Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám szinten tartani...

Hogyan tudnám szinten tartani a tejmennyiséget, ha nincs étvágyam?

Figyelt kérdés
Amióta megszültem (kicsit több, mint egy hete), nagyon nincs étvágyam. Amikor néha érzem, hogy enyhén éhes vagyok, akkor se kívánok semmit. Már elkezdtem szoptatós vitamint szedni. Félek, hogy fogyni fog a tejem az étvágytalanság miatt. Mit tudnék tenni azon kívül, hogy magamba erőszakolok valami kaját?

2022. márc. 1. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok folyadékot mindenképpen fogyasztanod kell.

Eközben konzultálj orvossal, mi lehet az oka az étvágytalanságodnak.

2022. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem eszel rendesen, a vitamin sem szívódik fel. Vitamintól meg nem lesz több tejed, csak ha normálisan étkezel, sok folyadékot iszol.
2022. márc. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a legfontosabb, hogy igyál, sokat. Nekem is így volt, de viszonylag 1-2héten belül rendeződött a dolog, magától. Én akkor diákcsemegét ettem, mogyoró, mazsola, dió stb. Esetleg leveseket, kekszet. Szóval valamit egyél azért még ha nem is olyan sokat. De a folyadékra tényleg figyelj.
2022. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 3-4 hónapos koráig volt elég tejcsim.

Utána jöttek a szoptatási nehézségek.

Felkerestem tanácsadót…..

Nagyon nehéz volt rávenni magam arra, hogy tápszerrel etessem a gyerekem.

3hónapig szenvedtünk cicivel és tápszerrel, mert én annyira ragaszkodtam a cichez.

Végül 7-8 hónapos korára tápszeres lett.

Nem csak neked, neki is rossz ilyenkor.

Tapasztalatom szerint ilyenkor lehet kísérletezni, de a vége a tápszer lesz és mind a ketten bele fogtok fáradni a végére.

Ha annak idején nem ragaszkodok annyira a cichez, nem csak nekem, de a gyerekemnek is nyugodtabb nappaljai éjszakái lettek volna.

2022. márc. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kifejezetten èhezel, akkor lesz elèg tejed. Nem kell ahhoz zabàlni, hogy teje legyen az embernek. Egy hèt nem evès az nem fogja befolyasolni a tejtermelesed, kèsőb megjöhet az ètvàgyad.
2022. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

4-es! Nem írtam, hogy fogyna a tejem, csak azt, hogy aggódok, hogy esetleg fogyni fog, ha keveset eszek. Egyelőre minden nap tudok a fagyasztóba is tenni. Amikor elkezdek etetni, a másik mellemhez tejgyűjtő kagylót teszek, mert beindul a másikban is. De a lényeg, hogy tudom, hogy a tejtermeléshez enni kell rendesen. De jelenleg semmi étvágyam, és nem szeretném, hogy elinduljon egy csökkenési folyamat, amitől akár el is fogyhat. Ez azért aggaszt, mert terhesség alatt túlzottan is volt étvágyam, amint megszültem, szinte semmi. 8. napja semmi étvágy. Amit eszek, azt csak tudatosan, nem azért mert megkívántam.

2022. márc. 1. 17:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben voltam, januárban szültem. Azért ettem csak kb, hogy táplálóbb legyen a tejem, de a korábbiakhoz képest jóval kevesebbet pl valamikor délelőtt fél szendvics, délután fél adag valamilyen főtt étel - de csak mert eszembe jutott, hogy enni kellene. 6 hetes kontrollon a terhesség előtti súlyomnál jártam, pedig a terhesség alatt 17-18 kilót híztam. 1-2 hete javult a helyzet és érzek éhséget, eszegetek normálisabban. Na de a lényeg, hogy sokat ittam, vitamint szedtem és próbáltam észben tartani, hogy azért néha egyek is. Tejem végig volt, a kisbabám hízik szépen.

Próbálj tudatosan figyelni az étkezésre és az ivásra és nem lesz gond.

2022. márc. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!