Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kellene ennie egy egy...

Mennyit kellene ennie egy egy hónapos babának? Anyatejes, két mellből cicil, de nincs elég tejem vélhetőleg. Mindig csak enne, de a védőnő szerint túl van etetve. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2008. dec. 12. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi 6 hetesek leszünk, az én kislányom is állandóan enne, eszik is. Vagy legalábbis cicin van.:)

Szerintem, de ezt biztos sok helyen olvastad már, az anyatejes babákat nem lehet túletetni. Szóval nyugodj meg és elégítsd ki a babád igényeit! Ő tudja mikor éhes.

2008. dec. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Mondd a védőnőnek, hogy nem illik az ecserin szerzett képesítéssel tanácsokat osztogatni. Szóval egész pontosan küldd el a fenébe és egyetlen szavát se hidd el. Amelyik védőnő ennyit nem tud, az menjen disznókat őrizni, talán arra képes. Bocsi, hogy elragadtatom magamat, de elegem van az idióta védőnőkből. Nagy tisztelet a nagyon kevés kivételnek, de szánalmas, mennyire nem tudnak semmit.

Először is, ahogy előttem is írták, az anyatejjel nem tudja túlenni magát a baba. Másodszor: A kisbabák cseresznye nagyságú gyomorral születnek, szerinted mennyi kaja fér abba bele? Ráadásul az anyatejet nagyon gyorsan és könnyen emésztik. Egy hónapos korban teljesen természetes, hogy szinte óránként szopizik. Az én babám is ezt csinálta az elején.

A védőnők az úgynevezett fejlődési ugrásokról se hallottak, ahogy tapasztalom. Ez annyit jelent, hogy a baba egyik napról a másikra sokkal többet kér enni. Ez természetes és jól is van így . Olyankor gyakrabban mellre kell tenni, hogy kielégítse az igényét, aztán a tejtermelés egy-két nap alatt hozzáidomul a kereslethez. Az előttem válaszolónak üzenem: pont 6 hetes kor körül van először ilyen, ezért kér több szopit a babája.:-)

Te pedig ne izgulj, nem kevés a tejed, ha kiárólag szoptatsz. Igény szerinti szopikor nem fordulhat elő, hogy a baba keveset kapna, a tejtermelés fokozására pedig egyetlen igazán hatásos módszer létezik: a gyakori szoptatás. A tejcsi ugyanis szopi alatt, a stimuláció hatására termelődik.

Ne aggódj, mindent jól csinálsz, ne hallgass senkire, csak saját magadra! Ahonnan célszerű esetleg tanácsot elfogadni: la leche liga. Írd be a keresőbe, kidobja a honlapot. Nézd meg, érdemes!

2008. dec. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha szoptatod, olyan nincs, hogy a babád túl van etetve! Csak annyit szopik, amennyi kell neki. Ha esetleg kicsit mohóbb volt, úgyis kiböfizi.
2008. dec. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ma voltam vele orvosnál a szokásos vizsgálatokon és nekem is azt mondta a dokija hogy sokat adok neki enni!Nov.19-én született,23-án jöttünk haza a korházból 2830g-al és most 3870g-ok vagyunk!!2és fél hét alatt több mint 1kilót hízott!Azt javasolta a doki hogy kevesebbet adjak neki,mert a sok tejcukortól ami az anyatejben van bélgyuladást kaphat és ha sűrün kéri adjak neki két szopizás között vizet!
2008. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Uramisten, menekülj az ilyen orvos közeléből!!!!! Az utsó válaszolónak üzenem.

Nem tudom, mitől orvos az ilyen, de szégyen az orvostársadalomra. Amiről ő beszél, az egyszerűen nem létezik!!!!

2008. dec. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor bátran adjak neki ha kéri mert most is olyan keservesen sír mert kevesebbet evett mint szokott?!
2008. dec. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan!
2008. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!