Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lassan folyó tejnél mi a teendő?

Lassan folyó tejnél mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom különböző fórumokon, hogy az anyukának spriccel a teje, ha megnyomja a mellétt vagy a másikból szoptat. Az enyém egytalán nem, csak csöpög belőle és ha leveszem a babát róla közben, akkor csak a végén kibuggyan egy-egy csepp, de nem folyik. Sokszor nyugtalan a babám etetés után és nagyon hosszú ideig tart a szoptatás. Valami baj van velem? Mit lehetne ezzel csinálni?

#szoptatás #éhes #Lassú tejleadó reflex
2021. okt. 5. 05:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a babád?

Előszőr is nem vagyunk egyformák, valakinek folyik a tej az éppen használaton kívüli melléből, valakinek nem. Ezzel semmi probléma.

Az, hogy nyugtalan utána és sokáig is tart több okból is lehet. Jó a szopási technika? Teljesen bekapja a bimbót? Hallod, hogy nyeli a tejet? Megnézték a nyelvét, hogy nincs e latapadva? Esetleg pont növekedési ugrás van és még nem állt be a kereslet-kínálat?

2021. okt. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha bizonytalan vagy keress fel egy szoptatási tanácsadót

Mennyi idős a baba? Meg az előzőnek igaza van az első hónapban nekem is tele volt a mellem tejjel de csak csöpögött belőle

2021. okt. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem csak a legelején volt ilyen "folyós", amíg nem állt be a kereslet-kínálat.
2021. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A baba egy hónapos, a technikája szerintem jó, de a jövő héten megnézi egy tanácsadó is, a nyelve az orvos szerint nincs lenőve.


Abból látom, hogy éhes, hogy mikor kiűrül a mellem, akkor eszi a kezét és a fejét félrefordítva tátog. Ha rajta marad és érzi, hogy üres, akkor elkezd tekeredni és kínlódni.

2021. okt. 5. 14:55
 5/7 A kérdező kommentje:

Hallom ahogy nyel

és ha hosszabb ideje nem evett akkor azt is hallani, ahogy leér a gyomrába (korgó hang). A kereslet-kínálat szerintem még nincs beállva

2021. okt. 5. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok kitartást kérdező , ne add fel
2021. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem állt be, legyen sokat cicin, idővel kialakul. Ne adj tápszert mert akkor nem éri inger a cicit és nem fogja tudni mennyi kell
2021. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!