Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tűnik el a tejem, cumisüvegen...

Tűnik el a tejem, cumisüvegen sír. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Állandóan cicizik a babám, mégsem elég a tejem valamiért. Ha pótlást akarok adni neki sír már ha meglátja a cumisüveget. Nehéz szaporítani (fejéssel), mert van egy nagy tesó akit szintén el kell látni. Kanállal, fecskendővel, pohárral nehéz etetni, folyik ki a szájából. Mellre csatlakoztató szondát is megérzi, egyből megy a bömbölés. Rátérnék tápszerre de nem tudok mert csak a cicit fogadja el, ott meg nincs elég. Cumisüvegből evett amikor kisebb volt, most esélytelen megetetni azzal bármi is van benne! Alig alszik napközben, mert sose tudja telerakni a pocakját, sokszor nyűgös, a súlya sem megy nagyon fel. Gyerekorvos szerint ha fél napig éhezik el fogja fogadni a tápszert… Mit tehetek szerintetek?
2022. febr. 19. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Szoptatási tanácsadó!!!
2022. febr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Volt, mégsem segített sokat!
2022. febr. 19. 19:20
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Probáltál lefejt tejet adni neki cumisüvegböl? (Csak a szoktatás miatt.) Figyelsz az étel hömérsékletre?
2022. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az vált be szaporító fejés helyett, hogy több körre visszaraktam, tehát jobb-bal-jobb-bal cici. Így nem aludt be és mindig találta valamit, plusz nekem sem volt plusz idő a fejés és üvegből etetés.

Egyébként persze megeszi, ha már nagyon éhes lesz a tápszert is. Az egyik gyereknél kórházba kerültem 3 hetes korában, fél nap ordítás után fogadta el anyukámtól a cumisüveget, de úgy, hogy magára terítette a hálóingemet :) De utána is nagy cicirajongó maradt, nem szerette meg a tápszert és ez a módszer hozta meg az áttörtést aztán, hogy jó pár hét kórházasdi, majd hibrid etetés és csodakapszulák, teák és fejés után újra csak anyatejes legyen. Második gyereknél kimaradt ez a plusz kör, de ő meg vékony, hosszú baba lett eleve és nagyon gyakran evett és nem hízott eleget az első hós státuszig. Mégis két hónaposan már azért szólt ránk a doktornéni, hogy túl sok a tápszer, mondtam, hát végül mégsem adtam... Egyébként persze az is fontos, hogy valahogy ne görcsölj rá, mert az is gátolja. Ha teheted, fekve szoptass, pihenj vele összebújva, és ajánlom a citromfű és a görögszénamag teát is azért (úgyis kell a sok folyadék).

2022. febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Van cumija?

Mennyit van mellen?

Komfortszoptatas mennyi van egy nap kb., amikor csak “cummog” rajta, de tej nem jon?

Hogyan altatod? Hol alszik? Alvas kozben vagy felalomban szoktad-e szoptatni?

Milyen idokozonkent kerul mellre, es mennyi ideig van rajta?

2022. febr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvfeke rendben van?

Neked barmilyen hormonalis problemad van, amirol esetleg tudsz (pl. pcos, ir)?

Mennyi idos?

A tesot anno szoptattad? Mennyi ideig?

2022. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#3 Lefejt tejet sem fogadta el, azóta nem is fejek, mert csak a lefolyóba kerül, inkább úgy vagyok vele ciciről egye meg.


#5 Cumija volt, el lett rakva kb 3 hete, mert cumizavarra gyanakodtam, akkor cicizni nem akart. Ahogy írtam nagyon sokat van mellen, van hogy órànként. Komfort szopi is sok van, általában megeszi azt a tejet ami könnyen jön ha àlmos akkor ott alszik komfort szopi közben. Amíg volt cumija, ágyban aludt, azóta csak cicin vagy babakocsiban illetve kocsiban utazás közben. Félálomba szoktam szoptatni, ha nyűgös le kell nyugtatni és csak úgy tudom megetetni. Változó mennyi ideig van cicin, ahogy feljebb írtam megeszi a könnyen jövő tejet és utána már nem kér az egy 5-10 perc, viszont ha álmos akkor van hogy 1 órán keresztül is “eszik”. Nyelvfékét tegnap csípték le. Nekem nincs semmiféle hormonális problémám. 3 hós múlt. Tesót szoptattam fél éves korig, de pótlást is kellett kapjon.

2022. febr. 19. 21:43
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hatha a nyelvfek felcsipese segiteni fog a hatekonyabb szoptatasban. Az, hogy komfortszopizhat, szuper, igy tud hozzajutni a zsirosabb hatso tejhez.


Mibol gondolod, hogy nemeleg neki a tej? Abbol, hogy sokat akar mellen lenni? Mennyi pisi-kaki van? A sulygyarapodasaval mi a helyzet? Vitaminhianyra utalo tunete van?

2022. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A súlystagnálásból gondolom hogy nem elég, illetve abból hogy nyűgös napközben, keveset alszik. Pár napja éjszaka is sokszor ébred, kb óránként enni. Le szoktam mérni napközben, 50-60 grammokat eszik. Esti elalvás elött,ha már nyugodt állapotban van, szoktam hallani hogy kortyolgat és akkor érzem a reflexet többször. Napközben alig. Mostanában este nagyon nehéz elaltatni és megetetni. Semmi se jó, nem kér enni de ha altatom akkor nem hagyja magát elaltatni amíg nem eszik, vagy ha el is alszik 10 perc és újból fent van. 4-5 pisis pelus van egy nap, kakis pelus mostmár 4-5 naponta 1 db. Vitaminhiányról nem tudunk semmit, vérvételre és hasi uh-ra megyünk a következő hónapban.
2022. febr. 19. 22:24
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb, hogy egy normális szoptatási tanácsadót keress fel, aki segíteni akar. Tudom, hogy sok olyan van, aki leszarja a munkáját kb. Szóval ne szomorkodj emiatt. Egy jó szakember tud nektek biztos segíteni és sikerül megoldani. A szoptatasert.hu oldal nagyon sok információ van. Ha megoldható, akkor online is sokat tudnak segíteni. Ha úgy van, akkor személyesen is kimennek. Szóval mindenképpen vedd fel velük a kapcsolatot. Nem vesztesz vele semmit. Kitartást kívánok. Sikerülni fog megoldani a helyzetet ❤️
2022. febr. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!