Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassak rá egy egy...

Hogyan szoktassak rá egy egy hónapos babát a 2-3 óránkénti evésre?

Figyelt kérdés

Nálunk nem az a program, hogy eszünk alszunk 2-3 óra múlva felkel nézelődik aztán megint előlről, hanem ahogy esik úgy puffan. Folyton bele alszik az evésbe van, hogy minden 30 percben eszik 10 percet alszik, szóval minden össze vissza van. Nem hasfájós, csak néhányszor fordult elő, hogy valami zavarta a kis pociját. De úgy tudom nem jó 1 hónap után, hogy a friss tejet ráegye a még meg nem emésztett tejre mert megbetegedhet tőlle. Ezért kérek segítséget aki tud. Hogyan szoktassam rá, hogy időben egyen?Lehet nehéz neki még szopizni ezért alszik mindig bele. Fejjem ki inkább a tejet és úgy adjam neki, hogy lakjon jól aztán jöhet az alvás? Mert így sem nem eszik rendesen, sem nem alszik.

A súlya rendben van, szépen gyarapszik. 3060 jöttünk haza és most 4300 körül van.


2021. nov. 25. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Nekem a védőnő azt javasolta ne hagyjam hogy bealudjon rajta, csipgedjem az arcát óvatosan ha elalszik stb

Úgyhogy én ezt szoktam. Felébresztem ha bealszik rajta.

Csipkedem az arcát óvatosan vagy megrázom kicsit. Nem hagyom hogy mindig elaludjon rajta.

En már fejem, mi 3 hónaposak vagyunk. Cumisüvegből adom neki. Igy legalább látom mennyit eszik es van fix időpont. Nincs az hogy most 50et eszik aztán ha 100at stb

Nekem így könnyebb

2021. nov. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Ne szoktasd àt sehogy. Szoptasd igèny szerint. Ha 30 percenkènt 10 percet van igènye szopni, akkor etesd ilyen gyakran.

Rosszul tudod, semmi baja nem lesz attòl, hogy gyakran eszik. Beteg meg főleg nem lesz tőle.

2021. nov. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Van valami panasza (hasfájás, rosszkedv, bármi), ami miatt változtatni akarsz ezen? Alapból a babák tudják, mikor mennyi evés a jó nekik, és nem mindegyik egyforma. Mint ahogy felnőtt emberből is van, aki kétóránként eszik egy keveset, más meg ötóránként sokat. Nem betegedhet meg a tej "keveredésétől", nem úgy van kitalálva az emberi szervezet, hogy ilyentől baja legyen. Hagyd a természetre, hogy tegye a dolgát, amíg nincs panasz, nem kell semmin változtatni!
2021. nov. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Jól értem? Tehát van egy szépen gyarapodó, nem hasfájós babád, és ebbe akarsz belekavarni…? :D Szerintem ne tedd.


Kicsi még, normális, hogy ilyen rendszertelenül eszik. Be fog állni magától, türelem.

2021. nov. 26. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Ez a "ráevés" akkora hülyeség. Az en babám is "ráevett", soha semmi baja nem volt. Most 2 éves, nagyon jó evő.
2021. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kell változtatnod, a babádnak tökéletes így! Nem baj, ha összevissza eszik, nem baj, ha "ráeszik". Bízz benne, ő tudja, mi a jó neki. Ha lecsökken a pisi mennyisége (pisis pelusok), akkor kell odafigyelni, nincs-e gond. A gyakori szoptatás segíti a tejtermelést.


Az én babám is néha óránként eszik, néha még gyakrabban, néha meg 3-4 órát átalszik. Semmi baja.

2021. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Viszont ha neked zavaró ez az összevisszaság, akkor próbálkozhatsz az ébresztgetéssel stb. Fejés+cumisüveg nem ajánlott. Próbálhatod azt is, hogy mikor már nem hallod a nyeléseket, de még mellen és ébren van a baba, finoman masszírozod, nyomkodod a melled, mintha fejnél. Ezzel kiválthatsz egy újabb tejleadó reflexet, így talán többet eszik egyszerre.
2021. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!