éhes. Ha ezt evés után csináltam már elforditotta a fejét. Tehát nem éhes. H ekkor is sírt, akkor nem mellre tettem, hanem lehet hogy büfi jött, vagy melege lett, hasfajas, vagy kaki. Stb. Ha mindenen végig mentem és semmi sem segített, akkor már lehettem gondban. Lehet álmos is. Szóval nem ész nélkül mellre, de elég sokszor. Nem 3 óránként
2021. szept. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Minden mellet kérő sírásnál. Az nem csak az éhest jelent, de a "kakis vagyok cselekedj"-sírásnál nyilván nem.
2021. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Van igény szerinti etetés és igény szerinti szoptatás.

Előbbinél minden éhségjelre mellere kerül (kezét a szájába tömi, nyelvét nyújtogatja vagy már a legkésőbbi jel a sírás).

Utóbbinál minden sírásnál illetve mikor azt látod, hogy szüksége lehet rá.

Nálam ezt azt jelentette, hogy minden nyikkra cicire tettem.

2021. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
4 v a n sz igény szerinti szoptatás és van amikor gondolkodunk is, lehet más baja. Attól még az kötődő nevelés ha egy fél perc alatt megbizonyosodsz róla hogy tuti éhes e
2021. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Eleinte én is minden nyüffenésre cicire raktam. Nyilván amikor peluscserét igényelt, akkor cicizés előtt még kicseréltem a pelenkát, de aztán ugyanúgy mellre került. Aztán ez elmúlik. Nem tudom, más gyerekek hogy működnek, de az én lányom már 4-5 hetesen is elfordult és szájzárat kapott, ha cicivel kínáltam miközben nem arra vágyott, szóval nálunk nem volt olyan, hogy "feleslegesen" mellre tettem.


Amúgy kb 4 hónapos koráig nem hallottam sírni. A szomszédok szerintem nem is tudták, hogy baba van nálunk :D Nálunk nem volt olyan, hogy "éhes" sírás vagy "unatkozós" sírás, mert ha baja volt, csak nyekergett valamit vagy nyüffögött, én meg egyből pattantam, mert kartávon belül volt úgyis, meg éjszaka is mellettem aludt babaöbölben, nagyon hamar felébredtem. Később már jöttek a sírások persze, amikor kezdett tudatára ébredni, de akkor sem vártam meg soha az éhes sírást. Mire már sír, az késői éhségjelnek számít, sokkal hamarabb is jelzi, ha szopizni szeretne, nem feltétlenül hanghatásokkal (nyalogatja az öklét, cuppog, ilyesmi).

2021. szept. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Lehet csinálni úgy, hogy minden nyikkra mellre teszed akkor is ha amúgy nem ételre van igénye, meg lehet úgy is, hogy amikor feltételezhetően éhes akkor mellre teszed, pl eltelt x idő (nem időre etetésről beszélek, de pl 2-3 óra elteltével feltételezhetően éhes ha nyűglődik), a kezét a szájába tömi, cuppog stb. Ez utóbbit alkalmaztam, amikor úgy éreztem, hogy minden igénye ki van elégítve de mégsem nyugodt, olyankor cicire tettem, akkor evett. 4 hónapos koráig szintén nem sírt soha, odáig nem jutottunk el és én sem őrültem meg, hogy cuminak használ a gyerek és 0-24 a mellemen lóg. Biztos van akinek ok, hogy semmit nem tud csinálni mert a baba állandóan szopizik, de nekem erre napohosszat bekuckózásra nem volt igényem, az igény szerinti szoptatás pedig nem csak a baba, hanem anya igényeiről is szól, ezeket kell összehangolni és akkor mindenki boldog.
2021. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
34%

Nem kell megvàrni mìg sìr. Ha làtja az ember, hogy cuppog, forgatja a fejèt, ràgja az öklet, mellre kell tenni. Ha nyöszörög, akkor is. Ha nem szoptatasra van szüksege, ùgyis kiköpi. Egy idő utàn làtszik, hogy màshogy jelez, attòl függően, hogy mi a baja.

Sem a szoptatasok hosszat, sem a gyakorisagàt nem kell korlatozni, a komfortszopas is valòs igènym

2021. szept. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!