Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Allergia ellen érdemes más...

Allergia ellen érdemes más anyatejet szerezni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok (hàrs, borsmenta, paradicsom, nyár, feketeüröm, parlagfű, mogyoró, kesudió, méz, napraforgó, napraforgó olaj, oliva olaj, glutén, tej, házipor, széna, szalma, macskaszőr) allergiám van és intoleranciám van. Ha ilyen ételeket eszek, akkor IBS szerű tüneteim, hasmenésem, gyomorégés, begyulladt bélrendszer, ekcéma jelentkezik. Ha allergia szezon van, akkor a keresztallergéneket is hanyagolnom kell, mert azonos tüneteim vannak.


Rettegek tőle, hogy az allergiámat szoptatással átadom a gyerekemnek és ezért arra gondoltam, hogy veszek valakitől inkább anyatejet és azt adom a gyerekemnek.


Szerintetek mennyire rossz az ötlet?


2022. máj. 15. 22:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ezzel bármit is javítasz az esélyein. A génjeidben átadtad már a hajlamot.
2022. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk meg senki nem volt allergiás, anyatejesvolt esmegis tele van minden féle allergiaval.

:(

2022. máj. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Az anyatej nem fertőz…


Mmint a génjeiben van, hogy allergiás lesz-e vagy hajlama lesz-e rà.


Úgyh ilyen oldalról semmi értelme..

2022. máj. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem fertőz, hanem véd. Vannak rá tanulmányok, hogy az anyatejes babáknál kisebb a valószínűsége az allergiának. De az előző generáció nem volt allergiás és a szüleink aránylag kiegyensúlyozottan táplálkoztak. Valamennyi átkerül a tejből, gluténből is az anyatejen keresztül. De ha én ilyeneket nem eszem, akkor mi van?
2022. máj. 16. 07:18
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, valaki direkt nem eszik glutént pont a szoptatás miatt. Az a legjobb a babádnak, ha szoptatod. Az allergéneket szépen bevezeted a hozzátáplálásnál.
2022. máj. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Te tényleg ennyire hülye vagy,hogy azt hiszed szoptatassal adod át az allergiád?

Kérlek mond, hogy ez csak egy vicc akart lenni..


Az allergia öröklött hajlam. Tehát ha te allergiád vagy azt valamelyik szülőd vonaláról örökölted, és örökíted tovább a hajlamot..

2022. máj. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Figyu az anyatej sem csodaszer..

Üdv egy allergiás, akinek a gyerekei is allergiások, pedig mindegyik szoptatva volt.

2022. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ohh az én anyatej a te génjeidbőp fakadó allergiára nem érne semmit…

A tied esetleg.. de az is elég vitatott.


Nyilván a természetes szoptatás/ anyatej lenne fizikailag a legjobb, nem egy előállított valami.. ez egyáltalán nem kérdés..


De azért ennyire nem kell túlgondolni. Ne görcsölj rajta.


( úgy írom, mint hosszan szoptató, tandemet is vállaló anya, szóval tènyleg abszolút szoptatáspárti vagyok)

2022. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#6 Szerintem neked nem sikerült értelmezni a kérdést.


Elvileg azt találták kutatásokban, hogy az anyatejes babák felnőve ritkábban allergiásak.


De ez a felmérés felnőtteken készült, tehát 20-30 éve, amikor sokkal kevesebb allergiás volt a szülők között.


Ahogy a #7-es válaszoló is írta, ő allergiás és mindhárom gyereke is az lett. Anyum is allergiás volt, mikor terhes volt velem (macskára) és pont akkor fogadtak be egy cicát és én is allergiás lettem.


Ezért kérdezem, hogy más anyateje lehet-e erre segítség.

2022. máj. 16. 10:39
 10/19 anonim ***** válasza:
49%

Még 1x írom, mert 6-7 válaszoló szintén én voltam..

A HAJLAMOT örökölted, már az anyaméhben fejlődésed közben. Már fogantatáskor eldől a genetikád, milyen beteségeket fogsz örökölni, vagy a hajlamot. Tudod mi az a hajlam?

Nem azért lett ennyi allergiád, mert édesanyád pont terhesen fogadott be egy macskát..

Kicsit olvasgass a témában..

Csak halkan jegyzem a szervezeted tele van műanyag részecskékkel, már a placentában is jelen van. Szerinted az anyatej mitől óv manapság?


Régen negyed ennyi szennyezés nem volt, az ételek sem voltak minden szarral kezelve, hogy gyorsabban nőjenek vagy, hogy az időjárási viszontagságoknak minél ellenállóbbak legyenek. Így az emberek negyed részben nem voltak ennyire betegesek,pláne allergiások.

2022. máj. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!