Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kismama vagyok. Anyukámmal...

Kismama vagyok. Anyukámmal szó esett a szoptatásról. Neki nem volt teje és anyai ágon mamámnak sem, de viszont apám anyukájának meg volt rendesen.Kérdesem: Ez örökletes dolog hogy az én babámat nem fogom majd tudni szoptatni?

Figyelt kérdés

2022. jan. 9. 17:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltétlen, pláne hogy 25-30 éve nem volt ennyire szoptatást támogató a rendszer (24 órás rooming in, igény szerinti szoptatás, szoptatási tanácsadó).

Anyukám le van döbbenve hogy még tudok szoptatni, neki ilyenkor már egyik gyerekénél se volt tej (3 hónapos a fiam, gondolom sokat számít hogy ő 3 óránként szoptatott én meg igény szerint).

2022. jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszelj emiatt. Anyukámnak és nagymamámnak sem volt teje, de a tesómnak igen. Meg tényleg sokkal több támogatást kap most ebben egy anya.
2022. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Annak idején nagyon sok anyukának azért nem volt csak rövid ideig teje, vagy be se indult rendesen, mert időre etettek. 3 óránként 20 perc. Akinek nem ömlik a teje annak ez nem jó mert nem éri elég inger ami serkentené a termelést. Meg görcsösen mericskéltek és nyomták a tápszert ha nem evett "eleget" a baba. Ez egyenes út a cumizavarhoz. Ma már ezt nagyon könnyen el lehet kerülni ha az anyuka tájékozódik, ha kell segítséget kér és tényleg akarja is a dolgot
2022. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ma sokkal több segítséget kaphat egy nő, ha szoptatni szeretne. Vannak szoptatási tanácsadók, akiket fel lehet keresni. A kórházakban is elsősorban az anyatejes táplálást szorgalmazzák és segítik.
2022. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Rendben, igyekszem nem stresszelni de most mindenen sikerül. Köszönöm szépen nektek a válaszotokat. Kicsit nyugodtabb lettem. Remélem tényleg lesz. :)
2022. jan. 9. 18:01
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Más világ van, nyugi.

De mondok valamit: ha véletlenül neked se lesz tejed, akkor se dől össze a világ.

Azért az nagyon ritka, hogy valakinek abszolút ne legyen. Nekem van, de kevés. Kb fele részben kell kiegészíteni tapszerrel. Ami van, megkapja, jut anyatejhez, az a lényeg.

2022. jan. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az is sokat segít, ha nem felejtesz el saját magad enni és inni eleget. Néha az anyukák olyan görcsösen jól akarnak csinálni mindent, hogy a maguk igényeit háttérbe szorítják.
2022. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Lll.hu ezen a platformon rengeteg szuper információhoz juthatsz a témában. Érdemes előre készülni. Ezt komolyan írom!
2022. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A szüleink idejében nagyon könnyen adták a tápszert. Gyakran hangzott el, hogy valakinek gyenge, vagy vizes a teje, mert nem ütötte ki a gyereket, mint a tápszer. Valójában pedig az van, hogy a tápszert máshogy emészti a gyomor, eltelíti, és emiatt viselkedik máshogy a gyerek. A szüleink idejében nem volt igény szerinti táplálás, 3 óránként 15-20 percre tették mellre a gyereket, aztán vagy elég volt, vagy nem. Ha nem, akkor jött a tápszer. Ma meg ennek pont az ellenkezője javasolt. Tegyük mellre a babát, ha látjuk az éhség jeleit, addig legyen mellen, amíg ő igényli, hisz látszik, mikor lakott jól. Mi sem időre eszünk, a babának sem kell. Ezzel nem lesz elkapatva, nem szokik hozzá, és pláne nem fog manipulálni. Egy újszülött ilyet nem tud. Ő azt tudja, hogy éhes, és kell neki a melled. Vannak napok, mikor óránként eszik, máskor 3-4 óra is eltelik két alkalom közt. Növekedési ugráskor gyakrabban kéri a mellet, hogy szaporítson magának. Ugyanis a legjobb tejszaporító maga a baba. Ő ingerli legjobban a tejtermelést.
2022. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
ahogy a többiek érték. olvass róla előre, keress klubokat, ahol tanácsot adnak. ne az előző generációra hallgass. sajnos nekem ilyen "apám lehetne" korú gyerekorvos is ezt a 3 óránként 20 perc módszert mondta, mérni előtte utána, nem is volt elég tejem, hamarosan 80% tápszeres volt a baba, aztán visszajött mert szoptatási tanácsadó segített, szoptanít "készülék" házi változata, befőttes üveg és vékony műanyag cső (hivatalos neve orrszonda), 1 éves kora után is még bőven volt tejem.
2022. jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!