Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatásról leszoktatás hogyan?

Szoptatásról leszoktatás hogyan?

Figyelt kérdés
Fiam 1 éves lesz decemberben. tudom, hogy van, aki 2-3 éves korig is szoptat, de nekem már nagyon terhes. Éjszaka számtalanszor ébredünk, hogy szopizzon. Nem azért mert éhes, hanem, mert én vagyok a cumija. Már nagyon erősen "marcangolja", fáj. Meg jó lenne már végre aludni éjszaka, de ő még nagyon ragaszkodik az éjszakai szoptatáshoz. Az is jó lenne, ha már végre valaki más is el tudná altatni, de mivel cicire alszik, maradok én egyedül. Ezt csak drasztikusan lehet? Egyik napról a másikra, egyszer csak már nincs?
2021. nov. 9. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ezt csak drasztikusan lehet.


Sírni fog és ordítani, de te csak maradj mellette, simogasd álomba, nyugtasd akkor is, ha úgy érzed, mindjárt ott hagyod a szobában és rázárod az ajtót, hadd orsítson, mert nem bírod. Bírjad. Ne hagyd ott egyedül sírni.


Pár nap alatt hozzászokik, hogy ott vagy vele még mindig, de másképp altatod.

2021. nov. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem az egy éves kor a legrosszabb időpont erre. Még nem fogja érteni miért nem kap cicit de ahhoz már nagy hogy tereld róla a figyelmet. Nekem is terhes már a szoptatás de mostmár kivárom,hogy kicsit "értelmesebb" legyen és megértse,hogy pl.bibis,vagy más okot hogy miért nem szabad. Én nem bírnám ki,hogy ordít miatta.
2021. nov. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Nem értek egyet a kettes válaszolóval, legalább is nekem más a tapasztalatom. Mindkét gyermekemet pontosan 1 éves korig szoptattam és egyik napról a másikra hagytam abba. Este csak simán lefeküdtem melléjük és úgy aludtak el. Két nap után el is felejtették.A húgom másfél éves korig, a nővérem két és fél éves korig szoptatott. Nagyon nehezen ment az elválasztás. Nekem is már nagyon terhes volt a végén, és lám onnantól éjszaka is aludtunk. Szóval ha neked is terhes már, én csak bíztatni tudlak.
2021. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem _csak_ ez a drasztikus mód van, de az biztos, hogy ez a leghatékonyabb. Mindig azt mondják, hogy valamit adj cserébe. Cumit, nyunyókát, egy anya-illatú pólót, bármit amit igényel és elfogad. Vízzel érdemes néha megkínálni, ha meg nagyon éhes, akkor valami egyszerű kaját, tápszert, tejitalt anyatej helyett.
2021. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Szegény gyermek..
2021. nov. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!