Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kombináljam az igény...

Hogyan kombináljam az igény szerinti szoptatást a pótlással?

Figyelt kérdés

Lehet olyat csinálni, hogy hagyom a babát akár egy órán át is szopizni és ha még mindig éhes akkor adok neki tápszert? Az a baj, hogy így nem tudom belőni a mennyiséget és már többször sikerült a teljesen felajzott babámat túletetni, mert mire megkapta a tápszert már kikészítette magát, utána túl sokat kért és kapott is, majd az elkövetkezendő órákban folyamatosan bukta vissza szegénykém.

Vagy csináljam úgy hogy igény szerinti szopi, de tápszer csak minden 3 órában, vagy mégis hogy? :(


2011. jún. 13. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Negyedóránál tovább ne hagyd szopizni. Tovább már csak cumizik,de nem szopik.
2011. jún. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kedves első, most nem azért, de nekem is ezt mondták és szerencsére nem fogadtam meg, mert akkor most biztosan nem szoptatnám a 4 hónapos kizárólag anyatejesemet! Kedves kérdező ha igény szerint szoptatsz nem lesz szükséged pótlásra, bízz magadban és a babádban, nagyon kevés olyan nő van akinek valóban kevés a teje. A kérdésedre válaszolva: én úgy csinálnám, hogy fél óra szopi után megmérném pár alkalommal, hogy mennyit evett és ennek megfelelő adatokat készítenék tápszert és később remélhetőleg elkezdheted ezt csökkenteni. Semmiképpen ne etesd összevissza, mert az nem lesz jó.
2011. jún. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha csak naponta kétszer kell adnom pótlást? Ma pl. délelőtt adtam 90-et és délután 60-at. Mindkét alkalommal azért, mert láttam, hogy nagyon éhes, a cicit se volt hajlandó elfogadni, de a cumisüveget igen, és evett rendesen.
2011. jún. 13. 19:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden baba más... Az enyém cicirajongó volt/van, és csak akkor fogadta el a cumisüveget, ha már tényleg nem jött, akkor is csak nehezen. Két hét kényszerű kórház után - addig tápszert kapott itthon apjától - csappant meg a tejem, kb. 3-4 hét volt, mire utolértem újra az étvágyát. Viszont sok olyan babáról hallottam-olvastam, akik kényelmesebbek és cumi után nem hajlandók már küzdeni a cicivel.

Szóval a szopihoz két ember kell...

Mindenesetre előbb mindig minél több cici, utána tápszer. Van sűrűbb fajta bukósoknak és minél kisebb lyukú legyen a cumi, semmiképp se csöpögjön, csak ha megnyomod. És csak annyit kapjon, amíg ki nem köpi, ne erőltesd.

2011. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

Nekem is pont ez a gondom!Néhány napja kezdtem el a pótlást,és igény szerint szoptatok.Pótolnom kell, hogy hízzon a babám,mert úgy néz ki nem olyan zsíros a tejem.

Én úgy csinálom, hogy szopi (akár fél-1órára rá az előző szopira),ha úgy érzem,hogy már szenved a cicin(rángatja,sokszor kiköpi és csak fél percig szívja)adok neki még egy kis tápit általában 60-100at.Nem mondom,hogy mindig megeszi,van hogy csak rá fél órára.De nem minden szopi után adok!egy nap kb 3-4szer kap.

Sajnos én is azt hittem,hogy az igény szerinti szopi mellett nem kell majd tápi,de mégis így alakult(talán nem küzdöttem eléggé).

2011. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Ha igény szerint szoptatsz, nem kell a pótlás. Ez a lényege a dolognak. ;)

De komolyan, ha kell a pótlás (HA!), akkor valami nem jó. Konkrétan mi a gondod?

2011. jún. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!