Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vissza tudnám még szoktatni a...

Vissza tudnám még szoktatni a babámat?

Figyelt kérdés
8hetes a kislányom, sajnos elejétől kezdve kevés volt a tejem minden szopi után igényelt még tápszert is, de igazából nem idegeskedtem mert még ha kevés is addig is kapja! Aztán egyre kevesebbet szopizott vettem elektromos mellszivót amivel két ciciből lejött egy óra alatt 40ml ami írtó kevés volt(volt olyan,hogy csak 20ml jött),én lüke így csak egy nap egyszer szoptattam ami után ugyan úgy igényelte a kislányom a pótlást itt már aggódtam 😔 aztán megjött a menzeszem másfél hete elfogadta a cicit, de egy két szívás után kiköpte(ez volt csütörtökön) szombaton megkaptam a harmadik oltást ami után irtó rosszul voltam napokig(rengeteg fájdalomcsillapítót vettem be) segítségre szorultam sajnos akkor feladtam a szoptatást,ennek másfél hete és borzasztó rosszul érzem magam, nemcsak szar anyának hanem önző dögnek tartom magam, hogy az oltás miatt ennyire padlóra kerültem és még azt az egy szopit se adtam a kislányomnak! Én tudatlan azthittem az a kevés tejem is elfogyott, hiszen se nem fájt se nem feszült, duzzadt a cicim! Gondoltam ma valami oknál fogva megnézem és még valami átlátszó jön belőle, de stressz miatt 1év után rágyújtottam😭 nemtudom mit tegyek van értelme újra elkezdeni? (szoptatási tanácsadóval már beszéltem még az elején, hiába tettem meg mindent akkor se lett több tejem) persze közben 1hete elkezdett bukni a kislányom így most próbáljuk a speciális tápszert.
2022. febr. 7. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Persze, hogy vissza tudod !

Minel tobbet legyen mellen, ha kell 20 orat is egy nap, par napig mig visszahozza maganak a tejet. Ne tapszerezd ha akarod a szopit.

2022. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha nagyon akarod akkor igen. Amíg van addig szaporítható. Minél több cici és semmi pótlás. Ha egy ciciből nem elég akkor csere. Ha úgy se megint csere. A tej szoptatás közben termelődik. De ez nagyon kemény lesz.
2022. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Vissza lehet hozni, akár hónapokkal idősebb babánál is, de a fokozatosságra figyelj oda, ha egyből csak cicit kínálsz neki semmi mást, akkor el is utasíthatja, lényeg hogy ne éheztesd és egyre többször próbálkozzatok a cicivel.
2022. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%

Fájdalomcsillapító, oltóanyag, nikotin. A fűszeresebb kaját megérzem az izzadságomon, csóri csecsemőnek milyen moslékot kéne ennie tej gyanánt?

Inkább a tápszer, akkor mehetne a cigaretta lelkifuri nélkül. Stressz az mindig lesz, ennél csak sokkal nagyobb, ne kínozd magad a megvonással.

2022. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen ez volt egy hétig csináltam, nem érdekelt, hogy fekve eszem, nem érdekelt, hogy úgy rendeltünk ebédet, de sajnos ez sem hozta meg a sikert. Sajnos a korházba töltött idő borzalmas volt, borzalmas volt a császár is és a szoptatási tanácsadó véleménye lelki okra vezethető vissza.Közben felkelt a kislányom és rátettem cicire, de egyszerűen nemakarja elfogadni, nemlehet, hogy hozzászokott a cumisüveghez? Azt rögtön elfogadta, de még próbálkozom, remélem sikerül 🙏
2022. febr. 7. 17:59
 6/12 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló!Úgy válaszoltál mintha valami óriási bűnt követtem volna el! Az oltást megbeszéltem mint a nőgyógyászommal, gyerekorvossal, védőnővel sőt haziorvossal is! Igen a fájdalomcsillapító túlzás volt,bírom a fájdalmat, de most padlón voltam még tesztet is kellett csinálni hátha elkaptam...És igen rágyújtottam, de közben nemvolt a kislányom szájában a cici,igen van stressz nemkell mondani van bőven részem belőle! És nem viccből kerestem fel tanácsadót szerintem! De persze köszönöm a választ!
2022. febr. 7. 18:08
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Lehet nem egy hetig fog tartani, igen ez ilyen, valamit valamiert, vegulis gyeden vagy. Persze, hogy a cumisuveg kellene neki, hisz azert nem kell megdolgozni, jon a tej anelkul is. Probalgasd. Nekem anno sikerult.
2022. febr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ ❤️ akkor ezek szerint ha pl.2 hónapig valaki nem szoptat és utánna újra megpróbálja akkor még sikerülhet neki?? Ez teljesen lesokkolt most
2022. febr. 7. 18:10
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Sikerülhet, sőt még annak is megindítható a teje, aki soha nem szült. Néha férfiaknak is megindul. Nem reménytelen, cdak nehéz.


Tudnál esetleg tanácsadóval beszélni megint? Lehetőleg egy másikkal.


Az én kisfiam eleve nem akarta szívni a cicit, sajnos üvegből etették az elején, talán azért. Bimbóvédő segített. Igaz, nekem rengeteg tejem volt.

2022. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De de meg próbálok keresni másikat hátha sikerül, igyekszem nem feladni,remélem sikerül😊 köszönöm, hogy írtatok ❤️
2022. febr. 7. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!