Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meg vagyok zavarodva, hogy...

Meg vagyok zavarodva, hogy értjük az igény szerinti szoptatást?

Figyelt kérdés

Alkalmanként mennyit kell ennie? Mennyi ideig? Honnan tudom, hogy már nem túlette-e magát és azért sír. Mert az én 4 hetes babám állandóan sír, ha nincs cicin. és alig alszik

3050-nel született, most 3460 g


2010. szept. 2. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Le fognak hurrogni, de cumit használtok? Mert én is igény szerint szoptattam/szoptatok, de ez azért nem azt jelenti, hogy hagyom a kicsit cumizni a mellemen. Bármikor, ha éhes, megszoptatom, nem nézem az órát, de sokszor csak egy kis megnyugtatás kell nekik, és arra nagyon jó a cumi...

Most még sokáig szopizik, hiszen alig egy hónapos a babád, később gyorsabb és ügyesebb lesz. Azért ne hagyd órákig a melleden, mert az a cumizás... mondjuk 20-20 perc max. mindkét mellen, ha éhes lesz utána, akkor tedd megint mellre, ezt is meg kell tanulnia, hogy nem lóghat a végtelenségig rajta.

Ha nem vagy biztos abban, eleget eszik-e, használj pár hétig mérleget, de ezt sem kell túlzásba vinni. Én egy hónapig mértem minden kaja előtt és után, de addigra már nagyon frusztráló volt és abbahagytam, azóta is szépen szopizunk.

Ha pedig többet eszik, akkor kibukja, de ha szopik ez nem valószínű, mert azért az nagy munka és ha nincs motiváció, nem is erőlködnek. Ne félj, nagyon okosak a kicsik:))))

2010. szept. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet hogy fáj a hasa?én betartottam a 3 órát...40deka hízás nem tul sok
2010. szept. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Lehet nem tul zsiros a tejed....s csak a szomját oltja nem?elözö voltam.
2010. szept. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

16.13 vagyok


Igen, azért sem túl jó mindig cicin tartani meg szoptatni, mert ha hasfájós, szinte nincs is ideje a pocijának pihenni. Espumisan, Infacol, Gripe Water - ezek segíthetnek. A kislányunkat ezért altattam hason, mert az a hasfájós babáknak jól esik... Ha sír és rugdos a lábával, az hasfájás...

2010. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Honnan tudhatom, hogy mennyire zsíros a tejem? Mitől lesz az?

Cumit is próbáltuk, volt, mikor elfogadta, de az utóbbi időben nem kell neki.

Van, hogy csak nézeget, éppen nem sír, de akkor sem alszik. Próbáltam, az abszolút igény szerinti szoptatást, órákig szopizott, aztán csak sírt..

és szoptathatom mindkét mellből? Akkor nem csak a hígabb tejet kapja?

De félek, hogy nem tud új adag termelődni, mire újra éhes lesz

2010. szept. 2. 16:30
 6/10 A kérdező kommentje:
Valószínű nem a hasa fáj, nem rugdus és a kis keze sincs ökölben. Egyszerűen csak sír és nem alszik. De nem olyan keservesen nagyon sír, csak olyan közepesen..
2010. szept. 2. 16:32
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem az elején az vált be, hogy 2-4 óránként etettem. Ha előbb sírt, akkor is kivártam a 2 órát. Ha aludt közben, akkor ált.4 órára kért enni.

Az éhséget egyértelműen jelezte cici kereséssel, kezét szájába dugdosással.

2010. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:

Ha gondolod, írj nekem egy privit, mert tele vagy tipikus kérdésekkel és az eddigi válaszok többsége sem visz közelebb a jó célhoz..

Itt túl hosszú lenne leírni, hogy mi a normális és mit miért érdemes úgy csinálni, ahogy (hosszú szoptatás, komfortszopás engedése, cumi elrakása, mennyit hízik a baba stb.).

2010. szept. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy alkalommal egyböl egyen,mert ha 2böl eszik,akkor a higabb elötejet issza csak.


Ha lefejed,akkor egy idő után átod mennyire zsiror,kiül a tetejére,nekem jo 2 ujjnyi zsirréteg volt egy 2 decis avent pohárban.

2010. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

NINCS OLYAN, HOGY NEM ELÉG ZSÍROS A TEJED!

Ez egy berögzött balgaság, aki valamit is küzd a szopival, rögtön hozzávágják.

A tejed tökéletes, és mindent jól is csinálsz. Nyugi. A kisbabád szépen fejlődik. Az elején nekem is egy órát szopizott, majd nézelődött egy felet-egyet, aludt kicsit és újra. Aztán szépen "visszavett", most 8 hónapos lesz, kb.5 perc egy cici..

Nyugi, tényleg ügyes vagy, egy picit se aggódj semmin!!!!

2010. szept. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!