Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tanácsolta már nektek a...

Tanácsolta már nektek a védőnő/doki, hogy kevesebbszer szoptassatok?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kislányom. Nagyon cicifüggő. Olyan 2 hétre a múlt hónapban felhagyott a szilárd étel fogyasztásával, és 2 hétig csak anyatejet volt hajlandó enni. 7.6kg volt a súlya 8 hónaposan, és ma pontosan ugyan ennyi. A védőnő azt mondta, hogy csak reggel és este szoptassak, mert ez így nem lesz jó. Én is lejjebb akartam venni, és már 3. napja próbálkozok vele, hogy 3-5 alkalommal szopjon egy nap, mert már nekem is sok volt. Egyelőre 5-nél tartottunk tegnap. Tisztára kiakadt a védőnő, hogy nem hízik a gyerek. Mindig is kis étvágyú volt, normál súllyal született, időben duplázott, életvidám, mosolygós, és ügyes, okos baba, tud felülni, felállni, mászni, tapsolni, pápát integetni, mondja a baba, dada, mama, nyanya nana, tata, tyatya "szavakat"...soha nem hízott rohamléptekben, mindig keveset. Minden nap sokat mozog, sétálunk, játszóházba járunk...szóval egyedül a súlya "hiádzik". Hosszra nem mérte meg, mert múlt hónapban mérte és minden hónapban nem lehet mérni (ő mondta...tiszta idióta, már meddig tartott volna lemérni, lehet hosszra gyúrt a gyerek a hónapan) Megkérdezte, mivel etetem, mennyit eszik. 4x eszik most, hogy visszajött az étvágya. Reggelire vajas-sonkás-sajtos kenéyér. Egy negyedet tud megenni. Ebédre egy fél üveg bébi étel, délután egy joghurt, vacsira meg van, hogy főtt kaja, van, hogy megint kenyér. Szerintetek keveset eszik? De ha egyszer nem szereti hülyére zabálni magát....most tömjem bele?:D Majdnem megkérdeztem tőle, mikor mondta, hogy neki egy egész üveges bébi ételt meg kéne ennie, hogy intravénásan adagoljam be neki?:D
2011. ápr. 27. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát megtömni tényleg nem tudod, de valóban kicsinek tűnik a súlya. Esetleg ne kenyeret adj neki, hanem valami táplálóbbat, mondjuk napi kétszer minimum főzelék hússal. Szerintem nem a szoptatással van baja a védőnődnek, sokan szoptatnak akár 3 éves korig, de az nem jó, ha a hízás megáll. Ugyan a hízás üteme pont fél és egy éves kor között lassul le, de ez inkább az eleve nagyobb súlyú babákra vonatkozik, mondjuk akik már 4 hónaposan duplázzák a súlyukat.

Na, előkerestem a fiam kiskönyvét, ő 9 hónaposan 8500 gr volt, zárójelben hozzáteszem, a környék egyik legsoványabb babájaként. Sok most tényleg a pufi gyerek, de szerintem a lányod súlya tényleg kevés. A te táplálkozásod milyen? lehet, hogy ha sokat szopik, inkább a tejedet kellene "felturbózni".

A gyerekorvost nem kérdezted, mit csinálj?

2011. ápr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor esténként mindig főzit adok neki most már, de így is majdnem mindig azt kapott. Az is volt ebben a hónapan a baj, hogy most jött ki neki az első két foga, és azért csappant meg az étvágya. Egyszerűen nem volt hajlandó mást enni, csak szopizni. Vagy próbáljam meg többször etetni kicsiket?
2011. ápr. 27. 15:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, nem vagyok szakértő, és az én fiam sajnos nem volt cicifüggő, de én esetleg megpróbálnám, hogy minden cicizés előtt kapjon valami szilárdat. Meg nem tudom, hogyan eszik. Csak kanalaztok? Ennyi idős korától a fiam már nagyon igényelte, hogy ő maga is ehessen, pl banánt darabokra törtem, és felcsipegette az etetőtálcáról. De ugyanígy mehet a narancs, hamarosan a barack, azt általában imádják. A fiam most volt egy éves, reggel-este tápszer, egyszer valami kanalas, kétszer valami, akit ő csipeget fel. Ja és banánt adj neki, az kalóriadús. Meg nem tudom, hányszor eszik a kislány egy nap? ált. ugyanabban az időben? szopizni bármikor szopizhat? mert lehet, hogy az a baj, hogy eleve mindig tele a gyomra, nem éhes, de mivel normális kaját nem eszik eleget, azért nem hízik. Esetleg próbáld a szopikat is időhöz kötni.
2011. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ahogy volt a fogzása, közben lázas is volt. Akkor rászokott arra, hogy amikor csak igényelte, kapott cicit. Nagyon szenvedett szegény. És mivel nem evett semmit, így úgy láttam jónak, hogy annyiszor kap cicit, ahányszor akarja. Most én is azon vagyok, hogy visszaszoktassam a rendre. Hátha a rendszerességgel segítek valamin. Ma még csak kétszer kapott cicit, és terveim szerint csak lefekvéskor fog kapni már.

Az alatt az idő alatt, amíg visszaállt csak szopira, még a vizet se fogadta el. Már nagyon aggódtam érte, mert még vizelete is alig volt, kakálni meg 5-6 napig nem kakált, holott ő minden nap szokott. Magyarul amit szopizott, 100%-osan felhasználta. Aztán ahogy elmúlt a láz és kibújt mind a két fog, visszajött szépen az étvágya, és pár napig 2-4 alkalommal is kakilt. Most megint minden nap egy kaka van, de ha a szervezetének kevés lenne a táplálék, akkor nem kéne csak 2-3 naponta kakálnia? Nem lehet, hogy egyszerűen ő ilyen, tényleg próbálom etetgetni, de csak ennyit eszik. Mindig is keveset evett. Vagy lehet, hogy gyors az emésztése. Na mindegy, most tartani fogom magam a 3 szopihoz, reggel-délben-este, ugyanakkor, és megpróbálom 4-5x etetni szilárddal. Banánból még egy negyedet se eszik meg, holott ilyen idősen például a húgom már egyet símán, de volt, hogy kettőt is megevett, de nem volt duci baba. Pedig mindent szeret a kislányom, egy-két ételt nem eszik meg csak. De hát remélem nem lesz baja emiatt.

2011. ápr. 27. 16:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Ti milyen testalkatúak vagytok a pároddal?

Nem minden baba duci, húsos, vannak vékonyabbak is.

Írtad, hogy megviselte a fogzás, lázas is volt, ilyenkor természetes, hogy nem híznak olyan ütemben mint általában, a stagnálás is elfogadható. A fogyás azért nem jó ilyenkor sem, de betegség esetén még az is előfordulhat.

Ha a babád általános közérzete jó, szerintem ne aggódj!

Én nem csökkenteném drasztikusan a szopik számát sem, hiszen még mindig több benne a hasznosuló kalória, mint egy kis gyümölcsben. Most nem a banánra gondoltam, mert az elég tápláló.

Esetleg keress hasonló alkatú babákról szóló cikkeket, mert vannak ám jópáran hasonlók, hogy megnyugodj. Tudom, hogy W. Ungváry Renáta kislánya is egy kis csipkehúsú kislány volt, egyébként teljesen egészséges, de talán még 8 kg sem volt egy évesen.

2011. ápr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia, megint én vagyok:)

A fogzás alatti kizárólagos szopi elég sok babánál előfordul, bár az nem jó, hogy ezalatt keveset pisilt. Ilyenkor már, akár cicis, akár tápos, azért inniuk kellene.

De a többi szerintem rendben lesz. Úgy érzem, elszánt vagy, a lányod ugyan kisétkű, de ha beálltok egy rendszerre, az hidd el, baromi sokat számít a gyerekeknél! Szerintem törekedj arra, hogy a szopi is táplálék vagy folyadék legyen, ne vigasztalás, ezt úgy értem, ha pl sír, öleléssel vigasztalni, hogy tudja, a cici evésre van. (meg mondjuk ha azzal alszik el)

Próbálgassátok az egyedül evést, és ha fogzik, az extrapépes kajákat.

Ja és ne görcsölj rá a gyerek előtt, szóval ne érezze, hogy belékönyörgöd az ételt, meg ez neked rettenetesen fontos, mert szorongani fog tőle, idősebb korban pedig manipulálhat vele, hogy pl direkt nem eszik.

2011. ápr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor én mit mondjak. Az én lányom sincs 8 kiló 1 évesen.- S sokszor szopizik,alig eszik vmit meg. Mondjuk ő megeszik fél vajas kenyeret felvágottal,fél banánt... most pl popsikrémet akart enni a tubusból(eltünt a kupakja s leránttta a szekrényről)

S ő nem is ezi meg az üveges kajákat.. soha e

nem is ette meg..

2011. ápr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, kedves utolsó, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek ilyen kis súlyú, kis evésű babája van. Téged nem szokott érte piszkálni a doki vagy a környezeted?
2011. ápr. 28. 14:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem meg azért piszkálnak mert dagi, előtte azért, mert sovány volt. 8 hós a babám. Engem meg nem izgat egyszerűen. Most 9 kiló és 2,5 üveg bébiételt eszik, előtte meg zörögtek a csontjai. Szóval már annyira hozzászoktam a piszkálódáshoz (most azért, hogy miért adok neki... no miért adnék, éhes és sír), előtte meg azzal, hogy nem látom, h éhezik, olyan vékony (az is volt, de akkor meg nem nem sírt éhesen, tehát nem tömtem meg).

Szerintem nem vészesen sovány és hát ne erőltesd. A babákban az élni akarás ösztöne erősebb az éhenhalásnál...

2011. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!