Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S. Hogyan apasszam el a...

S. O. S. Hogyan apasszam el a tejem gyorsan, gyulladás nélkül?

Figyelt kérdés
Jön a kis tesó, így abbahagytam a szoptatást. Hiába borogatom vizesruhával, üvölteni tudok a fájdalomtól. Hiába szívok le egy minimálisat nagyon gyorsan még nagyonbb lesz. Segítsetek! Szörnyű, hogy még magamhoz sem tudom ölelni a gyereket

2020. jan. 9. 04:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem,miért kéne emiatt elapasztanod...

Vagy a nagyobbat akarod leszoktatni addigra,mire jön a kicsi?

Szerintem nem zárja ki a nagyobb gyermek szoptatása a kicsiét. Van akinél ikrek születnek,ott sem csak az egyiket szoptatja az anyuka.

Vagy rosszul fogom fel?

Esetleg próbald meg azt,h ne vond meg a nagytól,csak kevesebbszer adj neki. Tudod?kereslet-kínálat. Hatha így kevesebb termelődik. Bár nem vagyok benne biztos,h a terhesség nem segít-e rá a termelődésre. Ebben nincs tapasztalatom,de emlekszem,mikor terhesen jártam a védőnőhöz,már akkor kérdezgette,h nem jön-e tej a mellemből.

2020. jan. 9. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
38%
Előző vagyok. Azért én most is azt gondolom,emiatt ne szoktasd le a nagyobbat.
2020. jan. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
45%

Ilyen ripsz-ropsz nem lehet, csak gyógyszerrel, amit terhesen nem szedhetsz.


Miért nem fokozatosan szoktattad le?

/ és egyáltalán minek?/


Amikor terhes lettem napi 6-8-szor szoptatott babám volt.

Most a vége felé 1-2 szer szopik, gondolkodom, hogy abbahagyom a teó érkezéséig, van 6 hetem rá..



Tehát hova a sietség?

2020. jan. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
1,5éves. Cicifüggő volt. Nem kicsike, hogy húzom kéne. Szeretnék a kettő között pihenőt, plüssz mióta terhes vagyok és szopizott rettentően görcsölni kezdtem a petefészkeim körül. Ügyes megérti, hogy beteg a cici, csak mert letapasztottam. De hiába borogatom nem apad és annyira fáj, hogy üvölteni tudnék a fájdalomtól ha hozzáér valami
2020. jan. 9. 07:00
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen gyorsan nem fog menni ha aktív cicis volt. Ha olyan városban élsz ahol van szoptatás ambulancia (Budapest pl), akkor menj be. Esetleg ha csak telefonon is, de jó lenne egyeztess szoptatási tanácsadóval. Ebben is rudbak segíteni. Van valami tea, ami apasztó hatású. De alap esetben tényleg as van, hogy ha feszül akkor megkönnyebbülésig fejni kell.
2020. jan. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%

Nesze neked pihenés.


Nem lehet ilyen gyorsan elapasztani gyógyszer nélkül.

2020. jan. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem félidő körül elapadt, aztán kevesebbet kérte, majd elvettem tőle. Nem sérült, minden jól ment. Pihentem is a 2 szopi között
2020. jan. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ügyes az elválasztást illetően, csak odaakarna bújni. De rettentően fáj, ha a poló hozzáér is :( nem a teljes apadásra gondoltam csak ezt az erős fájdalom múlna, hogy összetudjunk újra bújni. Vizes borogatás semmit sem használ :(
2020. jan. 9. 09:04
 9/25 anonim ***** válasza:
Be fog gyulladni.
2020. jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Akkor fejjem le teljesen? És fokozatosan ritkítsam?
2020. jan. 9. 12:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!