Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Biztos eszméletlen buta a...

Biztos eszméletlen buta a kérdés, de mégis felteszem. Ha valaki mondjuk 1 éves koráig szoptatni szeretné a babáját, akkor miért ajánlják kezdeni kiváltani a szopásokat már 5-6 hónaposan?

Figyelt kérdés
Attól nem lesz szerintem több tej a ciciben, mert 6 óra telik el két szopi között, nem 3, sőt, egyre kevesebb fog termelődni. Hogy kapja meg így majd a mondjuk 9 hós gyerek a neki szükséges tejmennyiséget? Vagy jön akkor a babatej, meg tápszer? 8,5 hónapos kisfiú anyukája vagyok, és napi 3-4x kap kanalasat, de mindig szopi után kapja, ugyanúgy 5x szopik, mint 4 hónaposan. Így is csökken a tejmennyiség, hátha még elhagynánk egy-egy szopit..
2010. szept. 1. 10:39
1 2
 11/13 xStefix ***** válasza:
76%

Ezért jobb és helyesebb, ha nem is szopi-kiváltásról meg elválasztásról beszélünk, hanem hosszabb távú hozzátáplálásról és elválasztódásról! (Sejtheted, hogy az előbbi vajon kiknek az érdeke..)

Én 2,5 éve szoptatok, most már csak reggel és este, tehát még mindig hozzátáplálom a lányomat. Bár már régen kiváltottunk egyes szopikat, de én szeretném megvárni, amíg saját maga hagyja el, nem én akarom leválasztani.


A vasról pedig annyit, hogy az anyatejben valóban kevesebb van, mint pl. a vörös húsokban, de ez a kevés viszont sokkal jobban felszívódik, mint bármilyen más táplálékunkból! Plusz, ahogy előttem is írták, kb. 6 hónapra elegendő vas-tartalékkal születik egy csecsemő. Többek között ezért is felesleges korábban vagy túl gyors tempóban hozzátáplálni ill. elválasztani.

2010. szept. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia, mi 1 évesek vagyunk, még mindig szopizik a kislányom. Reggel szopizik, délután uzsi után, és este elalvás előtt, vacsi után, a többi evés pedig gyümölcs, főzelék, főétel, stb.


Ebéd után egy jó darabig kapott még tejcit, mert kérte, most már ilyenkor egy pohár tápszerrel kínálom, az a tej neki (szopi és tehéntej helyett).


Az anyatej mennyiség pedig szépen alkalmazkodott a kívánalmakhoz magától, reggel és este van ahogy kéri, amennyi kell.

2010. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egy éves a lányom és szopizik. Sőt most már kéri, jön, ha cicizni akar. Mondja "cici". Reggeli, ebéd, vacsi szilárd kaja. Szereti is. Evések között, ha elalszik előtte szopizik. Este elalvás előtt is szopizik. Neki ez még fontos, és számomra is megnyugtató. Folyadékot vizet iszik (meg persze a tej). Ha szoptatod, akkor a tej termelődik tovább rendesen, igyál sokat. Egyél rendesen, de ezt biztosan tudod. Én még vitamint is szedek, hogy rendben legyek én is.
2010. szept. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!