Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez a tejmennyiség mennyire...

Ez a tejmennyiség mennyire számít kevésnek?

Figyelt kérdés
Egy óra alatt 60 ml-t tudok fejni összesen két mellből. Este csak 30-at, délelőtt 90-et. Ha szopizik a baba, akkor is kb. ugyanez a helyzet, mérlegeléssel ellenőriztem. Utána kb. 2 óra kell, hogy újratermelődjön. Ez így mennyire siralmas?

2020. dec. 14. 22:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
mekkora a babád?
2020. dec. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

A fejés gyakorta nem mondja meg, hogy mennyi tejed van.


Én nem tudok fejni, mégis kizárólag szoptattam a gyerekeimet a hozzátáplálásig.

Volt olyan, amikor 2 gyereket is szoptattam párhuzamosan.


Tehát az, hogy mennyit fejsz nem mérvadó..

2020. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a baba?

Miért méred?


2. Vagyok

2020. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Nem nyugodt állapotban termelődik a tej főleg, hanem amikor szopizik. Minél többet szopizik, annál több tej termelődik. Fejés helyett tedd mellre.
2020. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

2 hónapos

Azért mérem, mert kíváncsi voltam mennyit eszik meg, mert nyugtalan volt szopizás után és egyre idegesebb. Fél óránál többet nem hajlandó már szopizni, utána kiköpi és elalszik. Az elején voltak nagy maratoni szoptatások, de csak ennyire jött fel a tejtermelés. Most pótlást kell adnom neki, de az allergiásoknak való tápszert egy hete nem eszi meg, csak ha anyatejet is keverek hozzá, ezért a fejés. Amúgy 6x90ML eszik egy nap.

2020. dec. 14. 23:44
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Hiába pontoztok le, azért, mert tisztában vagyok a tejtermelődés folyamatával, meg azzal, hogy a gyerekek 90%-a feleslegesen kap pótlást. 🤦‍♀️ Nekem tök mindegy, hogy ki mikor adja fel a szoptatást, csak gondoltam ideírom, hogy tudja a kérdező. Innentől az ő dolga, hogy foglalkozik-e tovább a kérdéssel, vagy nem. A tápszerrel sincs baj, csak annyi, hogy feleslegesen dolgozik vele.
2020. dec. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
Első babás paramamiként tanácsolom,hogy ne méregesd mert csak stresszeled magad és a babát is. Első hónapban én is folyamat méregettem. Ha nagyon aggódsz,mérd le a pelenkái súlyát 24 óráig. Fejni én se tudok 60 ml-nél többet. Mégis nő,hízik. Nem mérvadó a fejés. Most 4 hónapos,már csak havi 1x mérem a státusz miatt. Elfogadtam,hogy lassabban gyarapszik, mert én mindig más gyerekeit néztem (azok 1 másfél kilót híztak havonta) az enyém meg első hónapban csak 4-500 gr-mot. Legutóbb 710 gr gyarapodás volt, a védőnő szerint és a gyerekorvos szerint is teljesen jó. Azt nézd, milyen a kedélye,aktív-e és hogy mennyi a pisis kakás pelus száma. Így nyugodtam meg én is.
2020. dec. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%
Ja és ha feleslegesen pótogatsz,még cumizavaros is lehet és a végén a cicit nem fogja elfogadni,nem a tápszert. Ha csak nem fecskendővel vagy svédpohárból adod neki a tápszert. Ne pótolj egy hétig, és válassz egy napot (de többet is lehet),hogy 24 óráig méred a pelusokat. Esetleg mérd hetente és ha tényleg fogy vagy nem gyarapszik,akkor pótolj,de beszélj a védőnővel is,ő mit tanácsol.
2020. dec. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

2. Vagyok


Ne méregesd!

Teljesen felesleges stresszforrás.


Van elég pisis pelus?

Státuszon mérve a hízása oké?


( naponta nem reprezentatív a súly )


A gyerekeim utoljàra a kórházi 3 napon szopiztak 30 percet...


2-3 hetesen 5-10 perc alatt

2020. dec. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
" Fél óránál többet nem hajlandó már szopizni" fél óra rengeteg! abból az érdemi evés az legfeljebb 10 perc egy mellen. a többi csak cumizás.
2020. dec. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!