Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor jött el az a pont,...

Mikor jött el az a pont, amikor úgy döntöttetek, véget vettek a szoptatásnak?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, amikor valami külső hatás miatt úgymond "kényszerültetek" elválasztani a gyereket (akár kevés tej, akár betegség vagy terhesség vagy bármi miatt), hanem amikor tudatosan eldöntöttétek hogy eddig és nem tovább. Volt valami kiváltó oka? Mik voltak a körülmények?


Csak kíváncsi vagyok. Én már milliószor gondoltam, hogy nekem ez sok, nem bírom, de aztán valahogy mégsem voltam elég erős elválasztani, és utólag valahogy mindig örültem neki, hogy nem tettem meg eddig (pl most a bölcsi miatt folyamatosan beteg, nagyon örülök, hogy legalább ezzel tudok neki segíteni a gyógyulásban). Nem tudom, eljön-e az a pont, amikor elég erős leszek külső hatás nélkül leválasztani, csak azért, mert nekem könnyebb lenne ha már nem szopizna? Nálatok ez hogy működött, hogy éltétek meg?


Köszönök minden tapasztalatot :)


2021. okt. 21. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Amikor már konkrét kajáláshoz mást is igényelt, tehát nem az volt, hogy megszoptattam, aztán jóllakott. Ezzel egyidőben elalváshoz még kérte, de akkor sem igazából evett, hanem rágott. A harmadik ilyen este megígértem neki, hogy ha még egyszer harap, akkor ennyi volt. Harapott.

Utána volt három nagyon nehéz esténk, de azóta el tud aludni simán.

2021. okt. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

3 hetes korában. Amikor rajottem (erre hamarabb rajottem) hogy nincs tejem, csak pár csepp, és tápszert mellette adnom. Nekem 3 hét küzdelem bőven elég volt.


13 éves a lányom, talán az oviban volt 3x náthás. Tök erős az immunrendszere.


Amúgy ha lett volna tejem, kb 4 hónapos korig gondoltam szoptatni.

2021. okt. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Amikor már két hónap keserűségen, harcon túl voltam (fejés, nonstop mellen a baba, Karamalz, sok folyadék, szoptatási tanácsadó, masszírozás, pózok, átsírt éjjelek, szaranya érzés, depresszív állapotok), anyósom egy vendégeskedés alkalmával elsápadt, hogy én miért tápszerezem a gyereket, miért nem adok neki mellet, neki az a jó! Na akkor kifakadtam, dühösen kiosztottam, sírtam, kivonultam, bebsztam az ajtót.

Aznap a férjem azt mondta, elég volt ebből. Ő is helyretette az anyját, és megkért engem, hogy hagyjam abba ezt a rémálmot, neki én is meg a gyerekem egészsége is fontos, nem attól leszek jó anya, hogy szoptatok e vagy sem.

Onnantól kezdve maradt a 100% tápszer.

2021. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Végigszoptattam a terhességem

Vajúdás alatt is

Majd 2 évet tandem szoptattm a 2 gyereket.


Akkor lett elég, amikor állandó hiszti és vita volt belőle.

Amikor a nagy gyakrabban kérte, mint a kicsi.

Amikor azt éreztem, hogy csak amiatt akarja, hogy megmutassa “az övé vagyok” (2,5 volt.. egyébként 1,5 évesen le akartam valasztani, de nagy traumának éreztem, hogy tesója is lesz, el is veszem.. plusz nekem is kényelmes volt, nem kellett mellgyulladástól tartani, a nagy megoldotta)


A kicsi 1,5 èves elmúlt.

Most kezd megéreni, hogy elég volt.

Már csak éjjel kéri 2 aljalommal, nappl csak megnézi van-e benne, megszokás..

2021. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
1,5. Már csak alváshoz kellett neki megszokásból, számomra pedig kellemetlenné vált.
2021. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
5 vagyok. Lemaradt hogy 1,5 év
2021. okt. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Amúgy is úgy álltam hozzá, hogy egy éves korára szeretném leszoktatni, részint mert nekem valahogy egy ennyi idős már kisgyereknek tűnik, nem tudtam volna szoptatni így, részint mert nem akartam olyan számomra kellemetlen jeleneteket, hogy mások előtt tépi le rólam a blúzt és üvöltözi, hogy cici. Nekem maga a témakör is kellemetlen, senkivel nem beszélek róla, nem cici, hanem tejecske, nem szoptatok, hanem megetetem.

Most lesz 8 hónapos és már szeretném leszoktatni. Fogzik és gyakran ráharap, minden alkalommal úgy ülök le etetni, hogy feszülten figyelem, ha csak rosszul áll a szeme, már kapom ki a szájából.

Fél éves kora óta kap pótlást, úgyhogy remélem könnyen megy majd a leszoktatás.

2021. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!