Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik csakis a baba érdeke...

Akik csakis a baba érdeke miatt szoptattak egy darabig, azok meddig tették? Hogyan csinálták? Szoptatták vagy lefejték a kezdetektől, hogy szokja a cumisüveget?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, itt 6 hetet adnak szülés után, ha nem megy valaki vissza dolgozni, értelemszerűen elveszíti a munkáját. Én egyelőre igaz nem dolgozom, de mindenképpen szeretnék, nem ülhetek otthon 1-1,5 évig, illetve a férjem válláról is le kell majd vennem némi terhet. Hogyan csinálják ezt az anyukák? Hogyan lehet kivitelezni? Főleg, ha egy cicifüggő lesz a gyerekből? Ki hogyan csinálta?


U.i. Nem titok, csak a baba egészsége miatt megyek bele a szoptatásba, itt senkit se érdekel, hogy mit csinálok, önszántamból akarom, de már előre félek, hogy mi lesz, ha nem fogok tudni pár hónapon belül (miután a baba megszületett) dolgozni menni. Az ismeretlentől félek, magától a szoptatástól is. Fogok járni szoptatós kurzusra, de ott magáról a mit hogyan kell csinálni lesz szó, tehát a fizikai részéről.


2022. febr. 17. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Fejés, de legtöbb esetben tápszer. Hol éltek?
2022. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Mikor tervezel vissza menni dolgozni?

En fele fele csinálnám. Szoptatni ha van tej elég akkor jo lenne 6 hónapig. Ha nem hat akkor marad a tápszer. Senki se halt meg bele a tápszerbe

2022. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#1 Hollandiában élünk.
2022. febr. 17. 20:44
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 Pontosan még nem tudom. Függ ugye a babától is, gondolom. Viszont mindenképpen szeretnék, ugyanis nem akarom, hogy a férjem kiégjen vagy csak ritkán lássuk egymást. Inkább elmegyek akár 2-3 napra dolgozni. Persze ezek ugye csak tervek. Tapasztalatom nincsen még a gyermeknevelésben, azt leszámítva, hogy tanár vagyok. Hát igen, én is tápszeres voltam anno. 😊
2022. febr. 17. 20:49
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

én sem élveztem, de nyilván a baba miatt csináltam mert volt tejem


nem nagyon ment a kislányomnak a szopás, igy én rengeteget fejtem

ha valakinek sok mirigye van (nálunk anyai ágon mindenki tejleadó volt), akkor fejéssel akár 7-8 hónapig tudod neki biztositani a tejet, leglábbis nekem ment


én nem szeretem a magyar, marsdjunkotthon3évet beragadást, a középút a legjobb, de próbáld meg elfogdni a helyzetet és a baba nagyon szépen fog alkalmazkodni


helyedben reális célokat próbálnék kitűzni, ami azt jelenti, hogy amit tudsz megteszel, de nem kinzod magad, szerintem az is szuper lesz ha 6 hétig tudod szoptatni és utána valamennyi , akár csak napi 1x tejet biztositasz


illetve elképzelhető, hogy olyan ügyes baba lesz, hogy nappal cumisüveg , este pedig cici akár hónapokig, évekig...

2022. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

Ne haragudj, de a kérdésed se értem.

Mi az, hogy "csakis a baba érdeke miatt"?

Mégis mi miatt lehet még szoptatni?

Semmi más ok nem jut az eszembe.


Én 2 évig szoptattam. Azért, mert a lányomnak szüksége volt rá. (Voltak problémák).

De 1 percet nem szoptattam a saját érdekem miatt...


Főleg, hogy csonttá fogytam a 2 év alatt, a testem kimerült, pedig 1.5x annyit ettem, mint a férjem.


Szerintem ha tudod, hogy csak pár hónapot fogsz szoptatni, akkor eleve úgy állj hozzá. Könnyebb lesz átállni utána.


Az kavarhat csak be, ha a babád nem fogja elfogadni a tápot utána. Mert ilyen is előfordul.

2022. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm szépen! Persze, tisztában vagyok azzal, hogy egy dolog a tervezés, tervek és egy teljesen másik, hogy mit és hogyan sikerül majd belőle véghezvinni, kivitelezni. Én sem várom a szoptatást, ha azt mondanám, hogy nem akarom, senki sem szólna egy szót sem. Nem is érdekel senkit, csak amiatt volt szó róla, mert konkrétan rákérdeztem a kurzus miatt.
2022. febr. 17. 21:04
 8/17 A kérdező kommentje:

#6 Úgy értettem, hogy vannak anyukák, akik igenis szeretik a kötődés miatt, illetve mert praktikusabb - legalábbis én ezt olvastam. Nálam ezek a dolgok (egyelőre) nem játszanak.


Úgy is szeretnék hozzáállni, csak ugye nem könnyű kitalálni a dolog folyamatát, hiszen nincs tapasztalatom a témában.

2022. febr. 17. 21:06
 9/17 anonim ***** válasza:
41%

Szia, USA-ban sokan kizárólag fejnek pont a rövid szülési szabi miatt. Viszik a gépet, üvegeket munkába és kapnak X időnként szünetet és egy csendes szobát fejni. Vannak trükkök amivel úgymond becsapják a testüket és szuperül fenntartják a hozamot. (Pl szója lecitin gyorsítja a tejleadot, a gyerek képeit nézegetik fejés közben, stb)

Én fejtem sokáig, marha melós, sterilen tartani mindent, mosogatni, stb, de ha van kitartásod simán lehet csinálni. Instán vannak kapcsolódó oldalak, sok hasznos tanácsot lehet kapni. És mellé amikor otthon vagytok akkor lehet cici is ha akarod. Mi felénk azt mondják, hogy beállt szopinál már marha nehéz bezavarni a cumisüveggel, mi Lansinoh-t használtunk, szuperül váltott oda vissza ( lassú folyású fejet használtunk) 👍🏻👍🏻

2022. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Itt szerintem 2 külön dologról van szó.


En utálok szoptatni, nem magam miatt teszem. De mérlegeltem, mivel ez jó immunerősítő, stb... így csak azert nem vonom meg a gyerekemtől, mert nekem ez nyűg. Abtapszer keverés is nyűg lenne. A mellszívástól meg egyenesen borzongok. A tápszerben (tudom, milliók nőttek fel rajta) pedig nem bízok annyira, mint az anyatejben. Amiből egyébként van bőven. Így maradt a mellretétel. Fiamat 13hónapig szoptattam, lányom 4 és fél hónapos, még mindig csináljuk.

Ahogy kiváltjuk az összes étkezést, leválasztom. Számomra a lélektanibhatar ebben 1 év. Fiam igy is ráhúzott kicsit.


A másik kérdés a munka. Itt magyarban totál más a rendszer. Igazából ugya 3 évig maradhat anya (vagy apa) otthon a gyerekkel. Mi 2 évig csináljuk, hogy én itthon vagyok velük, utána megyek vissza részmunkaidőbe.

Ha 6hét lenne nálunk is, mi mérlegelnék, hogy férjem fizetése elég-lenne-e megélni, ha igen akkor pedig 1 éves koráig minimum maradnék vele. (Ha nem elég nyilván más opciót választanánk).

Kicseszés. Anya is apa is dolgozik, gyerek bölcsibe, babysitternél, mibd a ketten lemaradnak a fejlődéséről, az első maszásról, lépesekről

2022. febr. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!