Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Állandóan szopizni akaró 21...

Állandóan szopizni akaró 21 hónapost hogyan lehetne leszoktatni?

Figyelt kérdés

Lassan szeretném leválasztani, vagy legalábbis minimalizálni esti elalvás előttre a szoptatást.

A kislányom viszont teljesen"függő". Óránként eszébe jut, jön hogy szopiii és matat a ruhám alatt. Ilyenkor ha nem engedem, oltári hiszti van, nem lehet elterelni a figyelmét. Megszakad a szívem ahogy sír és mondja hogy"szejeti tejcsit, szopit" és néz a könnyes szemeivel, hogy miért nem adok.

Sokszor nem is szopik, csak bekapja, bújik. Nekem ez már nagyon terhes így, főleg hogy éjjel is kel többször cicit keresve, én pedig már dolgozom. Mióta megszületett nem aludtam egyhuzamban 4 óránál többet.

Hogyan szoktassam le? Nálatok mi vált be?



2022. máj. 7. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
embereld meg magad és ne engedj a hisztinek. indul a dackorszak is pikk pakk, fejedre fog nőni ha a “könnyes szemeivel” rád néz te meg elgyengülsz és hagyod.
2022. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Igy van, azt ami eddog természetes és adott volt neki, imádja, megnyugtatja most hopp csak úgy vedd el tőle! Ja nem.. Kicsit szivtelen vagy 1es.

Nekem 2,5 ugyanez van, nem kinzom majd leszokik.

2022. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
2. lehet hogy neked nem teher, de a kérdezőnek az. te szoptass csak 3-4 éves koráig majd leszokik. ja ha nem, az se baj. neked.
2022. máj. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Mindig ezt csinàlta, vagy csak mostanàban? Ha csak mostanaban, akkor lehet, hogy betegsèg bujkàl benne, es mikor felgyògyil abbahagyja.

Ha mindig is ilyen gyakran kèrte, akkor próbàld meg mashogy kielègíteni az igènyeit. Sok közös program, odafigyelès, ha faradt összebujva elalvàs, ha szomorù, akkor dèdelgetès, vìgasztalàs. Aprò lèpèsekben pròbàljatok odàig eljutni, finoman tereld arra, hogy csak evèsre, elalvàsra ès időnkènt, ha nagyon kiborul, akkor megnyugvàsra hasznàlja a melled. Minden egyèbre talàljatok màs megoldàst.

2022. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
alapból ezért nem kellene engedni a komfort szopit.. igenis lehet más megoldást találni és akkor 2 éves korában nincs ilyen gond..
2022. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Mi is pont ebben vagyunk szerintem. 18 hós és fiú. Nagyon komolyan veszi a cicit. Egész éjjel szívja. Már zsibbadok és rángatózik a szemem. Mindegy mit találok ki. Sikít érte. Mindig, mindenhol. Nincs már idegrendszerem hozzá, mert szinte sosem alszom. Mindig arra várok, hogy jobb lesz, de van egy olyan érzésem, hogy ez olyan, mint pl a nikotin függőség. Csak azon jár az esze mikor kap legközelebb egy slukkot. Bocsi a hasonlatért, de az enyém megrögzött. Cumit sem kapja be, cumis üveget se, nem tudom hogy mikor tudom rászedni magam, hogy ez már az én egészségemnek sem jó. Fáj a mellem, egész este izomból szívta ... Pedig kap vozet és eszik is rendesen.
2022. máj. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6os, detto ez megy nálunk is. Cumit nem fogadja el, de olyan mintha annak használná. Éjjel is sokszor félálomban keresi és ha nem találja gyorsan, akkor felébred és sikít. Napközben ha fárad, ha nyűgös, de sokszor csak úgy különösebb ok nélkül is kéri.

Mindig is sokszor kérte, ahogy elkezdett rendes ételből mennyiségeket enni, jobb lett átmenetileg, de csak kb 2 hónapra, aztán megint átment "kisbabába", pedig eszik rendesen mellette.

Egyszerűen nem tudom elterelni semmivel a figyelmét ilyenkor. Képes akármeddig sírni érte.

2022. máj. 9. 11:54
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Én elkezdtem most hogy csak délutáni alvás előtt, este és éjjel kapja meg. Jövő héten úgy tervezem csak este és éjjelre. Szoríts 😂
2022. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
30%
Te vagy a felnőtt, a határokat neked kell meghúzni. Ha erre nem vagy képes, ne csodálkozzunk ha 16 éves korában még fel is fog pofozni (te meg hagyod)
2022. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9. azt lehet nem, de hogy 4-5 évesen majd hiába próbál bármit is nevelni rajta, ha már most ennyire gyenge, hogy azt is hagyja ami neki kellemetlen vagy fáj. mert szegény gyereke, jajj jajj…


mostanában megszaporodtak “a 2-3-4-5 évesemnek bármit mondok, csinálok, de akkor is/se” - kérdések, vajon miért? (költői kérdés)

2022. máj. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!