Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes és vissza lehet...

Érdemes és vissza lehet szoktatni cicire a 9 hós babámat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem miért kaptam rossz tanácsot!!! Szoptatás alatt estem teherbe, elég hamar... (14 hónap lesz a két baba között)

Amikor kiderült, hogy 7 hetes terhes vagyok, az orvosom és a védőnő is azt az utasítást adta, hogy 1 héten belül válasszam el az akkor még csak 6 és fél hós kisfiamat, mert árt a terhességnek a szoptatás. Én hülye meg bepánikoltam, nem akartam, hogy valami baj legyen, és (egy hónapba telt) elválasztottam a kisfiam. A szívem szakadt meg aznap reggel amikor már nem kellett neki a cici. Most (sajnos későn) tudtam meg, hogy lehet szoptatni terhesség alatt... Próbálkozzak a visszaszoktatással? Tejci még lehet hogy lenne, mert ha megnyomom a mellem, jön belőle. Vagy inkább már ne? Egyébként kb 1,5-2 hónapja tápszert kap, most 20 hetes vagyok...


2009. jan. 3. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Most meg leszek kövezve, de én biztos nem szoptatnék terhesen :(
2009. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
nem kövezek:)én se szoptatnék terhesen....meg amúgy se szoktasd vissza szíved akkor szakadna jobban meg mikor akicsi helyett akana szopizni s te azt mondod h nem....sajan ez így alakult, ne hibáztasd magad
2009. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

En is hallottam, hogy terhesen is szoptatjak a babajukat az ujbol terhes mamak. De nem kerdezted meg az orvost, hogy miert nem ajanlja? Talan tul koran lettel ujbol terhes, es a szervezeted miatt?

Hat lehet hogyha megint visszaszoktatnad a babadat, es majd megint elkell valasztanod, hiszen akkora lesz mar, vagy esetleg nem lesz mar annyi tejed majd, hogy a kettonek jusson, akkor megint sajnalni fogod, hogy egyszer mar leszokott, most megint leszoktatni. En ezmiatt nem szoktatnam vissza.

Meg azert valami miatt biztos hogy a doki sem ajanlotta mar, pedig tudod, hogy ok tenyleg szoptatas partiak. Talan mar azert sem ajanlotta annyira a tovabbi szoptatast, mivel eleg nagy volt a babad, hiszen 6,5 honapos. Szerintem annak probaljal utana jarni, hogy miert mondtak, hogy hagyd abba a szopit.

Inkabb hagyd, ne zavard ossze a kicsit, eleg sokfelet ehet mar o ugyis.

2009. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Én is meg leszek kövezve, de én sem szoptatnék terhesen. Pedig annak vagyok a híve, hogy ameddig csak lehet, szoptatni kell! De ha terhes lesz az ember, akkor már más a helyzet. Szerintem egyetlen szervezet sem képes háromfelé osztani a tápanyagokat. Én nem merném az ezután születendő új kisbaba tápanyagellátását kockáztatni.
2009. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Én sem szoptatnék terhesen,de a már elválasztott gyereket sem zavarnám össze.Ha már 1,5-2 hónapja nem szoptatod,akkor ha nehezen is de beletörődött,hogy nincs szopi.Az is lehet,hogy már el sem fogadná.Szerintem ne szoktasd már vissza.
2009. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Pár hónapja a Babapatikában volt egy cikk a terhesen szoptatásról. Ott azt írták, hogy sok orvos nem javasolja, mert a szoptatás elvileg méhösszehúzódásokat okoz, és attól el lehet vetélni. De a cikk szerint ennek elég kicsi az esélye, mivel a méhösszehúzódások a szülés után erősek, aztán szinte teljesen megszűnnek. Az íze más lesz, de ha elfogadja a baba, akkor lehet szoptatni. Talán azért mondta a doki, hogy válaszd el, mert nem merte vállalni a felelősséget, ha esetleg elmegy a baba.

Szerintem is csak összezavarnád, ha most próbálnád visszaszoktatni, aztán meg újra le. De szerintem jó ötlet lenne lefejni, ha tudsz még, és azt kaphatná, mert az anyatej a legjobb ital nekik akár 2 éves korig is.

2009. jan. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. vagyok. A fejésnél is működik a tejleadó reflex, amit az oxitocin vált ki. Aki már szült az tudja, hogy ez "csinálja" szüléskor a méhösszehúzódásokat.


Ha most is szoptatnál, akkor megérteném a bizonytalanságodat, de mivel már nem ciciztek én nem zavarnám már össze a babát egy visszaszoktatással, főleg nem így egy kisteső érkezése előtt...

2009. jan. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a véleményeket és a válaszokat, tényleg, mindegyik kivétel nélkül hasznos volt (legalábbis számomra!).Semmiképpen sem akarnám összezavarni a kisfiamat, igazatok van, ezzel csak megnehezíteném a helyzetét. Egyébként szerintem (legalábbis a viselkedéséből ítélve) Őt nem viselte meg annyira az elválasztás, mint engem... :)

Most már nem szoktatnám vissza! Örülök, hogy több mint 6 hónapig tudtam szoptatni annak ellenére, hogy nagyon nehezen indult be a tejem.

További jó babázást mindenkinek!

2009. jan. 4. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!