Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

5 hetes babámat eddig 70%-ban szoptattam, a többi tápszer kiegészítés (már a kórházban adták, felírták) Az első pillanattól kezdve fáj a szoptatás, eleinte bimbóvédővel, aztán anélkül szoptattam, de azóta is fájdalmas és estére annyira kikészülnek a melleim, hogy sírva fogom őket órákon keresztül, melltartót se tudok felvenni, mert még a puszta levegőn is úgy fáj a bimbó, mintha tűzbe tartanám őket.

Látszólag jól veszi be a cicit a szájába, mert az ajkai kifordulnak, orrán szépen kap levegőt. De amikor kiveszem a cicit, szilvamag alakú és leválik a bőröm kis darabokban. Viszonylag gyorsan, 3-4 óra alatt begyógyul a seb, így nappal 3-4 alkalommal tudom szoptatni elviselve a fájdalmat, de estére már nem tudom mellre tenni.

A másik problémám az, hogy reggel elég sok a tej (130g körül) de az utolsó szoptatáshoz érve 30-40 grammot tud csak kiszívni, tegnap este fél órás szopi eredménye 0 gramm. Olyan mintha éjszaka "telítődne" a cici, amit másnap elfogyaszt, de amikor érzem tapintásra, hogy "üresek" akkor valóban nem eszik eleget, vagy semmit.

Tehát az, hogy minél többet lóg cicin annál több lesz a tej, nálam nem igaz, hanem fordítva.


Próbáltam már mindenféle kenőcsöt és aloevera sprayt, de leggyorsabban akkor gyógyul, ha nem kenek rá semmit.


Voltam már szoptatási tanácsadónál is, ott sikerült jól mellre helyezni, nem fájt. Én azóta is azzal a technikával teszem mellre, de itthon fáj.


Akinek szájpenész miatt fájt a melle, az milyen érzés volt?

Valami tipp, hogy mit csináljak másképp?



2021. okt. 11. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pedig valószínűleg nem jól veszi a szájába a bimbód ha fáj és szilvamag alakú szopi után és írtad is hogy a szoptatási tanácsadónál nem fájt. Szerintem próbálj beszélni a védőnővel, nézzen meg egy szopizást, biztos ő is tud segíteni.

Tejszaporításra pedig sok sok sok víz és pihenés. Fejés, szopi három óránként.

De ha mégsem sikerül akkor se hibáztasd magad mert mindent megtettél.

2021. okt. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszi elég mélyre


Nyúlj be a saját szádba


Van egy határ, ahol a kemény szájpad puhává válik, a babánál is úgy van

Olyan mélyre kell kerüljön.



Az a baj, hogy most sok munkáva keveset szopik emiatt is kell valszeg a pótlás is.. nem csak a fájdalom miatt.



Hívj szoptatási tanácsadót.

Megnézi mi történik.

Nem olcsó, de hosszabb távon a te testi lelki nyugalmad és a babáé miat is megéri.

Plusz így lehet le tudjàtok tenni a tápit, akkor anyagilag is bejön.


Sok sikert és egy hős vagy, hogy fájdalmak mellett is kitartasz

2021. okt. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem addig is, ha lehet próbálj többet fejni. Este, mikor már nincs tej, érdemes szaporító fejést csinálni, elvileg használ úgy is, ha eleinte nem jön semmi.


A legjobb lenne még egy-két tanácsadás, hiszen ott ment. Ha más nem segít, akkor visszatérnék a bimbóvédőhöz. Én azzal szoptatok (koraszülött volt a baba, azért kellett), és azt mondta a tanácsadó, hogy ha nem tudjuk elhagyni, az se nagy gond.

2021. okt. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!